Звіт

старости Обарівського старостинського округу

Борисюк Світлани

Згідно з положенням про старосту та моїх посадових обов’язків за період роботи з 07.12.2020 року по 07.12.2021 року відповідно до повноважень покладених на мене та обов’язків перед жителями старостинського округу звітую:

1. Брала постійну участь на засіданнях виконкому, представляючи інтереси жителів сіл, які зверталися за наданням матеріальної допомоги в лікувальних цілях. Таких звернень було123, усі були підтримані та задоволені. Також на виконкомі розглядались звернення по присвоєнню поштових адрес – 170, 147- про переведення садових будинків у житлові, газифікації житлових будинків, обрізці дерев, асфальтування доріг та звернення іншого характеру. Особлива увага звертається на вирішення питань у першу чергу ветеранів війни та праці, учасників антитерористичної операції, інвалідів та непрацездатних осіб, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

2. Представляла інтереси жителів сіл на засіданнях земельної комісії та сесії стосовно звернень по спірних питаннях. Всього впродовж року надійшло 210 звернень щодо земельних питаннях. Розглядаючи заяви громадян, намагалася допомогти у вирішенні їхніх проблем, жодна людина не залишилася поза увагою та без консультації. На всі усні звернення, які надходять на моє ім’я, реагую та максимально комфортно, без конфліктів, допомагаю вирішувати спірні питання. У найважчі моменти на допомогу приходять такі депутати, як Володимир Грисюк та Василь Лукащук за що щиро вдячна. Всього, було розглянуто 650 звернень громадян різного характеру.

3. Організувала допомогу малозабезпеченим сім’ям (Власюк Валентині, Клімчук Вікторії, Полевик Тамарі, Новосад Софії), залучивши при цьому підприємців та небайдужих людей, таким чином забезпечили їх продуктами харчування, а також надали матеріальну допомогу.

4. Сприяла жителям старостинського округу у підготовці документів, що подаються до сільської ради.

5. Брала участь в організації виконання рішень сільської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського голови, здійснювала контроль за їх виконанням.

6. Вносила пропозиції щодо формування бюджету на наступний рік.

7. Брала участь у підготовці проектів рішень виконавчого комітету, вносила пропозиції до виконавчого комітету з питань його діяльності на території округу.

8. Брала участь у здійсненні контролю за станом благоустрою в старостинському окрузі та інформувала голову про його результати. Тут не стоять осторонь такі депутати, як Кондратишин Микола та Радзівіл Василь, які за необхідності надають інформацію щодо порушення благоустрою в громаді.

9. Надавала довідки, характеристики фізичним та юридичним особам, які проживають на території округу.

10. Тісна співпраця з Шпанівським КП дала свій результат, налагоджено вивіз сміття по всіх вулицях старостинського округу. У зимовий період з настанням морозів та ожеледиці організувала  посипку доріг соляно-піщаною сумішшю. Також під час снігопадів було налаштоване чищення доріг від заметів, які могли б паралізувати рух транспорту в селах. При цьому в нагоді став наш трактор, але також щиро вдячна депутату Миколі Нишпоренку, який допомагав у найскладніші моменти своєю технікою, та нашому голові Сергію Поліщуку, який знаходив можливість залучити інші підприємства, що врятувало нас від транспортного колапсу. Жителі не відчули дискомфорту стосовно непрогорнутих доріг!

11. Регулярно підтримую зв’язок з офіцерами поліції громади, внаслідок тісної співпраці було організовано патрулювання поліції під час дискотеки, відбулося затримання правопорушників у лісі, які без відповідних дозволів здійснювали вирубку дерев, знайдено порушника, який пошкодив посадковий павільйон та відновив його. Також поліція здійснює моніторинг правопорушень в селах, контролює швидкість авто на дорогах, проводить роз’яснювальну роботу з населенням щодо порушень благоустрою.

12. За моєю ініціативою було оголошено прибирання кладовища, суботник в нашому проваллі, весняну толоку із залученням працівників сільської ради, відділу освіти,культури, молоді та спорту, жителів громади, депутатів.

13. Здійснено обрізку дерев, які заважали руху транспорту, пішоходам або були в лініях електропередач. Не був осторонь депутат сільської ради Лукащук Василь, місцеві жителі, за що щиро вдячна. Гілки утилізували шляхом дробіння, завдяки співпраці з Шпанівським КП, а щепу передали на школи. Систематично здійснювалося косіння узбіч, лугів, кладовищ. Двічі організовано вивіз сміття з кладовищ. І тут знову прийшов на допомогу Микола Нишпоренко, забезпечивши нас екскаватором, за що щиро вдячна.

14. Завдяки фінансуванню проведено освітлення вулиць у старостинському окрузі на 95%. На кожну опору встановлено економні ліхтарі. Населення дуже задоволене таким освітленням. Вулиці, які досі не освітлені, плануємо завершити в 2022 році.

15. Спільно з відділом освіти, завдяки підтримці Володимира Грисюка, зроблено ремонт на пошті, залучивши при цьому мінімум коштів, адже при цьому використали вживані матеріали. Замінили вхідні двері та двері в коридор (до речі, одні з них подарував депутат обласної ради Набочук Олександр). Також використавши бордюри, зробили сходинки на підйомі до пошти, адже протягом багатьох років люди похилого віку скаржились, що дійти до пошти з боку вулиці С.Бандери дуже важко, особливо в зимовий час або під час дощів.

16. Висипано доріжку до криниці в селі Обарів, проведено очисні роботи на криниці в с. Ставки. Тут варто подякувати, крім нашого голови, його заступнику, депутатам, також місцевому жителю Віталію Самсону, який, крім ініціативи, допоміг матеріалами щодо геодезії, замовником якої він був сам, також використав власні кошти для розгортання землі навколо джерела. У наступному році сподіваюсь, буде проведено благоустрій біля цієї криниці з укріпленням берегів, зведенням каплички та облаштуванням місця для освячення води на свято Водохреща.

17. Було частково розчищено канави для відновлення відтоку води в селі Обарів. На жаль, щоб очистити всі криниці, потрібні чималі кошти, але маю надію, що коли буде виготовлено проєкт, це можна буде втілити в життя. У Ставках розчистили кільцевий розворот за ініціативи депутата Мирончука Анатолія та з допомогою нашого голови, депутата Нишпоренка Миколи, члена виконкому Сидорчука Романа.

18. У селі Ставки з фасаду кладовища замінили паркан, встановили нову ковану браму та перила (тут варто подякувати Володимиру Грисюку, який допоміг переконати місцевих жителів щодо встановлення саме такого варіанту огорожі), також  два посадкових павільйони, які стали окрасою села, мають привабливий естетичний вигляд. У селі Обарів теж встановили два посадкові павільйони, вимощують біля них бруківкою.

19. З моєї ініціативи, ініціативи місцевих жителів та з допомогою голови було замінено частину водопроводу по вул. Шкільна, таким чином відновлено постачання води в сільську раду, відділ освіти, сільську амбулаторію.

20. Завдяки співпраці зі Службою автомобільних доріг отримала безоплатно вживані лотки, які використали для замощення доріжки через луг. Звісно, вона не ідеальна, проте нічого не коштувала сільській раді, крім зусиль самих працівників. Всі, хто нею користуються, дуже задоволені, адже не забруднюють, як раніше, взуття.

21. На прохання жителів села Ставки клопотала щодо відновлення роботи фельшерсько-акушерського пункту. Наразі ФАП працює та надає медичну допомогу місцевим жителям.

22. Оновлено дитячий майданчик в Обарові, цього не достатньо, але маю надію, щодо покращення згодом інших.

23. За моєю ініціативою та завдяки нашому голові розробляється проєкт для відеоспостереження, адже при наявності камер в окрузі матимемо можливість контролю за порушниками громадського спокою.

24. Також виготовлено проєкти доріг в старостинському окрузі, тут на допомогу прийшов депутат Василь Радзівіл, який допоміг зорієнтувати на місцевості проєктантів доріг, за що йому щиро вдячна. А на вул. Островського, Садовій, Лісовій, частині Лесі Українки вже зроблено капітальний ремонт та розпочато роботи на Шкільній. На  Провулку 4 було проведено грейдерування  грунтової дороги, замощено калюжу на Провулку 7, С. Бандери, Грушевського, Гагаріна, ямковий ремонт вул. Понебельська в с. Ставки. Але найбільше тішить капітальний ремонт дороги Обарів-Ставки, (маю надію, його завершать) і все завдяки зусиллям голови, депутатів сільської ради, підтримці депутатів обласної ради, голови облдержадміністрації Віталія Коваля. Звісно, у процесі роботи мені доводилося заспокоювати окремих жителів вул. Ставківської, але, на щастя, всі конфлікти було залагоджено, люди задоволені якістю виконаних робіт. Проте перед нами новий виклик, завдяки доброму асфальтному покриттю деякі водії перевищують швидкість, а зважаючи на те, що поряд школа, виникає термінова необхідність встановити лежачі поліцейські та відповідні дорожні знаки.

25. Здійснюю контроль виконаних робіт на сміттєзвалищі. Незважаючи на те, що приватний підприємець постійно розчищає місця для викиду сміття, знаходяться недобросовісні люди, які нехтують вказівками та скидають його будь-де.

26. Стосовно контролю за прибиранням прибудинкових територій  окремим жителям було вручено повідомлення за підписом старости щодо відповідальності за недотримання вимог санітарного стану. У цій справі заручилась підтримкою офіцерів поліції громади, з якими успішно співпрацюю, і вже здійснила об’їзд вулиць найбільш захаращених приватною технікою чи будівельними матеріалами. Громадянам дано термін для прибирання прибудинкової території, у разі невиконання поліцією буде складено протокол.

27. Відремонтовано трактор та УАЗ, замінено зношені деталі на загальну суму 50 тис. грн. Для покращення роботи працівників сільської ради ініціювала купівлю двох мотокос та одну бензопилу.

28.Ініціювала  та сприяла утилізації непридатної, давно списаної комп’ютерної техніки.

29.Постійно інформувала населення щодо важливих питань у громаді, проводила роз’яснювальну роботу щодо шкоди паління сухостою, листя. Розповідала про важливість щеплень від КОВІДУ -19.

30.Готувала звернення у Службу автомобільних доріг, Рівнеобленерго, Клеванський  РЕС,  Укртелеком, на Укрпошту, УКБ , у транспортне управління, у пожежну службу.

31.Завдяки співпраці з перевізниками маршруток Рівне-Обарів та Рівне-Ставки домоглася зниження ціни за проїзд та додаткового рейсу маршруту Рівне-Обарів.

32. Спільно з відділом освіти, культури, молоді та спорту взяла участь в організації Дня молоді, запросивши підприємців, які готували смачну їжу, напої, а працівники культури забезпечили розвагами молодь. Всі були задоволені святом.

33. Розпочато роботу зі встановлення вказівних табличок з назвою вулиць.

 Згідно покладених на мене обов’язків дотримуюся Конституції України, законів України, політики Президента України, розпоряджень та доручень голови!

На завершення хочу сказати, роботи пророблено немало, але ще більше заплановано, і дуже надіюся на підтримку депутатів та Сергія Васильовича!

Презентація до звіту С.В. БОРИСЮК