Дата оприлюднення 05.03.2025

ЗВІТ
СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ
ГОРОДОЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
СЕРГІЯ ПОЛІЩУКА
ЗА 2024 РІК

Підзвітність та відповідальність перед територіальною громадою є одним із принципів здійснення місцевого самоврядування в Україні. Тому, відповідно до частини 9 пункту 1 статті 26, пункту 7 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую щодо виконання своїх повноважень, про підсумки роботи у 2024 році депутатського корпусу ради, її виконавчого комітету, виконавчих органів, підприємств та установ, які перебувають у комунальній власності сільської ради.

У звітному році, попри всі виклики сьогодення, нам вдалося забезпечити належне функціонування всіх сфер життєдіяльності громади, допомагати військовим, налагоджувати ефективну співпрацю з партнерами, реалізовувати проєкти, покращувати благоустрій громади, створювати умови для відпочинку і дозвілля дітей та молоді.

Упродовж 2024 року ми змогли зберегти фінансову спроможність громади, окрім обов’язкових видатків, передбачати капітальні видатки на втілення важливих для громади проєктів.

Загальна інформація про Городоцьку сільську раду

Городоцька сільська територіальна громада була утворена відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 722-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Рівненської області».

Городоцька сільська територіальна громада складається з 12 населених пунктів, зокрема с. Городок, с. Обарів, с. Бронники, с. Карпилівка, с.Караєвичі, с.Метків, с. Рубче, с. Михайлівка, с. Ставки, с. Рогачів, с. Білівські Хутори.

Чисельність населення громади станом на 01 січня 2025 року становить 13 384 чол. Загальна площа територіальної громади становить 131,7 км2.

Громада межує з Рівненською, Великоомелянською, Дядьковицькою, Зорянською, Клеванською, Деражненською, Олександрійською та Шпанівською територіальними громадами.

Основу економічного розвитку Городоцької територіальної громади становить промисловість та сільське господарство. Найбільшими підприємствами – роботодавцями, які діють на території громади є:

  • ПрАТ «РІВНЕАЗОТ OSTCHEM» – більше 4000 робочих місць;
  • ТОВ «Кроноспан Рівне» – більше 400 робочих місць.

Загалом, на території громади зареєстровано 103 юридичних особи та     202 фізичні особи-підприємці, у тому числі установи роздрібної торгівлі та громадського харчування.

Діяльність ради та виконавчого комітету

Діяльність ради, виконавчого комітету та виконавчих органів сільської ради спрямована на забезпечення виконання повноважень, направлених на розв’язання проблемних питань розвитку території, задоволення соціально-економічних потреб населення, здійснення від імені територіальної громади та в її інтересах функцій і повноважень місцевого самоврядування, визначених діючим законодавством.

Робота сільської ради здійснюється згідно чинного законодавства та  планів роботи переважно у формі засідань постійних комісій та пленарних засідань ради. До складу Городоцької сільської ради обрано 22 депутати.

Протягом 2024 року було проведено 14 сесійних засідань Городоцької сільської ради, з них: чергових – 4, позачергових – 10, на яких депутатами прийнято на користь і в інтересах громади 368 рішень, що були спрямовані на покращення економічного, соціально-культурного розвитку громади та її інфраструктури.

Успішність роботи сільської ради часто залежить від активності депутатського корпусу. Прийняття або ж неприйняття депутатами сільської ради того чи іншого рішення інколи може стати вирішальним і доленосним для жителів територіальної громади.

При Городоцької сільській раді сьомого скликання працює 4 постійних депутатських комісій, а саме:

постійна депутатська комісія з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку громади;

постійна депутатська комісія з питань комунальної власності, благоустрою, житлово-комунального господарства;

постійна депутатська комісія з гуманітарних та правових питань;

постійна депутатська комісія з  питань земельних відносин, планування території, охорони навколишнього середовища, екології та природокористування.

Робота постійних комісій визначається Регламентом сільської ради та Положенням про постійні комісії, які  скликаються в міру необхідності для вивчення, попереднього розгляду та підготовки питань, що надалі, з рекомендації комісій, виносяться на розгляд пленарних засідань ради. Питання, що стосуються планування роботи сільської ради, проєкту річного бюджету, цільових програм та інші питання життєдіяльності громади розглядаються на розширених  спільних засіданнях декількох комісій.

Протягом року всі депутатські комісії працювали належним чином. За звітний період було проведено 27 засідань постійних комісій, на яких розглянуто і винесено на розгляд сесії 399 питань, прийнято рішень – 368. Робота депутатського корпусу сільської ради є злагодженою, суттєвих розбіжностей в думках, позиціях немає, рішення в основному приймаються одноголосно.

Упродовж 2024 року сільською радою прийнято 10 місцевих цільових програм та внесено зміни і доповнення до 11 програм, які були затверджені у 2021-2024 роках.

Відповідно до плану роботи сільської ради у 2024 році керівниками структурних підрозділів підготовлено та винесено на розгляд пленарних засідань 16 звітів про виконання місцевих програм, 8 з них знято з контролю.

Станом на 01 березня 2025 року на території ради реалізовуються 29 цільових програм.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування» від 22 лютого 2024 року №3590-IX з вересня 2024 року ведеться відеофіксація засідань постійних комісій та пленарних засідань сесій сільської ради.

Виконавчими органами Городоцької сільської ради є її виконавчий комітет та виконавчі органи сільської ради. Виконавчий комітет Городоцької сільської  ради сформований відповідно до вимог статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у складі 27 членів. Основною формою роботи виконавчого комітету є його засідання.

Протягом звітного періоду робота виконавчого комітету відбувалася згідно Регламенту роботи, затвердженого плану роботи на 2024 рік та відповідно до повноважень, визначених статтями 27-40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

За 2024 рік проведено 13 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 300 рішень. Переважна більшість  планових питань були розглянуті виконавчим комітетом у відповідності до плану роботи на 2024 рік.

На засіданнях виконавчого комітету схвалено та передано на затвердження сесії сільської ради проєкти 7 програм та 3-ма рішеннями вносилися зміни до вже діючих програм.

Відповідно до затвердженого плану роботи виконавчого комітету у  2024 році заслуховувалися звіти про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади з питань, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», про стан роботи зі зверненнями громадян та стану виконавської дисципліни, про роботу діючих комісій при виконавчому комітеті сільської ради, про роботу з профілактики правопорушень, про стан реалізації на території сільської ради державної політики з питань соціального захисту дітей,  про стан виконання повноважень з реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури, про роботу опікунської ради з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) Городоцької сільської ради, питання щодо соціального захисту, підсумків опалювального сезону та стан підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, про забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на території громади, щокварталу заслуховувалися звіти про виконання делегованих повноважень у галузі бюджету, фінансів і  цін громади, звіт про роботу комісії  з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежі до бюджету Городоцької сільської ради, про проєкт бюджету на 2025 рік, про встановлення граничного розміру виплати одноразової грошової допомоги на/за встановлення пам’ятника на могилі загиблого (померлого) Захисника та Захисниці України та ін.

Враховуючи клопотання відділу освіти, культури, молоді та спорту  сільської ради протягом 2024 року було прийнято 3 рішення про надання дозволу на встановлення меморіальних дошок жителям громади, які загинули (померли) на війні, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України.

Розглядалися також питання: про переведення дачних (садових) будинків у жилі будинки – прийнято 119 рішень по зверненнях суб’єктів господарювання; про порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 12 жителькам територіальної громади – 6 рішень; про видалення зелених насаджень та видачу ордеру – 9 рішень; про надання дозволу на порушення об’єкта благоустрою – 4 рішення; про встановлення режиму роботи магазину, кафе – 2 рішення.

На виконання Програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення Городоцької сільської ради на засіданнях виконавчого комітету у 2024 році розглянуто 599 заяв про надання одноразової грошової допомоги жителям громади та виділено коштів з місцевого бюджету 3 433 800 грн.

У розрізі населених пунктів надійшло заяв:

Населений пункт

Населення

Кількість заяв

%

1

Михайлівка

95

10

10,5

2

Метків

139

11

7,9

3

Понебель

407

29

7,1

4

Рубче

165

11

6.7

5

Бронники

983

60

6,1

6

Рогачів

373

20

5,4

7

Ставки

700

38

5,4

8

Білівські Хутори

83

4

4,8

9

Карпилівка

1688

79

4,7

10

Городок

3778

164

4,3

11

Обарів

4316

166

3,8

12

Караєвичі

249

6

2,4

До Дня Захисника та Захисниць України 511 осіб отримали по 2 тис. грн. на загальну суму 1 022 000 грн.

На виконання Програми підтримки жителів Городоцької сільської ради, які призвані на військову службу під час мобілізації, уклали контракт внаслідок оголошення рішення про мобілізацію та (або) воєнного стану, прирівняних до них інших осіб, та членів їх сімей, у звітному періоді розглянуто 44 заяви від військовослужбовців, які надали необхідний пакет документів відповідно до затвердженого порядку, та виділено по 5000 грн. кожному заявнику на загальну суму 220 тис. грн.

У 2024 році рішенням виконавчого комітету було утворено Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті сільської ради та Раду безбар’єрності Городоцької сільської ради, затверджено її положення та склад. З метою забезпечення соціального захисту і підтримки психічного здоров’я населення громади, у вересні 2024 року виконкомом прийнято рішення про виділення приміщення для участі в експериментальному проєкті із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. 

 Організаційно-кадрова робота,  робота з питань діловодства та контролю 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вимог Регламенту роботи виконавчого комітету сільської ради у виконавчому комітеті та виконавчих органах сільської ради постійно вживаються заходи щодо зміцнення виконавської дисципліни у роботі з документами, посилення контролю та підвищення відповідальності посадових осіб сільської ради за своєчасним виконанням завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голів обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, рішень обласної та районної рад.

Протягом 2024 року до сільської ради надійшло 2653 документів від органів влади вищого рівня, що на 492 документи більше порівняно з 2023 роком.

Зокрема: розпоряджень голови облдержадміністрації – 24, розпоряджень голови райдержадміністрації – 54, доручень голови облдержадміністрації та його заступників – 19, доручень голови райдержадміністрації – 5, рішень обласної ради – 5, наказів голови районної військової адміністрації – 5, листів – 2541.  

Станом на 31 грудня 2024 року на постійному контролі знаходиться всього 432 документи, з них: розпоряджень – 76, доручень – 62, листів – 294, з яких у 2024 році поставлено на контроль всього 66 документів.

Загалом, впродовж 2024 року інформації про виконання розпоряджень, доручень голови райдержадміністрації, та  його заступників, інших документів з контрольними термінами подавалися вчасно.

На відповідні рішення обласної та районної рад, розпорядження голів облдержадміністрації та райдержадміністрації в межах компетенції розроблено відповідні заходи та  місцеві Програми.

Протягом 2024 року видано 133 розпоряджень з основної діяльності та 60 розпоряджень з кадрових питань.

З метою здійснення основних галузевих повноважень відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протягом 2024 року в структурі сільської ради відбулися певні зміни. 

Зокрема, виведено посаду головного спеціаліста-бухгалтера відділу бухгалтерського обліку, звітності та економіки сільської ради – 1 штатна одиниця та посаду прибиральника службових приміщень служби господарського забезпечення сільської ради – 1 штатна одиниця. Натомість у штатний розпис сільської ради введено посаду головного спеціаліста відділу архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства  сільської ради – 1 штатна одиниця, посаду підсобного працівника служби господарського забезпечення сільської ради – 2 штатні одиниці.

Загалом, штатна чисельність працівників Городоцької сільської ради у 2024 році станом на 01 січня 2025 року складає 73 штатні одиниці, у тому числі три юридичні особи:

фінансовий відділ сільської ради – 5 штатних одиниць;

відділ освіти, культури, молоді та спорту сільської ради – 5 штатних одиниць;

служба у справах дітей сільської ради – 3 штатні одиниці.

Вступ на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється з підстав передбачених чинним законодавством в умовах воєнного стану. Тому, упродовж 2024 року конкурси не оголошувалися та засідання конкурсної комісії Городоцької сільської ради не проводилися.

Призначення на посади посадових осіб органів місцевого самоврядування здійснюється з урахуванням вимог до кожної посади відповідно до законодавства. На посади посадових осіб органів місцевого самоврядування у 2024 році призначено 2 особи на підставі абзацу першого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

На постійному контролі в сільській раді перебуває питання додержання працівниками вимог та спеціальних обмежень, встановлених Законом України «Про запобігання корупції».

Так, з метою впровадження у діяльність Городоцької територіальної громади ефективних інструментів доброчесності, практик мінімізації/усунення корупційних ризиків при здійсненні владних повноважень на території громади протягом звітного періоду проводилася відповідна організаційна і практична робота та забезпечувалося виконання заходів передбачених Антикорупційною програмою Городоцької сільської ради на 2023-2024 роки.

Проведено низку превентивних заходів серед працівників та депутатів сільської ради спрямованих на запобігання, виявлення та припинення корупційних проявів шляхом надання методичної, консультаційної та практичної допомоги з дотримання норм антикорупційного законодавства.

За звітний період приписів, повідомлень чи звернень пов’язаних з корупцією до сільської ради не надходило.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які претендують на зайняття посад посадових осіб, повідомляють голову про працюючих у цьому органі близьких їм осіб. Відповідна інформація міститься у особовій справі посадової особи.

У сільській раді створено умови для проходження практики студентами вищих навчальних закладів, зокрема у 2024 році 4 студенти пройшли практику.

Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Рівненського регіонального центру підвищення кваліфікації на 2024 рік у звітному періоді підвищили кваліфікацію 22 посадові особи сільської ради за спеціальними короткостроковими програмами різних напрямків. Крім того, 26 посадових осіб сільської ради мають сертифікати про підвищення кваліфікації за загальною професійною програмою підвищення кваліфікації для посадових осіб місцевого самоврядування (не рідше одного разу на три роки), 7 посадових осіб сільської ради  пройшли підвищення кваліфікації за загальною професійною програмою підвищення кваліфікації для посадових осіб місцевого самоврядування (не рідше одного разу протягом строку здійснення повноважень), та 2 особи пройшли підвищення кваліфікації за загальною професійною програмою підвищення кваліфікації для посадових осіб місцевого самоврядування (протягом року після призначення).

З метою інформування населення, зокрема, молоді, про умови проходження служби в органах місцевого самоврядування на офіційному сайті Городоцької сільської ради діє рубрика «Кадрові питання», де розміщено перелік вакансій, умови проведення конкурсу, оголошення про проведення конкурсу, інформацію про проходження перевірки посадовими особами Городоцької сільської ради відповідно до Закону України «Про очищення влади» та інші документи з кадрових питань, які підлягають оприлюдненню.

Робота зі зверненнями громадян та запитами на публічну інформацію 

Упродовж 2024 року виконавчим комітетом Городоцької сільської ради  вживалися належні заходи спрямовані на виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та інших нормативно-правових актів щодо роботи із зверненнями громадян.

За 2024 рік до сільської ради надійшло 1130 звернень громадян, з них: 2 – поштою, 1095 – на особистому прийомі, 23 – від органів влади вищого рівня та 9 звернень на електронну пошту: gorodok.zvernenya@gmail.com.

Із зазначеної кількості звернень 1064 звернень від громадян вирішено позитивно, на 13 звернень надано вмотивовану відмову, на 53 звернень надано роз’яснення.

З загальної кількості громадян, що звернулися до сільської ради: 7 – від учасників бойових дій, 90 – від осіб з інвалідністю І-ІІІ гр., 2 – від Матерів-героїнь, 30 – від членів багатодітних сімей, 19 – від членів сімей військовослужбовців, які загинули у ході війни та 982 – інші категорії громадян.

У своїх зверненнях населенням громади перед сільською радою порушено 1130 питань.

Серед них: 735 – з питань соціального захисту, 20 – комунального господарства, 12 – житлової політики, 8 – екології та природних ресурсів, 1 – з питань працевлаштування, 6 – з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян, 273 – звернень з питань аграрної політики та земельних відносин, 16 – з питань сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей, 23 – з питань культури, культурної спадщини та  туризму, 1 – з питань діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин, 2 – з питань діяльності органів місцевого самоврядування, 1 – з питань освіти та науки та 32 – звернення з інших питань.

Результати аналізу письмових звернень, за змістом, свідчать про те, що найактуальнішими були питання соціального захисту, виділення матеріальної допомоги, аграрної політики та земельних відносин.

Від органів державної влади вищого рівня, для розгляду та вирішення, протягом 2024 року, надійшло 23 звернення громадян. Усі звернення розглянуто в установлені терміни та надано відповідна інформація в органи влади вищого рівня щодо результатів розгляду.

На особистому контролі керівництва сільської ради, старост старостинських округів № 1, 2, 3 перебувають звернення, що надходять від жінок яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня”, осіб з інвалідністю внаслідок війни, Героїв України, членів сімей загиблих військовослужбовців, а також учасників бойових дій, інвалідів війни з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у проведенні операції Об’єднаних сил.

Всі звернення розглянуто в установленому чинним законодавством порядку, про результати розгляду заявників інформовано, відповіді на звернення громадян у судовому порядку не оскаржувалися.

З метою виконання законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», постанов Кабінету Міністрів України з питань доступу до публічної інформації сільською радою вжито низку заходів. Зокрема, у сільській раді затверджено та діє:

Порядок складання, подання, опрацювання та розгляду запитів щодо надання публічної інформації, що знаходиться у володінні Городоцької сільської ради, форму запиту на інформацію, створено спеціальні робочі місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, що містять публічну інформацію;

розмір фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Городоцька сільська рада, та Порядок відшкодування цих витрат;

Положення, Порядок та перелік відкритих даних, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України підлягають оприлюдненню на Єдиному Державному веб-порталі відкритих даних.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» у  2024 році надано вичерпні відповіді за 59-ма інформаційними запитами у визначені Законом терміни.

Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

Правове забезпечення діяльності ради, її виконавчих органів та захист інтересів органу місцевого самоврядування в судах є важливим напрямком роботи.

Юридичним відділом сільської ради здійснюється правове забезпечення діяльності ради, її виконавчих органів та захист інтересів органу місцевого самоврядування в судах. Зокрема, упродовж 2024 року в судах області  за позовами громадян, сільської ради, прокурора перебувало 48 справ, які слухалися в Рівненському районному суді, Рівненському міському суді, Рівненському окружному адміністративному суді, Господарському суді Рівненської області, в апеляційній  та касаційній інстанціях. За  наслідками розгляду судами  постановлено 33 рішення, по одній справі провадження закрито за ініціативи позивача. Надалі триває розгляд у 16 судових справах. За позовами сільської ради, в т.ч. і за позовами прокурора в інтересах сільської ради, до бюджету  постановлено до  стягнення 937 тис. гривень.

За наслідками розгляду  судом відмовлено у справах , предметом яких було оскарження рішень органу місцевого самоврядування минулих років з питань земельних відносин та у призначенні опікуна над недієздатною особою.

У 2024 році проведено 16 засідань адміністративної комісії, на яких розглянуто 33 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень.

За наслідками розгляду 33 протоколів, складених в порядку КУпАП, накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу щодо 19 порушників на загальну суму 18 360,00 гривень, з яких фактично сплачено  до бюджету громади 18 020 гривень або 98% від призначених штрафів, решта коштів штрафу перебуває на виконанні в органах ДВС.

З метою вжиття невідкладних заходів профілактики злочинності на території 12 населених пунктів сільської свою діяльність здійснює два офіцери поліції тергромади.

За їх безпосередньої участі упродовж 2024 року систематично проводилися  профілактичні бесіди, у навчальних закладах, спільно із співробітниками Ювенальної превенції проведено 11 бесід.

На території Городоцької територіальної громади за ініціативи поліцейських офіцерів громади проведено низку заходів з учнями місцевих шкіл присвячених взаємодії з правоохоронними органами та ПДР.

У зв’язку з проведенням заходів щодо протидії торгівлі людьми, та незаконного позбавлення волі, в межах компетенції Національної поліції проведено перевірку так званих реабілітаційних центрів які знаходяться на території Городоцької територіальної громади. Під час перевірки порушень в роботі центрів виявлено не було.

У межах повноважень Національної поліції, проведено перевірку автозаправних станцій щодо торгівлі пальним без відповідних дозвільних документів. Порушень правил торгівлі під час перевірок не виявлено. Також проведено низку перевірок закладів торгівлі щодо реалізації спиртних напоїв та сигарет без відповідних дозвільних документів – було виявлено та задокументовано 6 фактів, та складені адміністративні протоколи.

Офіцерами поліції забезпечується охорона громадського порядку під час проведення релігійних та усіх інших святкових заходів на території Городоцької територіальної громади. Зокрема, складено 125 протоколів у сфері громадської безпеки.

У сфері безпеки дорожнього руху складено 121 протокол та відповідні постанови за порушення правил дорожнього руху. У тому числі за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння  10 протоколів.

Важливим етапом роботи є співпраця з іншими службами, зокрема, з Львівським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області. Завдяки спільній співпраці з початку року 8 осіб, засуджених до покарання не пов’язаних з позбавленням волі, були вчасно ознайомлені з порядком та умовами відбування покарання.

Співпраця зі Службою безпеки України в Рівненській області. У результаті співпраці встановлено двох осіб, які могли б бути причетні до колаборантських дій на території громади, та передано їх працівникам СБУ. Також спільно з представниками СБУ перевірено низку осіб які мають паспорт РФ, та на даний час проживають на території Городоцької тергромади.

Поліцейськими офіцерами громади розкрито 11 кримінальних правопорушень за наступними фактами: легкі тілесні ушкодження – 6;  крадіжка – 3; шахрайство2. 

Інформаційна діяльність, взаємодія з громадськістю

З метою забезпечення гласності та відкритості у роботі Городоцької  сільської ради та на виконання рекомендацій постанови Кабінету Міністрів України від 12 червня 2021 року №493 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціонування офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади» в сільській раді діє офіційний вебсайт Городоцької сільської ради: https://gorodok-gromada.gov.ua.

На офіційному вебсайті сільської ради систематично оприлюднюються офіційні документи, зокрема: проєкти рішень, рішення сільської ради, рішення виконавчого комітету, розпорядження сільського голови, звіти про використання бюджетних коштів та інша актуальна інформація про роботу сільської ради та її виконавчих органів.

За підсумками аналізу, проведеного Міністерством цифрової трансформації України Городоцька територіальна громада увійшла до Топ-100 громад України за індексом цифрової трансформації та розвитком процесів інформатизації та цифровізації.

Для забезпечення висвітлення інформації про роботу ради, також, діє офіційна сторінка у соціальній мережі «Facebook», створено та діють вайбер-група «Городоцька ТГ НОВИНИ».

Крім того, з метою забезпечення кращої комунікації з жителями громади зокрема, надання інформації про зроблену роботу упродовж 2024 року було опубліковано низку інформаційних матеріалів у регіональних засобах масової інформації, зокрема: «Вільне слово», «Вісті Рівненщини», Сім Днів, Рівне – 1, Сфера-ТВ.

У 2024 році Городоцькою сільською радою організовано та проведено низку інформаційних кампаній до Дня пам’яті та примирення, Дня Незалежності України, Дня Соборності України, Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня захисників та захисниць України, іміджеві кампанії Міноборони України щодо підтримки Збройних Сил України, Міністерства соціальної політики щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб та ін. Під час інформаційних кампаній забезпечено розповсюдження на території територіальної громади тематичної зовнішньої реклами. 

Мобілізаційна та оборонна робота

У Городоцькій сільській раді протягом 2024 року, як і у попередні роки вирішувалися першочергові питання оборонного характеру.

З метою забезпечення реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та виконання завдань з підготовки територіальної оборони Городоцькою сільською радою здійснено низку заходів.

Зокрема, у Городоцькій територіальній громаді прийнято та діють місцеві Програми спрямовані на підтримку Сил безпеки та оборони України, а саме:

Програма підготовки територіальної оборони та населення Городоцької сільської територіальної громади до участі в русі національного спротиву на 2023-2025 роки. У рамках Програми у 2024 році, на підвищення обороноздатності України виділено – 602 300, 00 грн.

Програма із забезпечення квадрокоптерами цивільного призначення та їх комплектуючими, оптико-електронними приладами, засобами радіоелектронної боротьби та іншими засобами цивільного захисту військових частин Збройних Сил України, підрозділів Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, територіальної оборони, добровольчого формування територіальної громади та правоохоронних органів на 2024-2025 роки. У рамках Програми у 2024 році, на придбання квадрокоптерів виділено – 25 000 000, 00 грн.

У 2024 році двічі на засіданнях виконавчого комітету заслуховувалися питання щодо стану виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади в галузі оборонної роботи.

Станом на 31 грудня 2024 року на військовому обліку в Городоцькій сільській раді перебуває – 1030 військовозобов’язаних, в тому числі офіцерів – 55 чол., військовозобов’язаних рядового та сержантського складу – 1221 чол., жінок – 93 та 442 призовників.

У березні 2024 року згідно розпорядження голови районної державної адміністрації була проведена приписка громадян України 2007 року народження до призовної дільниці до Рівненського Об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки по Городоцькій сільській раді.

Здійснюються звернення до поліції щодо  розшуку військовозобов’язаних, які ухиляються від виконання військового обов’язку.

На виконання Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» призвано на службу до Збройних Сил України – 346 військовозобов’язаних, які проживають на території сільської ради. Також, на обліку в сільській раді перебуває – 290 учасників бойових дій, 11 інвалідів війни, та 35 сімей загиблих воїнів.

На території сільської ради розміщені 90 підприємств, установ та  організацій. Проводиться звірка облікових карток первинного обліку військовозобов’язаних з картками Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з підприємствами. Згідно розпоряджень Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки постійно здійснюється оповіщення військовозобов’язаних які підлягають мобілізації, та для уточнення облікових даних.

Працівниками сільської ради здійснюються відповідні заходи щодо військово-патріотичного виховання населення. Зокрема, проводиться роз’яснювальна робота серед військовозобов’язаних щодо відповідальності за ухиляння від служби у Збройних Силах України.

Постійно здійснюється контроль за персонально-первинним та військовим обліком призовників, оповіщенням, збором документів, необхідних для оформлення особових справ призовників та доставки юнаків на призовну дільницю.

Організація та ведення військового обліку відповідає вимогам керівних документів. Документація відпрацьована згідно методичних рекомендацій Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487. Картотека побудована згідно зі схемою, затвердженою військовим комісаром. Функціональні обов’язки адміністрації пункту збору і відправки ресурсів сільської ради на час мобілізації доведені до посадових осіб. 

Цивільний захист населення

З метою  попередження виникнення надзвичайних ситуацій  природного та техногенного характеру на території територіальної громади.

Упродовж 2024 року проведено 6 засідань Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Городоцької сільської ради, на яких розглянуто 13 питань, зокрема: щодо стану пожежної безпеки в громаді, готовності до проведення сезону безпеки на водних об’єктах, про забезпечення укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту в умовах воєнного стану, про стан готовності сільської ради, дорожніх, організацій до дій під час несприятливих погодних умов в зимовий період 2024-2025 років та інші питання.

Для належного забезпечення проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації на території громади діє комісія з питань евакуації Городоцької сільської ради.

Забезпечено протягом 2024 року проходження підготовки слухачів Городоцької сільської ради у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області: за планом 22 осіб пройшли навчання 24 осіб.

Відділом з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи сільської ради систематично проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо дотримання заходів пожежної безпеки. Зокрема, протягом 2024 року організовано розміщення плакатів з текстами застережень на об’єктах з масовим перебуванням людей, соціально-побутових, медичних, закладах освіти та культури на території громади.

На виконання Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та забезпечення організації заходів пожежної, техногенної безпеки Городоцької сільської ради на 2021-2025 роки 3 державному пожежно-рятувальному загону Головного управління ДСНС України у Рівненській області для придбання паливно-мастильних матеріалів та спеціального захисного одягу рятувальників з бюджету сільської ради виділено 150 000 гривень. 

Надання адміністративних послуг

У Городоцькій територіальній громаді діє відділ з питань надання адміністративних послуг сільської ради (ЦНАП). Протягом 2024 року у Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мали можливість отримати 38 видів послуг.

Загалом, упродовж 2024 року жителям територіальної громади відділом з питань надання адміністративних послуг сільської ради надано 10941 адміністративних послуг, зокрема з питань:

Держгеокадастру України – 1355;

Реєстрації місця проживання, зняття з обліку та інше – 2648;

Пенсійного фонду – 172;

Державної реєстрації прав на нерухоме майно – 2277;

Отримання інформаційних довідок – 217;

Державної реєстрації фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб – 1018;

(ДІАМ) Повідомлення про початок робіт, Декларація про готовність об’єкта до експлуатації – 2629;

Актуалізації даних в ЄДР призовників, військовозобов’язаних та резервістів – 625.

У 2024 році за платні адміністративні послуги до бюджету громади надійшло: 1 млн. 593 тис. 353 грн. 00 коп.

У 2024 році було здійснено заходи із підключення до реєстрів ЦБІ (Централізований банк з проблем інвалідності) та ЄДРВВ (Витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни) адміністраторів для подальшої роботи з суб’єктами звернення по даних напрямках.

Крім того, протягом 2024 року у виконавчому комітеті Городоцької сільської ради вчинено 558 нотаріальних дій. Зареєстровано 268 актів цивільного стану, зокрема: 154 смертей, 78 народжень, 36 шлюбів. 

Регуляторна політика

На виконання статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у 2024 році Городоцькою сільською радою прийнято три регуляторних акти, які стосувались змін щодо земельного податку та нерухомого майна, а також вступу в дію нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться за межами населеного пункту та надаються в оренду.

Зокрема, рішенням сільської ради від 26 червня 2024  року № 1664 внесено зміни до рішення сільської ради від  29 червня 2023 року № 1264 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Городоцької сільської ради». Відповідно до зазначеного акту на території громади змінено  місцеві податки і збори в частині податків щодо земельних ділянок та нерухомого майна.

Також рішенням сільської ради від 11 липня 2024 року № 1761 внесено зміни до рішення сільської ради від 29 червня 2023 року № 1264 „Про встановлення місцевих податків і зборів на території Городоцької сільської ради”. Рішення спрямовано на  зменшення земельного податку громадянам.

Рішенням сільської ради від  20 грудня 2024 № 1868  внесено зміни  до рішення сільської ради від 29 червня 2023 року № 1264 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Городоцької сільської ради», відповідно до зазначеного регуляторного акту на території громади встановлено місцеві податки і збори на 2024-2025 роки. Прийняття такого рішення пов’язано з змінами в Податковому кодексі України в частині вступу в дію нормативної грошової оцінки щодо земель, які розташовані за межами населеного пункту, які надаються в оренду, по яким нормативна грошова оцінка не проводилась, та її розмір вище від нормативно-грошової оцінки по ріллі в області.     

На виконання статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішенням сільської ради від  18 листопада 2024 року № 1843 затверджено План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Городоцької сільської ради на 2025 рік.

Всі проєкти регуляторних актів та Плани діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Городоцької сільської ради на 2024 рік були оприлюднені на офіційному сайті Городоцької сільської ради у терміни передбачені статтею 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 Фінансово-бюджетна сфера

Запорукою успішного розвитку громади є соціально-орієнтований, економічно-обґрунтований, збалансований бюджет.

У 2024 році забезпечено виконання доходної частини бюджету територіальної громади по загальному фонду  на 103,8 відсотки.

Надходження до загального фонду бюджету у звітному році склали 276976503,36 гривень, що на 39580403 гривень більше ніж у попередньому році.

Власні надходження загального фонду бюджету Городоцької сільської ради  затверджено було  в сумі 216028102,6  гривень, виконано 226897262,0 гривень, що становить 105,0 відсотків до планових призначень. Отримано податку на доходи  фізичних осіб на суму 145572684,87 гривень проти 119594457,75 гривень за відповідний період попереднього року. Виконання планових призначень по даних податках склало 105,4 відсотків за звітний період. Надходження ПДФО становлять 64,2 відсотки в структурі власних доходів.

Фактичні надходження від справляння на території сільської ради  плати за землю, що зараховується до бюджету територіальної громади склали    51873444,47 гривень при плані 50137572,06 гривень, план виконаний на 103,4 відсотки. Проти відповідного періоду попереднього року  надходження по земельному податку зросли 4663769,32 гривень за рахунок проведення індексації, інвентаризації земельних ділянок, переукладення договорів оренди, проведення номативно-грошової оцінки земель.

Єдиний податок, що надходить до загального фонду бюджету  складає 18839489,45 гривні, в тому числі єдиний податок з юридичних осіб  1805031,72 гривень, єдиний податок з фізичних осіб 16041375,00 гривень та єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників 993082,73 гривень.

Акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло 3805405,87 гривень. Рентна плата за  користування природними ресурсами становить 362735,79 гривень, отримано податку на нерухоме майно в сумі 3532544,94 гривень. Неподаткові надходження становлять 2788482,80 гривень, в тому числі плата на надання  адмінпослуг склала 1597353,35 гривень, адмінштрафи склали  30889,00 гривень.

Отримано освітньої субвенції з державного бюджету на суму  35760700,00 гривень, субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1828600,00 гривень. Надійшло субвенції на надання державної підтримки  особам з особливими освітніми потребами в сумі 136138,53 гривень, на «Нову українську школу»- 453504,00 гривень, на харчування учнів початкових класів 458978,73 гривень. Обсяг субвенцій з інших місцевих бюджетів на інклюзивно-ресурсний центр та на заклади охорони здоров’я  становить 11441320,10 гривень.

До спеціального фонду бюджету Городоцької сільської ради надійшло  доходів в сумі 12922088,68 гривень, в тому числі: екологічний податок в сумі 161116573,09 гривень, надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством в сумі 243778,04 гривень та благодійні  кошти, гранди та дарунки склали 2072444,30 гривень. Поступлення від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва склали 51407,43 гривень. Від грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням природоохоронного законодавства становлять 18168,86 гривень.

По  видатках бюджет Городоцької сільської ради на 2024 рік по загальному фонду з врахуванням внесених змін затверджений в сумі 208211586,00 гривень. Фактичне виконання  видаткової частини загального фонду бюджету за звітний період  склало 201922829,77 гривень,  що становить 97,0 відсотків до планових призначень на звітний період. В першу чергу проводилось  фінансування захищених статей: заробітної плати, придбання продуктів харчування, розрахунки за спожиті енергоносії. За залишковим принципом фінансувалась решта видатків. В цілому на виплату заробітної плати використано 115598150,98 гривень , що складає 57,3 відсотки в структурі видатків. Видатки на розрахунки за спожиті енергоносії склали 11269492,39 гривень. На соціальне забезпечення  використано 7677767,07 гривень. Передано трансфертів органам управління інших рівнів на суму 28449302,68 гривень.

По спеціальному фонду бюджету проведено видатків на суму 82642917,89 гривень. В тому числі за рахунок спеціального фонду проведено капітальних видатків  на суму 81498876,22 гривень, в тому числі на фінансову підтримку військових частин, органів безпеки та організацію територіальної оборони передано міжбюджетних трансфертів в сумі 50094467,00 гривень. За рахунок грандів та дарунків проведено видатків на суму 2072444,30  гривень.

Забезпечення виконання видаткової частини бюджету дозволило в повному обсязі забезпечити потребу в виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ, утримання закладів, видатки на благоустрій території, ремонт доріг. Профінансувати потреби соціального захисту населення, допомоги  призваним на військову службу, пораненим, сім’ям загиблих. Надати допомогу силам безпеки і оборони на суму 55554000 гривень, в тому числі на придбання  квадрокоптерів для військових частин  25000000,00 гривень.

У 2024 році проведено засідання комісії з питань сплати податків на які були запрошені  7 платників податків, що мають заборгованість перед бюджетом та не вирішені питання користування земельними ділянками. За результатами роботи комісії вдалось  забезпечити  нарахування та сплату податків на суму на загальну суму 294300 гривень.

За 2024 рік сільською радою укладено 49 договорів оренди земельних ділянок, що дозволить збільшити доходи бюджету у наступних бюджетних періодах. 

Житлово-комунальне господарство, благоустрій

На виконання власних (самоврядних) повноважень відповідно до ст. 30 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” у сфері житлово-комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту та зв’язку виконкомом сільської ради ведеться постійна робота з пошуку джерел надходжень до місцевого бюджету, залучення підприємців які б надавали якнайширший спектр послуг населенню у галузі житлово-комунального господарства.

На території громади працює 26 закладів роздрібної торгівлі, 12 закладів ресторанного господарства. Наявні заклади з побутового обслуговування населення: перукарні, майстерні з пошиття одягу, лазні, тощо. Місцевих ринків чи ярмарків на території громади не зареєстровано.

У населених пунктах громади працює 2 відділення Укрпошти та 1 відділення Нової пошти. У селах, де відсутні поштові відділення, працюють пересувні відділення поштового зв’язку. Поштове відділення забезпечує своєчасну доставку кореспонденції і періодичних видань до споживачів. На пошті також приймаються платежі за спожиті послуги, земельний податок, тощо. Листоноші доставляють пенсіонерам, пенсію та соціальні виплати.

У Городоцькій сільській раді відсутні комунальні підприємства, що надають послуги з водопостачання, водовідведення, теплопостачання та вивезення твердих побутових відходів.

Тверді побутові відходи протягом 2024 року збиралися та вивозилися спеціально обладнаними для цього транспортними засобами з усіх 12 населених пунктів територіальної громади комунальним підприємством «Великошпанівське», яке було відібране на конкурсних засадах. В громаді запроваджено роздільне збирання твердих побутових відходів.

Окремі вулиці населених пунктів забезпечуються централізованим водопостачанням на договірних засадах від локальних джерел водопостачання.

Громадські вбиральні облаштовані в місцях масового перебування населення – на кладовищах, біля соціально-культурних закладів, тощо. Ведеться підтримка в належному стані стоянок та майданчиків для паркування автомобільного транспорту. Усі паркувальні майданчики мають вільний доступ та безкоштовні.

Постійно проводяться заходи з озеленення населених пунктів та підтримка існуючих зелених насаджень в належному стані.

Забезпечення утримання в належному стані кладовищ здійснюється Службою господарського забезпечення Городоцької сільської ради. Упродовж поточного року вжито низку заходів щодо утримання у належному стані місцевих кладовищ, зокрема регулярно проводилося викошування трави на території кладовищ, прибирання та вивезення сміття. Загалом, на здійснення заходів із проведення благоустрою кладовищ з бюджету громади витрачено –   380 297 тис грн.

У 2024 році значна увага приділялася проведенню поточних ремонтів зупинок. Зокрема, проведено ремонт зупинок у наступних населених пунктах: с. Обарів, Понебель, Рогачів, Бронники, Ставки, на загальну суму  344 384 тис.грн.

Здійснено ремонт пішохідної доріжки по вулиці Б.Хмельницького в с.Бронники на загальну суму – 199 914 тис.грн. Упродовж року в населених пунктах тергромади проведено поточні ремонти дитячих майданчиків.

У 2024 році у населених пунктах територіальної громади проведено поточні ремонти вуличного освітлення. Загалом, на проведення ремонтів та утримання об’єктів вуличного освітлення з місцевого бюджету у 2024 році було використано 11,8 млн. грн. У населених пунктах громади систематично проводиться обрізка дерев, які заважають руху транспорту, пішоходам або були в лініях електропередач.

Протягом 2024 року на території територіальної громади проведено ремонти дорожнього покриття низки доріг місцевого значення.

Зокрема, проведено капітальні ремонти доріг в с. Бронники, по вулицях: Нова та Покровська, с.Рогачів по вулиці Калинова, с.Обарів по вулицях: Ринкова, Озерна, Івана Франка, Грушевського, Провулок сьомий, в с.Ставки по вулицях Свято-Михайлівська, Обарівська, Шевченка та в с. Городок по вулицях Сонячна, Лесі Українки, Пересопницька, Рівненська, Коротка.

Загалом, на проведення поточних та  капітальних ремонтів місцевих доріг з бюджету громади було використано понад 28 млн грн.

Крім того, у 2024 році було виготовлено проекти документації та проведено експертизу для здійснення капітального ремонту доріг, на загальну суму – 660 000 тис.грн.

У галузі функціонування та розвитку транспортної мережі, робота виконавчого комітету ради направлена першочергово на збереження існуючих пасажирських маршрутів та їх вдосконалення, зокрема: додаткового охоплення маршрутом частини с. Обарів, відновлення маршруту до с. Рогачів, можливість охоплення маршрутами громадського транспорту сіл Понебель та Караєвичі.

Виконавчим комітетом відповідно до законодавства здійснюється контроль за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв’язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об’єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об’єктах.

Контроль у сфері торгівлі та громадського харчування, а також побутового обслуговування населення здійснюється адміністративною комісією при виконавчому комітеті ради за наданими матеріалами уповноважених органів.

Враховуючи ринкові механізми здійснення будь-якої діяльності у вищевказаних галузях, виконавчий комітет ради у своїй діяльності намагається уникати зайвого адміністративного тиску на бізнес.

Рішень про припинення дії наданого виконавчим комітетом дозволу на експлуатацію об’єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства протягом 2024 року не приймалося.

Згідно Закону України «Про захист прав споживачів» виконавчий комітет здійснює контроль з регулювання відносин між споживачами товарів (робіт, послуг і виробниками, продавцями в умовах різних форм власності). Виконавчим комітетом в межах повноважень постійно надаються консультації суб’єктам підприємницької діяльності.

Виконавчий комітет відповідно до Закону здійснює облік житлового фонду та здійснює контроль за його використанням. В межах компетенції проводиться збір даних про його кількісний та якісний склад, належність, а також чисельність громадян, що в ньому проживають. На балансі Городоцької сільської ради об’єкти житлового фонду відсутні.

У виконавчому комітеті сільської ради ведеться облік громадян, що потребують соціального захисту, поліпшення житлових умов. На соціальному першочерговому квартирному обліку перебуває 1 особа, на позачерговому –  21 осіб, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування –  20 осіб, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни 3 групи.

Протягом звітного періоду виконавчим комітетом Городоцької сільської ради ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій не видавалося.

Виконавчий комітет в межах повноважень здійснює облік нежилих приміщень на відповідній території незалежно від форм власності, вносить пропозицій їх власникам щодо використання таких приміщень для задоволення потреб територіальної громади.

Рішенням Городоцької сільської ради № 181 від 26 березня 2021 року «Про затвердження Переліку об’єктів комунальної власності Городоцької територіальної громади» затверджено Перелік об’єктів комунальної власності Городоцької територіальної громади. Протягом 2024 року безхазяйного майна на території громади не виявлено.

У тергромаді у межах повноважень здійснюється контроль за дотриманням підприємствами комунальної власності вимог законодавства щодо забезпечення на договірній основі безперешкодного доступу постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, уповноважених ними осіб до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі, що перебуває у них на балансі, а також за правильністю обрахування плати за доступ.

З метою створення сприятливих умов для функціонування розвитку телекомунікаційних мереж загального користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг на території Городоцької сільської ради було прийнято рішення виконавчого комітету №132 від 29 вересня 2021 року «Про забезпечення збереження кабельних ліній електрозв’язку на території Городоцької сільської ради».

Забезпечення соціально-культурних закладів комунальної власності паливом, електроенергією, газом здійснювалося в рамках проходження осінньо-зимового періоду 2023-2024 років та осінньо-зимового періоду 2024-2025 років.

Для безперебійної роботи установ та структурних підрозділів сільської ради придбані генераторні установки, є в наявності Starlink.

У зв’язку з пошкодженням критичної інфраструктури унаслідок масових ракетних обстрілів України збройними силами Російської Федерації, та з метою реагування на надзвичайні ситуації, зокрема надання допомоги населенню у разі критичних проблем з енергетикою та опаленням, створення умов для тимчасового перебування населення у разі порушення нормальних  умов життєдіяльності (відсутності питного водопостачання, водовідведення, електро-, газо- і теплопостачання, мобільного зв’язку) у Городоцькій територіальній громаді створено „Пункти незламності”. Такі пункти діють у будинку культури села Городок та Обарівському ліцеї. Тут є Інтернет, подовжувачі, гарячий чай та продукти, санвузол, аптечка, щоб у разі необхідності надати до медичну допомогу.

Містобудування та земельні відносини

У Городоцькій сільській раді уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури є відділ архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства сільської ради, який забезпечує здійснення власних та делегованих повноважень для реалізації завдань місцевого самоврядування в сферах архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства.

Протягом 2024 року відділом архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства Городоцької сільської ради було підготовлено та видано:

287 будівельних паспортів забудови земельної ділянки;

26 містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва;

6 паспортів прив’язки тимчасової споруди торговельного призначення;

119 рішень щодо надання дозволу на переведення садового будинку у житловий;

надано 158 витягів із містобудівної документації.

Відділ здійснює повноваження щодо присвоєння, зміни, коригування, анулювання в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва поштових адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. Протягом 2024 року відділом прийнято 290 наказів щодо присвоєння, зміни, коригування, анулювання адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.

Городоцькою сільською радою організовано прийом документів щодо надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Проводиться збір інформації та підготовка для створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів територіальної громади.

Населені пункти сільської ради частково забезпечені містобудівною документацією. У 2024 році розроблено та затверджено генеральний план села Городок, продовжуються роботи по розробленню генерального плану с. Обарів. Проводяться підготовчі роботи для розроблення комплексного плану просторового розвитку Городоцької сільської ради.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» розроблюється Єдиний державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць та територій Городоцької сільської ради, Єдиний державний реєстр адрес, Реєстр будівель та споруд протягом дії експериментального проекту із створення Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд у складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

У сфері архітектури та будівництва Городоцькою територіальною громадою укладено угоди про співробітництво з Корнинською територіальною громадою 31 березня 2023 року та у 2024 році з Великоомелянською територіальною громадою.

З метою обліку земельних ділянок усіх форм власності, їх землевласників та землекористувачів на території Городоцької сільської ради розробляється  геоінформаційна земельно-кадастрова система з можливістю інтегрування містобудівної документації, інформації адресного реєстру, інформації Державного земельного кадастру та іншої інформації, необхідної для обліку земель, планування та розвитку територіальної громади.

Більшість прийнятих рішень у сфері земельних відносин стосуються громадян на предмет реалізації ними своїх прав на зміну цільового призначення земельних ділянок, що перебувають у власності громадян.

За результатами розгляду заяв та звернень підготовлено та подано на розгляд сесії Городоцької сільської ради 277 проектів рішень, з них підтримано депутатами 269 рішень.

У 2024 році спеціалістами відділу архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства сільської ради виготовлено:

5 технічних документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності;

10 технічних документації із землеустрою щодо виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за межами населених пунктів Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області.

З метою наповнення місцевого бюджету та недопущення втрат коштів, що надходять у вигляді земельного податку та орендної плати, проведена робота, пов’язана з оновленням та звірянням списків фізичних та юридичних осіб, що мають у власності чи користуванні земельні ділянки на території Городоцької сільської ради.

Також постійно ведеться робота по приведенню договорів оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства.

 Гуманітарна сфера
Освіта

Мережа закладів загальної середньої освіти Городоцької сільської ради налічує 4 заклади ЗЗСО, в яких здобуває освіту 1305 учні. Всього класів  59, груп продовженого дня – 4, в них перебуває 103 здобувача освіти. 16 дітей з особливими освітніми потребами охоплені інклюзивним навчанням у 13 класах. Дану категорію дітей супроводжують 13 асистентів вчителів.

Два заклади освіти здійснюють профільне навчання: опорний заклад «Городоцький ліцей» та Обарівський ліцей – українська мова і література. Профільним навчанням охоплено 117 учнів 10-11 класів.

Дошкільну освіту здобувають 159 вихованців. У дошкільних підрозділах налічується 4 різновікові групи, 1 – з короткотривалим перебуванням (без харчування).

Охоплення дітей дошкільною освітою (різними формами) становить 100 %. 3 дитини з особливими освітніми потребами  виховуються в 2 інклюзивних групах дошкільних підрозділів. Дану категорію дітей супроводжують 2 асистенти вихователя.

Важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров’я є організація підвезення учнів до закладів освіти Городоцької сільської ради.

Підвезення 207 дітей, які проживають поза межею пішохідної доступності, здійснюється 4 шкільними автобусами, з яких 3 автобуси наявні  в опорному закладі «Городоцький ліцей» та 1 – в Обарівському ліцеї.

Організація харчування у закладах освіти здійснюється самостійно з дотриманням норм харчування, вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. Приготування готових страв здійснюється з дотриманням процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Станом на 31.12.2024 безоплатним харчуванням охоплено близько 661 учнів, а саме:

учні 1-4 класів – 447;

діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування – 3;

діти з інвалідністю – 9;

діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» – 51;

діти із сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, визначених у статтях 10 та  10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – 1 ;

діти із числа внутрішньо переміщених осіб – 7;

діти, з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах) – 16;

діти, батьки яких є учасниками антитерористичної операції (ООС), учасниками бойових дій – 63;

діти Захисників і Захисниць України, які здійснюють заходи, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, але не мають статусу учасника бойових дій, в тому числі які не зареєстровані за територією проживання, на якій зареєстрована дитина – 27;

діти напівсироти – 27;

діти, які не належать до вказаних категорій, але вкрай потребують безоплатного харчування на основі довідки органів місцевого самоврядування – 10.

Послугами платного харчування скористались близько 56 учнів. Харчування організоване на підставі перспективного меню, яке погоджене з Рівненським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. Закупівля продуктів харчування здійснюється у постачальників, які здійснюють постачання продуктів харчування на підставі документів, що засвідчують їх якість.

Відділом освіти, культури, молоді та спорту сільської ради значна увага приділяється організації відпочинку та оздоровленню дітей. Зокрема,  протягом оздоровчої кампанії 2023-2024 років різними формами відпочинку та оздоровлення було охоплено 136 дітей віком від 7 до 18 років.

Першочергова увага приділялась оздоровленню дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. З місцевого бюджету Городоцької сільської ради на організацію оздоровлення та відпочинку цієї категорії дітей виділено 577500 тис. грн., з них використано – 556500 тис. грн.

Програмою передбачено та виділено кошти в сумі 56,0 тис. грн. на участь вихованців пластових гуртків, що працюють при закладах загальної середньої освіти Городоцької сільської ради в заходах і таборах організованих  КЗ «Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр». У літньому таборі відпочивало– 60 вихованців.

Також оздоровчі та відпочинкові послуги надавалися в дитячих закладах різних типів та форм власності за обласний та державний бюджет.

У 2024 році в Обарівському ліцеї було відкрито клас безпеки, з можливістю розміщення одночасно до 501 особи. Він функціонує в укритті закладу. Приміщення класу безпеки поділене на 5 тематичних зон, в яких вчителями ліцею проводяться відповідні заняття. Це зона мінної безпеки, протипожежної, медичної, зона з вивчення правил дорожнього руху, ігрова зона та зона психологічного розвантаження. Класними керівниками систематично проводяться виховні години та тематичні заняття з безпеки життєдіяльності. Проводяться уроки безпеки  працівниками ДСНС.

Клас оснащений наочними матеріалами і посібниками: тренажери для проведення занять з домедичної підготовки, стенди та експонати для занять з мінної безпеки, наочні посібники з протипожежної безпеки, дорожні знаки, світлофор, дорожня розмітка, оснащення та матеріали для проведення занять з безпеки дорожнього руху. Окрім того діти використовують спецодяг відповідних служб – працівників ДСНС, патрульної поліції, екстреної медицини, що робить заняття більш цікавими і наближеними до реального життя.

Значна увага в громаді приділяється роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Зокрема, у громаді працює КЗ „Городоцький інклюзивно-ресурсний центр”. Фахівці ІРЦ проводять корекційно-розвиткові заняття для осіб з особливими освітніми потребами. Дані послуги інклюзивно-ресурсний центр, у рамках укладених договорів про співпрацю, надає і сусіднім громадам: Дядьковицькій, Великоомелянській, Білокриницькій, Зорянській, Олександрійській.

За звітній період 2024 року було проведено 135 комплексні психолого-педагогічні оцінки розвитку дитини фахівцями КУ «Городоцький ІРЦ». На даний час на обліку в Городоцькому інклюзивно-ресурсному центрі  стоїть 554 особи. Загальна кількість дитячого населення від 0 до 18 років, які обслуговує  Городоцький інклюзивно-ресурсний центр це – 11285  дитини.

Фахівці «Городоцького ІРЦ» системно надавали психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги 51 дитині, шляхом проведення індивідуальних, групових занять та постійно брали участь в командах психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти Рівненського району. Систематично надавались  консультації батькам, педагогам та керівникам закладів освіти району  (1319 консультацій).

Із усіма закладами загальної-середньої освіти укладені договори про співпрацю, а також й іншими установами.

У центрі облаштовано кабінети: приймальна – для здійснення первинного прийому батьків або законних представників дитини; кабінет лікувальної  фізкультури; кабінети фахівців: вчителя логопеда та двох практичних психологів, кімната спільних засідань; ресурсна кімната та окремий санвузол.

Відповідно до постанови КМУ від 9 червня 2021 року № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» першочергово здійснюються платежі захищених статей зважаючи.

Всі заклади загальної середньої освіти Городоцької сільської ради мають фінансову автономію в підпорядкування яких функціонують дошкільні навчальні заклади. Заборгованості з виплати заробітної плати працівникам освіти не було. Педагогічним працівникам здійснюються всі виплати в повному обсязі, також виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення та 57 статтю – 100%.

Заклади загальної середньої освіти та дошкільні заклади Городоцької сільської ради повністю забезпечені видатками з бюджету Городоцької сільської ради. Загалом, з бюджету Городоцької сільської ради на заклади загальної-середньої освіти направлено видатки по загальному та спеціальному фонду  в сумі 37 686,46  тис. грн.

З метою покращення матеріально-технічної бази упродовж 2024 року за кошти бюджету територіальної громади було проведено поточні та капітальні ремонти закладів освіти:

завершено поточний ремонт протирадіаційного укриття Обарівського ліцею на суму 730,70 тис грн.

поточні роботи по заміні та монтажі твердопаливних котлів в Обарівському ліцеї на суму 616,89 тис.грн;

здійснено поточний ремонт зовнішньої мережі водовідведення дошкільного підрозділу  Обарівського ліцею на суму 156,89 тис.грн.

внутрішні сантехнічні, опоряджувальні роботи туалетних кімнат на суму 101,06 тис.грн., а також поточний ремонт зовнішньої мережі водовідведення – 199,27 тис.грн. у дошкільному підрозділі Обарівського ліцею;

виготовлено проєктно-кошторисну документацію та виконано роботи по об’єкту: «Капітальний ремонт (благоустрій) пришкільної території Бронницької гімназії – сума кошторисної вартості – 1 313,36 тис.грн.

проведено поточний ремонт господарського майданчика для сміттєвих баків в Бронницькій гімназії на суму 99,14 тис.грн. Встановлено металеві конструкції (навісу) на суму 99,74 тис.грн.;

проведено поточний ремонт пішохідної доріжки (благоустрій) на території приміщення Карпилівської гімназії на суму  64,99 тис.грн.

облаштовано укриття у будівлі складського приміщення  дошкільного підрозділу опорного закладу «Городоцький ліцей» в селі Рубче,  на суму 1 253,27 тис. грн.

проведено поточний ремонт будівлі опорного закладу «Городоцький ліцей» на суму 41,56 тис.грн;

проведено роботи по об’єкту «Капітальний ремонт спортивного майданчика для гри у мініфутболу опорного закладу «Городоцький ліцей» на суму 883,96 тис.грн.;

проводяться роботи по об’єкту «Капітальний ремонт спортивного залу опорного закладу «Городоцький ліцей» за спонсорські кошти ТОВ Кроноспан Рівне. За кошти місцевого бюджету замінено вікна у спортивному залі та  виконано роботи по ремонту зовнішньої мережі водовідведення;

Для забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку, громадського порядку та безпекового освітнього середовища в Обарівському ліцеї та ОЗ «Городоцький ліцей» почали працювати офіцери служби освітньої безпеки (встановлено тривожну кнопку – 7,20 тис.грн., оплата послуг – 306,24 тис.грн.);

учнів 1-4 класів забезпечено безкоштовним харчуванням з бюджету Городоцької сільської ради;

виготовлено проєктно-кошторисну документацію по об’єкту «Нове будівництво протирадіаційного укриття з котельнею на території Карпилівської гімназії Городоцької сільської ради на суму 465,00 тис. грн,

виготовлено проєктно-кошторисну документацію по об’єкту «Капітальний ремонт харчоблоку в будівлі Обарівського ліцею в сумі 380,00 тис.грн.; 

для організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») було придбано обладнання та інвентар на суму 416,89 тис.грн., а також підручний матеріал для гуртків, кольоровий принтер, проектор з проекційним екраном, акустичну систему на суму 164,75 тис.грн.

 Культура

У Городоцькій сільській раді з метою забезпечення якісного виконання повноважень у галузі культури діє низка комунальних закладів, зокрема: комунальний заклад «Культурно-дозвіллєвий центр», комунальний заклад «Городоцька школа мистецтв», комунальний заклад «Публічно-шкільна бібліотека».

У КЗ «Культурно-дозвіллєвий центр» Городоцької сільської ради функціонує 39 аматорських формувань (вокально-хорові, музично-інструментальні, хореографічні, фольклорні, гуртки декоративно-ужиткового мистецтва та художнього слова), із них: 32 дитячих, 4 молодіжних, 2 колективи мають почесне звання «народний» та 1 «зразковий». Учасниками аматорських формувань є близько 448 осіб.

На сьогоднішній день в Центрі працює 23 творчих, талановитих, досвідчених, кваліфікованих спеціалістів.

Відповідно до Постанови колегії  управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації від 27 червня 2024 року №3/4, народний аматорський ансамбль української пісні «Червона калина» БК с.Карпилівка та зразковий фольклорний ансамбль «Намисто» БК  с.Городок, підтвердили своє звання «народний», «зразковий» аматорський колектив.

Клубними установами КЗ «Культурно-дозвіллєвий центр» Городоцької сільської ради організовано та проведено 328 культурно-освітніх, розважальних та суспільно -політичних заходів.  Всі культурно-мистецькі заходи несли в собі благодійний характер по збору допомоги на потреби Збройних Сил України та тимчасово-переселеним громадянам окупованих територій російським агресором, зокрема зібрано 250,9 тис. грн. 

Аматорські колективи КЗ «Культурно-дозвіллєвий центр» прийняли участь у обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах, фестивалях та святах, де гідно презентували свою творчість, народні звичаї та обряди нашої місцевості, а саме: у Всеукраїнському конкурсі хореографічного мистецтва «GRAND SPRING», м. Рівне (Диплом ІІІ ступеня), у Всеукраїнському конкурсі української народної культури «Серце України», м. Славута  (Диплом лауреата ІІ ступеня), у Всеукраїнському конкурсі хореографічного мистецтва «Танцююча країна»,  м. Рівне  (Диплом ІІ, ІІІ та VІ ступеня), у фестивалі вокально-хорового мистецтва імені Миколи Дацика,  с.Зоря, у Днях української  культури у Словенії та у Днях української культури, Хорватія, у Міжнародному етнічному фестивалі «ЛіраФест 2024», м. Рівне та ін.

У 2024 році покращено матеріально-технічну базу комунального закладу «Культурно-дозвіллєвий центр» Городоцької сільської ради на загальну суму 476,59 тис. грн.:

придбано сценічні костюми на суму 99,5 тис. грн.;

проекційний екран та проектор, на суму 29,99 тис.грн.;

баян на суму 19,89 тис.грн.;

інші видатки направленні на придбання господарських та будівельних матеріалів, канцелярське приладдя, нагороджувальну атрибутику, придбання новорічних подарунків вихованцям та на підручний матеріал для облаштування Садиби Св. Миколая).

На оплату послуг (крім комунальних) було використано 173,53 тис. грн. (з метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій виконано заходи протипожежних робіт,  проведено перезарядку вогнегасників та інше).

Комунальний заклад «Публічно-шкільна бібліотека» Городоцької сільської ради  Рівненського району Рівненської області продовжує створювати доступне, безбар’єрне, комфортне фізичне та інформаційне середовище, в якому забезпечені рівні умови, права та можливості для самореалізації, здобуття освіти, спілкування, дозвілля, розвитку.

Бібліотека організовує різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи, презентації нових книг, виставки, бібліографічні огляди. Надає доступ до електронних книг. Використання цифрових платформ дозволяє бібліотеці надавати доступ до ресурсів на відстані, що є дуже важливим для шкіл та громад.

До бібліотечного фонду надійшло:  6185 примірників книг  від організацій: «Рівне книга», «Українська бібліотечна асоціація», акція «Подаруй бібліотеці книгу», «Волинське підприємство по торгівлі та постачанню Міністерства освіти України». В тому числі художньої літератури 621 примірників книг та підручників  5 564 примірників книг.

Бібліотечними працівниками обслуговується 2 433 користувачі в тому чисті 1 504 дітей.

У комунальному закладі «Публічно-шкільна бібліотека» Городоцької сільської ради на постійній основі діє акція «Подаруй бібліотеці книгу». Це добровільна ініціатива, направлена на підвищення інтересу і доступу до книг.

Також, КЗ «Публічно-шкільна бібліотека» Городоцької сільської ради долучилась до Всеукраїнського проєкту збору книжок «Вільні читають українською», де кожного поточного місяця зібрані книги надсилаються до постраждалих областей від рук російського агресора для створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях.

У приміщеннях КЗ «Публічно-шкільна бібліотека» Городоцької сільської ради проведений поточний ремонт, оновлена сучасна мебель. Користувачі мають можливість користуватися комп’ютерами, ноутбуками, відкритим доступом до мережі інтернет (Wi-Fi).

На покращення матеріально-технічної бази закладу виділено кошти з місцевого бюджету у сумі 332,92 тис. грн. (значна частина видатків направлена на забезпечення закладу в повному обсязі книжковими стелажами та меблями – 289,63 тис.грн. інші видатки направлені на придбання канцелярського приладдя, ролет та на інші підручні матеріали). На оплату послуг (крім комунальних) було використано 14,10 тис. грн. За 2024 рік поновлено бібліотечний фонд на суму 99,98 тис. грн.

Діяльність Комунального закладу «Городоцька школа мистецтв» Городоцької сільської ради у 2023/2024 навчальному році була зосереджена на організацію та розвиток навчально-виховного процесу, збільшення контингенту учнів, створення нових дитячих колективів та розвиток матеріально-технічної бази. Впродовж 2024-го року заклад працював у змішаній формі навчання (очна та дистанційна) оскільки в закладі відсутнє укриття. У закладі навчається 104 учні та працює 14 викладачів.

У 2024 році у приміщенні старостинського округу № 2 Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області створено додатковий клас (сольний спів, фортепіано, гітара).

Комунальним закладом «Городоцька школа мистецтв» Городоцької сільської ради проведено низку заходів, зокрема: відкритий урок по класу сольного співу з предмету колективне музикування, звіти філіалу с. Обарів, відділу духових та ударних інструментів, концерт класу сольного співу, КЗ «Городоцька школа мистецтв» Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області.

Викладачі закладу приймали участь в  обласних семінарах з впровадження інклюзивної освіти в мистецьких школах. Впродовж 2023-2024 навчального року учні школи мистецтв стали переможцями конкурсів та фестивалів: «Євро зима», «Різдвяне диво», «Зірки навколо», всеукраїнський конкурс мистецтв «Дар», перемога нашої учениці Жуковської Ангеліни у всеукраїнському марафоні з музичної літератури «MUSICA ARS», фестиваль-конкурс «Зіркова зима».

На покращення матеріально-технічної бази закладу з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 183,94 тис. грн.:

на придбання музичних інструментів використано – 144,27 тис.грн.;

інші видатки, на загальну суму 39,7 тис. грн., направленні на придбання канцелярського приладдя, господарчих та будівельних товарів, новорічних подарунків вихованцям).

 Спорт

На території Городоцької сільської ради продовжує функціонувати комунальний заклад «Центр спорту та фізичного здоров`я», з метою організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи для підвищення рівня здоров’я, фізичного та духовного розвитку населення.

Центр знаходиться у комунальній власності територіальної громади сіл Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області.

Центр спорту та фізичного здоров’я – це група спортивних колективів, структурних підрозділів Центру, основною діяльністю яких є діяльність у сфері фізичної культури та спорту які включені до базової мережі закладів спорту:

1) спортивні колективи с.Городок;

2) спортивні колективи с.Обарів;

3) спортивні колективи с.Карпилівка;

4) спортивні колективи с. Бронники.

Також у закладах загальної середньої освіти Городоцької сільської ради Рівненського районну за напрямами позашкільної освіти наявні гуртки:

Обарівський ліцей – секція по футболу – 18 дітей; гурток-секція легка атлетика – 15 дітей; секція регбі та регбіліг – 15 дітей (4–8 кл.);

Опорний заклад Городоцький ліцей – секція по футболу – 36 дітей (8-11 кл.); секція по футболу – 20 дітей (1-4 кл.); секція по футболу – 20 дітей (5 – 7 кл.);  секція регбі та регбіліг – 28 дітей (2-7 кл.); секція волейбол – 30 дітей (5-9 кл.);

Бронницька гімназія – секція по футболу – 30 дітей (5-9 кл.);

Карпилівська гімназія – секція по футболу – 14 дітей (5-8 кл.);

Загальна чисельність дітей які займаються в гуртках складає: 226 дітей.

Цьогоріч наші спортсмени захищали честь територіальної громади на районних та обласних спортивних змаганнях, спартакіадах, де здобули низку призових місць:

І місце у відкритій першості ДЮСШ №4 з регбі серед юнаків 2012-2013 рр.н., 2014-2015 рр.н.;

І місце – шахи та ІІ місце – шашки в обласних юнацьких зональних змаганнях розіграшу Кубка з шахів та шашок серед юнаків та дівчат «Хто ти, майбутній олімпієць?» збірних команд сільських територіальних громад, під гаслом – «Рухайся до Перемоги України»;

І загальнокомандне місце в обласних зональних змаганнях «Краща спортивна громада Рівненщини 2024 року» серед збірних команд міських, селищних та сільських територіальних громад;

І місце на Всеукраїнському турнірі з Тач-регбілігу «Олімпійські надії» (діти 2013-2014 р.н.) 2024 року;

ІІ місце у чемпіонаті Рівненської області з пара тенісу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, порушеннями розумового і фізичного розвитку;

ІІІ місце за результатами ІІІ-го етапу фізкультурно-оздоровчих заходів та змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» з волейболу серед юнаків закладів загальної середньої освіти у 2023-2024 навчальному році під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО»;

ІІ місце у змаганнях за відкритий Кубок Рівненської області з регбі-7 серед юнаків та дівчат 2010-2011 р.н., 2012-2013 р.н. та молодші пам`яті Героя України Володимира Стельмаха та ін.

У 2024 році Центром спорту та фізичного здоров’я проведено низку спортивно-масових заходів, зокрема: ІІІ-я Спартакіада серед навчальних закладів Городоцької територіальної громади 2023-2024 навчального року, змагання за Кубок Городоцької ТГ з міні-футболу «Підтримки Збройних Сил України», «Відкриття футбольного сезону 2024 року», змагання у рамках проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з футзалу, волейболу та ін.

З метою посилення матеріальної бази Центру упродовж 2024 року з бюджету тергромади виділено кошти на придбання кубків, грамот, спортивного інвентаря та ін. – 201,69 тис.грн., на забезпечення організації та проведення матчів з футболу – 100,38 тис.грн.

Загалом, всі заклади загальної середньої освіти та комунальні заклади Городоцької сільської ради також забезпеченні іншими джерелами фінансування не заборонені законодавством.

Охорона здоров’я

На території сільської ради надають медичну допомогу 3 лікарські амбулаторії в селах Городок, Обарів, Карпилівка та 5 ФАПів в селах Метків, Ставки, Бронники, Б.Хутори, Рогачів.

Працює 6 лікарів на 5,5 ставки, з них 1 мобілізований до Збройних Сил України) та 17 медичних сестер, з них 1 перебуває в лавах Збройних Сил України та 6 осіб допоміжного персоналу.

Медичним інвентарем та обладнанням амбулаторії та ФАПи забезпечені згідно табеля оснащень.  КНП «Медичний простір» мав у 2024 році  підписаний договір з НСЗУ по 4 пакетам: «Первинна медична допомога», «Мобільна паліативна допомога дорослим та дітям» «Лікування та супровід хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі», «Лікування та супровід дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Лікарями громади укладено 8475 декларацій.

Крім того на ФАПи було – 2464 звернень, на дому – 805.

У 2024 році Городоцькою сільською радою, на виконання «Програми розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства  «Центр ПМСД «Медичний простір» Городоцької сільської ради Рівненського району, Рівненської області було виділено субвенцію у розмірі  5 418 142,76  грн.

Кошти спрямовані: на комунальні послуги – 572 491,07 грн., матеріальне стимулювання медичних працівників – 650 000 грн., на придбання предметів та матеріалів, матеріалів для ремонту, меблів – 346 485,05 грн., на інші поточні видатки (повірка, роз пломбування  лічильників, перевірка димоходів, навчання персоналу) – 43 273,90 грн., на поточний ремонт системи водопостачання та приміщень Обарівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини – 2 421 642,00 грн., на поточний ремонт приміщень Городоцької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини – 980 533,13 грн., на забезпечення громадян громади пільговими ліками– 168 233,97 грн., на придбання виробів медичного призначення пільговим категоріям громадян – 235483,64 грн.

Підприємством сплачено до бюджету Городоцької сільської ради податок з доходу фізичних осіб за 12 місяців 2024 року 1 637 332,38 грн.

Соціальний захист населення та захист прав дітей

Відповідно до статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” одним із напрямів Городоцької сільської ради є здійснення соціального захисту незахищених верств населення.

Відділом соціального захисту населення та захисту прав дітей ефективно впроваджена робота Програмних комплексів «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

Працівниками відділу соціального захисту населення та захисту прав дітей у 2024 році було сформовано 959 електронних справ. Зокрема, з них 363 – соціальних допомог, 253  – пільг, 343 – субсидій.

На соціальному першочерговому квартирному обліку перебуває 1 особа, на позачерговому – 21 особа, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа – 20 осіб, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни 3 групи.

Протягом 2024 року жителі Городоцької сільської ради отримували соціальні послуги в КЗ «Центр надання соціальних послуг» Дядьковицької сільської ради: стаціонарний догляд у стаціонарному відділені – 3 особи похилого віку, догляд вдома – 16 осіб похилого віку, на обслуговування, яких з сільського бюджету витрачено 1 357678,00 гривень. В інтернатних закладах області знаходиться 11 осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, на яких з сільського бюджету витрачено 625651,00 гривень.

Організовано призначення і виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Наразі виплату отримують 22 особи. Сума видатків з місцевого бюджету для виплати компенсації за звітний період становить 544280,00 гривень. Виплата проводиться вчасно.

Протягом 2024 року направлено на реабілітацію до КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації» Рівненської обласної ради 20 осіб, зокрема з них: 16 осіб з інвалідністю, 1 учасник бойових дій та 3 внутрішньо переміщені особи. Загальна сума видатків з місцевого бюджету становить 145250,00 гривень.

У 2024 році відповідно до Указу Президента України п’ятьом мешканкам  нашої громади присвоєно почесне звання «Мати-героїня». Підготовлено клопотання та зібрано необхідний пакет документів для присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 11 жінкам – жителям громади.

З нагоди відзначення Дня матері керівництво громади привітало 14 матерів загиблих Захисників з тергромади.

У звітному періоді за кошти державного бюджету 28 дітей, які потребують особливої уваги, отримали оздоровлення та відпочинок в «МДЦ Артек» дитячого оздоровчого табору.

До Дня святого Миколая 60 дітей з особливими потребами, які не відвідують дошкільні та шкільні заклади громадим отримали новорічні подарунки за кошти бюджету сільської ради.

Упродовж 2024 року проведено 2 засідання новоствореної опікунської ради, на яких розглядалися питання щодо надання подань до Рівненського районного суду про звільнення від повноважень опікуна над недієздатною особою та доцільність призначення опікуна над недієздатною особою.

Повномасштабна війна росії проти України спричинила різке збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, які тікаючи від атак агресора, були змушені змінити місце свого постійного проживання. Всього було прийнято та розміщено 841 внутрішньо переміщену особу. Станом на сьогодні на території нашої громади проживає 92 внутрішньо переміщених особи, з них 19 дітей.

У Городоцькій сільській раді затверджено Програму щодо підтримки внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб у зв’язку з введенням воєнного стану на 2024-2025 роки. Всі внутрішньо переміщені особи отримували продуктові набори, зокрема з нагоди Різдва та Великодня було надано продуктові пакунки.  Загальна сума видатків з місцевого бюджету на придбання продуктових пакетів становить 154740,00 гривень.

Щомісячно нараховується компенсація на безоплатне тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, для  домогосподарств, які розмістили в себе внутрішньо переміщених осіб.

З метою соціального захисту внутрішньо переміщених осіб утворено Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Городоцької сільської ради.

При виконавчому комітеті Городоцької сільської ради діє Координаційний центр підтримки цивільного населення. На засіданнях яких розглядаються питання щодо можливості прийому та поселення евакуйованого населення в громаді, про соціальний захист та підтримку ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) та інших осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту. Влітку 2024 року Рівненщина прийняла 2 евакуйованих поїзди з внутрішньо переміщеними особами. Наша громада прийняла та розмістила 10 евакуйованих осіб з Донеччини.

У громаді створено комісію із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду). Комісія в своїй діяльності керується пунктом 61 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року № 560 (зі змінами).

Протягом звітного періоду надійшло 43 повідомлення про сім’ю/особу, які перебувають у складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводом перебуває 4 сім’ї, де виховується 9 дітей.

Захист прав дітей

З метою виконання статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», реалізації на території Городоцької сільської ради державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей у сільській раді, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку в Городоцькій громаді діє Служба у справах дітей сільської ради.

Протягом 2024 року службою у справах дітей забезпечено організацію проведення 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини Городоцької сільської ради, на яких затверджено 20 індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування та розглянуто питання про стан утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, про визначення способу участі у вихованні дітей та спілкуванні з ними, про доцільність позбавлення батьківських прав, по визначення місця проживання дітей, про надання дозволів на вчинення правочину, про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, про затвердження висновків щодо позбавлення батьківських прав, про затвердження висновків щодо визначення місця проживання дітей.

За поданням служби у справах дітей, за рекомендаціями Комісії прийнято 25 рішень виконавчого комітету сільської ради.

Станом на 31 грудня 2024 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 20  дітей, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (діти сироти – 3; діти, позбавлені батьківського піклування – 17). Прибули з інших територій 8 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них – 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, тимчасово переміщена на територію сільської ради із іншого регіону у зв’язку із військовою агресією рф.

Протягом 2024 року статус дитини, позбавленої батьківського піклування отримали 3 дитини, які були влаштовані у сімейну форму виховання.

Спеціалісти служби здійснюють постійний контроль за дотриманням житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 01 січня 2025 року на квартирному обліку перебуває 19 осіб із числа дітей сиріт дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дитини, позбавлені батьківського піклування.

За звітний період спеціалістами служби у справах дітей сільської ради відвідано за місцем проживання всіх дітей, які перебувають на обліку, про що складено відповідні акти, ретельно здійснюється контроль за станом утримання, виховання, навчання  дітей, підготовки їх до самостійного життя, навчання.

У 2024 році 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування протягом року оздоровилися за кошти як місцевого бюджету, так і з державного.

Працівниками служби у справах дітей постійно надаються консультації щодо питань, пов’язаних із перетином державного кордону дітьми та особами, які їх супроводжують, в умовах воєнного стану. За результатами письмових звернень підготовлено 10 погоджень щодо виїзду дітей за кордон.

Станом на 01 січня 2025 року одна дитина-сирота та одна дитина, позбавлена батьківського піклування, перебувають за межами України. Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів надано 4 дітям. Цей статус діти отримали протягом 12 місяців 2024 року.

Робота служби у справах дітей спрямована на збереження для дитини її біологічної родини, зменшення кількості дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяння створенню умов для виховання відповідального батьківства. Упродовж 2024 року спеціалістами служби здійснено обстеження умов проживання 3 кандидатів усиновлювачів.

З метою збереження батьківського потенціалу 6 сімей, батьки яких зловживають спиртними напоями,  перебувають на контролі в службі. В ході проведення спільної роботи із інспектором відділу соціального захисту населення та захисту прав дітей Городоцької сільської ради, поліцейським офіцером громади 15 дітей із сімей, де законні представники зловживали спиртними напоями, зберегли право зростати і виховуватися у сім’ї.

Протягом 2024 року на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, перебувало 15 дітей по причині ухиляння батьків від виконання своїх батьківських обов’язків, вчинення насильства в сім’ї. У зв’язку із покращенням ситуації в сім’ях 5 дітей було знято з обліку, 3 дітей набули статусу дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом звітного періоду проведено 48 профілактичних рейдів, в ході яких обстежено житлово-побутові умови проживання 102 сімей.

За 2024 рік до адміністративної відповідальності за неналежне виконання обов’язків по відношенню до дітей притягнуто 4 осіб, попереджено 24 батьків.

Протягом 2024 року спеціалісти служби взяли участь у 36 судових засіданнях щодо захисту прав та інтересів дітей, зокрема: визначення місця проживання дитини, позбавлення батьківських прав.

У 2024 році до Дня захисту дітей 64 дитини із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах та дітей, які тимчасово переміщені на територію Городоцької сільської ради отримали подарунки у вигляді продуктових пакетів. До Новорічних та Різдвяних свят 30 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах отримали подарунки у вигляді солодощів.

Протягом звітного періоду службою у справах дітей продовжено роботу по наповненню Державного електронного реєстру дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На кожну дитину, яка поставлена на первинний облік, створено обліково-статистичну картку, до якої внесено необхідну інформацію. Щороку спеціалістами служби у справах дітей вносяться зміни та доповнення до обліково-статистичних карток дітей даної категорії.

 Допомога Силам безпеки та оборони України

Впродовж 2024 року у будинках культури, закладах освіти майстрині-волонтерки плетуть маскувальні сітки, шиють бинти, сідачки, підлокотники, інші вироби яких потребують військовослужбовці Збройних Сил України. Не зупиняється робота з приготування їжі військовослужбовцям.

У громаді організовано систематичне відправлення машин з продуктами харчування для військових та місцевого населення. Протягом 2024 року відбулася низка благодійних культурно-мистецьких, спортивних заходів, під час яких проведено збір коштів для потреб Збройних Сил України.

Упродовж 2024 року, за ініціативи трудового колективу Городоцької територіальної громади, щомісяця здійснювався перерахунок одноденного заробітку із заробітної плати працівників сільської ради на потреби Збройних Сил України.

У 2024 році Городоцькою територіальною громадою надано допомогу для підрозділів Сил безпеки та оборони України, зокрема:

111 квадрокоптерів різних модифікацій (49 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Thermal, 57 квадрокоптерів  DJI Mavic 3 PRO, 5 квадрокоптерів DJI Matrice 30 T);

придбано 13 автомобілів за кошти працівників сільської ради та її виконавчих органів, зібрані під час благодійних заходів в громаді, комунальних закладів громади, релігійних громад, закладів освіти, депутатського корпусу;

на потреби Сил безпеки та оборони України з бюджету територіальної громади у 2024 році виділено 55,554 млн. грн, в тому числі на придбання  квадрокоптерів для військових частин  25 млн. грн.

Отже, підсумовуючи пророблену роботу за 2024 рік хочу зазначити, що Городоцька сільська рада, як орган місцевого самоврядування, з урахуванням кадрового потенціалу спроможна виконувати повноваження, передбачені чинним законодавством.

Дякую всім, хто в такий важкий для нашої країни час робив все можливе для захисту держави від ворога, волонтерив, вирощував, навчав, лікував, брав участь в сесіях та засіданнях виконавчого комітету, забезпечував функціонування галузей громади, дбав про благоустрій в громаді.

Завдяки нашим Збройним Силам України ми маємо можливість працювати далі. І знаючи, якою ціною дається захисникам України захист кожного метра нашої землі будемо робити все, що в наших силах, аби наша громада розвивалася.

Сподіваюсь на подальшу Вашу підтримку, розуміння, конструктивну критику. Тільки разом зробимо нашу громаду затишною та комфортною.

Віримо у Збройні Сили України! Віримо в нашу Перемогу!

Слава Україні! Героям Слава!

Городоцький сільський голова                            Сергій ПОЛІЩУК

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО ЗВІТУ