Дата оприлюднення 12.01.2021

про діяльність служби у справах дітей Городоцької сільської ради
за 2021 рік

Рішенням Городоцької сільської ради від 22 січня 2021 року №75 утворено самостійний виконавчий орган місцевого самоврядування із статусом юридичної особи публічного права – службу у справах дітей Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області, затверджено положення та структуру служби.

З метою забезпечення реалізації в Городоцькій сільській раді прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, утворено комісію з питань захисту прав дитини та міждисциплінарну команду. Протягом 2021 року відбулося 10 засідань комісії.

Станом на 31 грудня 2021 року на обліку  в службі перебуває 6 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, 5 дітей -батьки яких ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дітей, 1 дитина – скоєння насильства в сім᾽ї. На дітей які перебувають у складних життєвих обставинах, підготовлено особові справи дітей та складено індивідуальні плани членами міждисциплінарної команди.

На сьогоднішній день на обліку перебуває 22 дитини-сироти, та позбавлених батьківського піклування. 1 дитина, яка залишилася без батьківського піклування та влаштована на тимчасове перебування в комунальне підприємство „Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з центром реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги дітям” Рівненської обласної ради.

Працівниками служби у справах дітей у 2021 році підготовлено 14 проектів рішень виконавчого комітету Городоцької сільської ради щодо доцільності позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання, позбавлення батьківських прав, встановлення опіки, про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. Підготовлено та подано до суду 2 позовних заяви про позбавлення батьківських прав. Прийнято участь у 18 судових засіданнях як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог.

З метою надання консультацій щодо соціально-правового захисту дітей спеціалістами служби у справах дітей сільської ради протягом 2021 року розглянуто 6 письмових звернень громадян та 67 усних звернень. На всі звернення відреаговано та проведено відповідну роботу.

01 червня 2021 року до Дня захисту дітей 10 дітей отримали подарунки у вигляді канцтоварів та 26 сімей із найбільш незахищених верств населення, у яких виховуються діти, отримали матеріальну підтримку. У рамках благодійної акції „Що приніс нам Святий Миколай” 24 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що проживають на території громади отримали подарунки у вигляді солодощів та канцтоварів.

Упродовж 2021 року спеціалістами служби у справах дітей сільської ради спільно з органами внутрішніх справ, організовано та проведено 50 рейдів на території Городоцької сільської ради, у ході яких перевірено умови утримання та виховання дітей у 56 сім’ях.