Школярі Рівненщини четвертий рік поспіль не складатимуть ДПА

Набув чинності наказ МОН про звільнення від проходження ДПА учнів 4-х і 9-х класів. Відтак, школярі четвертий рік поспіль не складатимуть державну підсумкову атестацію.

Відповідне рішення закріплене наказом МОН «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році». Наказ підготовлено з метою збереження життя і здоров’я учнів в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, що ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти (11 клас) мала б здійснюватись у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Проте, цьогоріч, як і минулого року, його замінять на національний мультипредметний тест (НМТ). У МОН наразі ще готують оновлену модель вступу. Але вже відомо, що НМТ буде містити основну і додаткову сесію.