У Городку незабаром запрацює сучасний пост моніторингу якості повітря

Про це повідомляється на офіційній сторінці компанії «Кроноспан Рівне».

Тож, Городоцька ТГ стане першою громадою в Рівненській області, де буде встановлено автоматичну систему моніторингу стану атмосферного повітря. Таке обладнання компанія «Кроноспан Рівне» вирішила встановити в Городку ще в лютому 2020 року.

Тоді ж був підписаний відповідний меморандум з Городоцькою ТГ, Рівненською ОДА, обласним департаментом екології та природних ресурсів, Рівненським гідрометцентром.

Комплекс «Aairpointer» від австрійського виробника MLU-recordum Environmental Monitoring Solutions GmbH вже вироблений і невдовзі прибуде в Україну.

««Кроноспан» як соціально відповідальна компанія надає громаді найсучасніший інструмент контролю за станом повітря. Комплекс «Aairpointer» вартістю більше 3 000 000 гривень вже закуплений і скомплектований. У найближчі тижні обладнання буде встановлене у визначеній спеціалістами точці в селі Городок. Для цього ми постійно співпрацюємо з владою Городоцької ТГ, Рівненською ОДА, народними депутатами, – наголосив виконавчий директор ТОВ «Кроноспан Рівне» Павло Пильтяй.

«Неодноразово запрошували і громадські організації. Про наш проект знають не тільки на Рівненщині, а й у столиці. На встановлення обладнання не витрачались бюджетні кошти – комплекс закупила наша компанія. Також ми укладаємо угоду з сертифікованим підприємством для постійного обслуговування даного обладнання, щоб гарантувати точність його показників. Наша компанія готова одразу передати все обладнання на баланс Городоцької ТГ. Не потрібно ні кого просити про встановлення поста, немає сенсу збирати якісь підписи. Адже над цим вже працюють всі профільні структури Городоцької сільської ради та Рівненської ОДА. На відкриття посту ми запросимо журналістів, громаду, всіх охочих представників громадськості. Прикро лише, що попри численні наші прохання долучитися до процесу встановлення посту і допомогти, деякі громадські організації, які люблять гучні заяви, так нічого й не зробили», – розповів виконавчий директор ТОВ «Кроноспан Рівне» Павло Пильтяй.

Усе обладнання «Aairpointer» відповідає стандартам ЄС та сертифіковане до використання в Україні.

Модулі будуть вимірювати концентрацію в повітрі ключових для «Кроноспану» речовин відповідно до звіту з оцінки впливу на довкілля:

CH2O (формальдегід),

діоксид азоту та оксид азоту,

оксид вуглецю,

PM10 та PM2.5 (пил),

метеорологічні параметри.

Обладнання що дві години автоматично передавати дані на сайти Городоцької ТГ та Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА. Кожен охочих мешканець області зможе з ними ознайомитися.

Місцева громада матиме змогу контролювати концентрацію інших речових, які наприклад викидають інші підприємства. Для цього громада може замовити дооснащення обладнання іншими модулям.

«Зараз нашу ініціативу підхопили й інші підприємства Городоцької ОТГ, то ж на території громади можуть з’явитися додаткові нові сучасні пости моніторингу стану повітря. Що зробить громаду передовою у цьому питанні», – підкреслив Павло Пильтяй.