Дата оприлюднення 01.04.2025

ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
Восьме скликання
(Сорок сьома чергова сесія)
Р І Ш Е Н Н Я

27 березня 2025 року         с.Городок                                   № 1935 

Про затвердження Положення
про громадські слухання у
Городоцькій сільській
територіальній громаді

З метою сприяння територіальній громаді у здійсненні права на проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами при прийнятті рішень, керуючись статтями 13, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями сільської ради, сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про громадські слухання у Городоцькій сільській територіальній громаді, що додається.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з гуманітарних та правових питань.

Сільський голова                                                                          Сергій ПОЛІЩУК

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Городоцької сільської ради

27.03.2025 № 1935

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

В ГОРОДОЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ 

Це Положення встановлює порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами місцевого самоврядування Городоцької сільської територіальної громади, її посадовими особами.

Громадські слухання є однією з форм участі жителів у здійсненні місцевого самоврядування, яка передбачена статтею 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Порядок проведення громадських слухань, визначений цим Положенням не застосовуються під час обговорення питань, де порядок проведення громадських обговорень визначається законодавством.

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Право жителів проводити громадські слухання

  1. Жителі Городоцької сільської територіальної громади мають право проводити громадські слухання – зустрічатися для обговорення питань з депутатами сільської, селищної, міської ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких заслуховувати зазначених осіб, порушувати питання та вносити пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення.

Стаття 2. Правове регулювання громадських слухань

  1. Порядок ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань та врахування їх результатів регулюється Конституцією України,Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян» цим Положенням, яке доповнює норми Статуту територіальної громади.

Стаття 3. Принципи громадських слухань

  1. Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та з обов’язковим розглядом пропозицій, поданих під час їх проведення.
  2. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в громадських слуханнях.
  3. Громадські слухання мають відкритий характер. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях.
  4. Уся інформація (у тому числі копії документів), пов’язана з ініціюванням, підготовкою, проведенням громадських слухань, розглядом прийнятих на них рішень, а також рішення органів місцевого самоврядування, акти посадових осіб, прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному вебсайті Городоцької сільської ради можуть розповсюджуватися в засобах масової інформації та іншими способами відповідно до вимог цього Положення.
  5. Кожен має право виступити на громадських слуханнях в порядку, встановленому цим Положенням.
  6. Під час ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань, не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації.
  7. Громадські слухання не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої агітації.
  8.  Подані на громадських слуханнях пропозиції розглядаються органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у визначені цим Положенням строки, і за результатами такого розгляду обов’язково приймаються рішення.
  9. У період воєнного стану в Україні громадські слухання можуть проводитися в режимі відеоконференції або шляхом отримання заяв, пропозицій та думок громадян щодо обговорюваного питання доступними засобами зв’язку (телефоном, письмово, через вебсайти та інше). При цьому, проєкт документа, який підлягає громадському слуханню необхідно оприлюднити на вебсайті Городоцької сільської ради не пізніше, ніж за 15 днів до орієнтовної дати його прийняття. Також необхідно розмістити інформацію про контактну особу, яка збирає пропозиції та зауваження до даного проєкту і канали зв’язку. Отримані пропозиції та зауваження опрацьовуються розробником проєкту рішення щодо можливості чи неможливості їх урахування, про що зазначається у пояснювальній записці до проєкту рішення.
  10. Кожен учасник громадських слухань має право робити аудіо-, відеозапис або веб-трансляцію громадських слухань.

Стаття 4. Предмет громадських слухань

  1. Предметом обговорення на громадських слуханнях можуть бути будь-які питання, що належать до відання місцевого самоврядування.

Стаття 5. Види та територія громадських слухань

  1. Громадські слухання можуть проводитися з питань, які стосуються всіх жителів або частини жителів Городоцької сільської територіальної громади.
  2. Проведення громадських слухань є обов’язковим щодо:

1) прийняття, внесення змін до статуту територіальної громади;

2) проєктів програмних документів (концепцій, програм, стратегій, планів), крім стратегічного плану розвитку територіальної громади та змін до нього;

3) проєкту бюджету місцевого самоврядування;

4) інших питань, визначених законом або статутом територіальної громади.

  1. Громадські слухання можуть проводитися на території всієї територіальної громади або в окремих її частинах (у межах старостату, села, вулиці, майдану, площі, бульвару, проспекту, шосе, шляху, провулка, узвозу, проїзду, будинку).

 

Розділ ІІ. ІНІЦІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 6. Ініціатори громадських слухань

  1. Ініціатором громадських слухань Городоцької сільської територіальної громади може бути:

1) ініціативна група жителів Городоцької сільської територіальної громади;

2) Городоцька сільська рада;

3) сільський голова Городоцької сільської ради;

4) виконавчий комітет Городоцької сільської ради;

5) постійна депутатська комісія Городоцької сільської ради;

6) орган самоорганізації населення – у межах території своєї діяльності, що включає населені пункти Городоцької сільської ради або їх частини;

7) староста – у межах відповідного старостинського округу Городоцької сільської ради.

Стаття 7. Подання ініціативи щодо проведення громадських слухань

  1. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань ініціатор надсилає на адресу Городоцької сільської ради на ім’я сільського голови (окрім випадків, коли ініціатором виступає голова) не пізніше, ніж за 30 календарних днів до запропонованої дати проведення громадських слухань.

Ініціатива щодо проведення громадських слухань сільською радою, виконавчим комітетом чи постійною депутатською комісією сільської ради відображається у відповідному рішенні про ініціювання проведення громадських слухань.

Староста ініціює проведення громадських слухань на території (частині території) відповідного старостинського округу шляхом надсилання повідомлення про ініціювання громадських слухань раді на ім’я сільського голови.

Органи самоорганізації населення ухвалюють рішення про скликання громадських слухань відповідно до їх установчих документів та надсилають письмове повідомлення про ініціювання громадських слухань раді на ім’я сільського голови. Повідомлення підписується уповноваженою особою згідно з установчими документами ініціатора слухань.

Жителі територіальної громади ініціюють громадські слухання шляхом створення ініціативної групи у складі 5 осіб та збору підписів цією ініціативною групою на підтримку проведення громадських слухань у кількості 30 підписів осіб, які, можуть брати участь у громадських слуханнях з правом голосу. Ініціативна група надсилає письмове повідомлення про проведення громадських слухань раді на ім’я сільського голови разом із підписами, зібраними на підтримку ініціативи.

  1. У розпорядженні сільського голови, рішенні ради, повідомленні інших суб’єктів про ініціювання громадських слухань вказуються:

1) найменування особи, яка є ініціатором громадських слухань (із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові та посади для сільського голови чи старости або прізвище, ім’я, по батькові, дати народження – для членів ініціативної групи);

2) місцезнаходження (для органів самоорганізації населення,) або місце проживання усіх членів ініціативної групи (для членів ініціативної групи);

3) дата, час і місце проведення громадських слухань;

4) територія, на якій проводяться громадські слухання (територія всієї територіальної громади, окремого старостинського округу чи населеного пункту, тощо);

5) предмет громадських слухань (проблема, питання, проєкт рішення та інше), що пропонується до розгляду;

6) перелік осіб, які запрошуються для виступів (доповідей) під час слухань;

7) номери контактних телефонів, електронні адреси та адреси для листування учасників ініціативної групи або осіб, відповідальних за організацію громадських слухань, – для інших осіб, які мають право ініціювати проведення громадські слухання;

8) інформацію щодо потреби ініціатора громадських слухань у сприянні органу місцевого самоврядування в організації цих слухань;

9) список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань (не більше п’яти);

10) порядок доведення інформації щодо проведення громадських слухань до жителів територіальної громади.

У разі ініціювання жителями громади до письмово звернення додається список жителів територіальної громади, які підписали звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань, яке має містити таку інформацію: прізвище, ім’я, по батькові; дата народження; адреса зареєстрованого місця проживання; особистий підпис.

  1. До розпорядження, рішення або повідомлення про проведення громадських слухань можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали та/або проєкти документів, що виносяться на слухання.

Стаття 8. Реєстрація ініціативи щодо проведення громадських слухань

  1. Не пізніше 14 робочих днів з моменту прийняття радою рішення або отримання повідомлення про ініціювання громадських слухань від суб’єктів, визначених у статті 6 цього Положення сільський голова видає розпорядження про розгляд ініціативи щодо проведення громадських слухань.

Зазначеним розпорядженням може бути прийняте рішення про:

1) проведення громадських слухань;

2) повернення повідомлення про ініціювання громадських слухань ініціаторам для усунення недоліків;

3) відмову у реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань.

  1. Повідомлення про ініціювання громадських слухань повертається для усунення недоліків за наявності однієї або декількох із таких підстав:

1) не дотримано вимог до оформлення повідомлення, передбачених цим Положенням;

2) звернулася недостатня кількість жителів територіальної громади.

Зазначений перелік підстав повернення письмового повідомлення для усунення недоліків є виключним. 

  1. Рішення про відмову у реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань приймається за наявності однієї або декількох із таких підстав:

1) запропоноване для обговорення на громадських слуханнях питання суперечить Конституції або актам законодавства України;

2) запропоноване для обговорення на громадських слуханнях питання не належить до компетенції відповідних органів місцевого самоврядування;

3) з ініціативою про проведення громадських слухань звернувся суб’єкт, не наділений правом ініціативи щодо проведення громадських слухань.

Невмотивоване повернення повідомлення про проведення громадських слухань на доопрацювання або відмова у реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань не допускаються.

Про прийняте рішення ініціатор громадських слухань повідомляється письмово або електронною поштою, шляхом надсилання копії відповідного акту протягом 5 (п’яти) робочих днів від дати його прийняття.

Письмове повідомлення допрацьовується і подається до ради впродовж 5 робочих днів з моменту отримання особою, уповноваженою представляти ініціатора, відповідного письмового повідомлення. У разі, якщо недоліки в цей строк не усунуто, повідомлення залишається без розгляду.

Розділ ІІІ. ПІДГОТОВКА ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 9. Загальні питання підготовки і проведення громадських слухань

  1. Підготовка громадських слухань, у тому числі вирішення організаційно-технічних питань, здійснюється Городоцькою сільською радою у співпраці з ініціатором громадських слухань.
  2. Городоцька сільська рада зобов’язана організувати підготовку громадських слухань таким чином, щоб вони відбулися в час, дату і місці, запропоновані ініціаторами громадських слухань, або в іншу дату або час, узгоджені з особою, уповноваженою представляти ініціатора громадських слухань, але не пізніше чотирнадцяти календарних днів від запропонованої дати.
  3. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, посадові особи комунальних підприємств, установ та організацій сприяють проведенню громадських слухань і надають необхідні матеріали на прохання ініціаторів чи організаційного комітету. 

Стаття 10. Підготовка громадських слухань

  1. Впродовж 5-ти робочих днів з моменту отримання радою належно оформленого повідомлення з ініціативою щодо проведення громадських слухань сільський голова видає розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань.
  2. У розпорядженні визначаються такі питання:

1) предмет громадських слухань;

2) дата, час, місце їх проведення;

3) ініціатор громадських слухань;

4) посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідальні за своєчасну і якісну підготовку громадських слухань;

5) особи, що запрошуються на слухання;

6) персональний склад організаційного комітету з підготовки слухань з врахуванням гендерно-орієнтованого підходу, його обов’язки, повноваження відповідно до заходів з підготовки слухань та календарного плану їх виконання;

7) порядок доведення інформації щодо проведення громадських слухань до жителів територіальної громади.

  1. Громадські слухання призначаються, як правило, на неробочий день або неробочий час у достатньому за кількістю місць приміщенні, розташованому на території відповідної частини громади.
  2. Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їх ініціаторів, авторів проєктів документів (актів), які виносяться на громадські слухання, представників сільської ради та її виконавчих органів, керівників комунальних підприємств, установ і організацій, яких стосуються ці громадські слухання, депутатів і посадових осіб, звітування яких є предметом громадських слухань. Їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.
  3. Розпорядження сільського голови про заходи з проведення громадських слухань оприлюднюється в порядку, передбаченому законодавством, а також розміщується на офіційному вебсайті ради впродовж 10 робочих днів з моменту його затвердження та у той самий строк надсилається ініціатору громадських слухань, членам організаційного комітету і посадовим особам, участь яких визнана обов’язковою.

Стаття 11. Організація громадських слухань ініціаторами

  1. Якщо впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання радою належно оформленого письмового повідомлення з ініціативою щодо проведення громадських слухань не прийнято відповідного розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань, громадські слухання проводяться за принципом «мовчазної згоди». Ініціатор сам визначає дату, місце та час проведення громадських слухань, здійснює необхідні підготовчі дії, про що повідомляє сільського голову та інших запрошених осіб не пізніше, ніж у тижневий термін до дня проведення. У такому випадку громадські слухання проводяться з дотриманням вимог цього Положення.

Стаття 12. Інформування громади про проведення громадських слухань

  1. Про організацію та проведення громадських слухань жителів повідомляють невідкладно з моменту прийняття сільським головою відповідного розпорядження, але не пізніше 10 календарних днів до дня їх проведення.
  2. Інформаційні повідомлення про організацію та проведення громадських слухань та відповідні матеріали обов’язково розміщуються на офіційному вебсайті ради. Також вони можуть поширюватися в будь-яких інших засобах масової інформації, соціальних медіа, соціальних мережах, усіма доступними способами з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості жителів.
  3. В інформаційному повідомленні має бути вичерпна інформація про дату, час і місце проведення громадських слухань, їх ініціатора, предмет, а також про те, де, в які дні та години жителів можуть ознайомитися з матеріалами громадських слухань у приміщенні ради чи іншому пристосованому для цього приміщенні.
  4. Оголошення про дату, час, місце і предмет громадських слухань також розміщується на дошках оголошень (за наявності).

Стаття 13. Діяльність організаційного комітету

  1. До складу організаційного комітету в обов’язковому порядку входять представники ініціатора громадських слухань, секретар ради та заступник сільського голови. До складу можуть входити депутати ради, посадові особи її виконавчих органів, представники громадськості, фахівці з тематики громадських слухань, інші зацікавлені особи та посадові особи, діяльність яких пов’язана з предметом громадських слухань. Склад комітету формується із врахуванням гендерно-орієнтованого підходу.
  2. Організаційний комітет має складатися не більше ніж з 10 членів. Регламент проведення засідань організаційного комітету визначається самим комітетом.
  3. Організаційний комітет відповідає за складання проєктів підсумкових документів громадських слухань (пропозицій, висновків, рекомендацій, звернень тощо) і за підготовку матеріалів, що надаються учасникам громадських слухань перед їх початком, а також забезпечує підготовку проєктів порядку денного та регламенту громадських слухань. Матеріали громадського слухання друкуються за кошти місцевого бюджету на папері формату А4 у кількості, що не перевищує 1000 аркушів. Матеріали можуть виготовлятися за кошти інших джерел, що не заборонені законодавством.
  4. Пропозиції організаційного комітету розміщуються на офіційному вебсайті ради та можуть поширюватися в засобах масової інформації.

 Розділ ІV. ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 14. Учасники громадських слухань

  1. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях. Жителі приходять на слухання вільно, відповідно до оголошення про громадські слухання. Якщо приміщення, в якому призначено проведення слухань, не може вмістити всіх бажаючих жителів, сільський голова зобов’язаний призначити додаткові слухання в порядку, передбаченому цим Положенням.
  2. На громадські слухання можуть бути запрошені:

1) народні депутати України;

2) представники органів виконавчої влади;

3) представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території територіальної громади;

4) фахівці з питань, що є предметом громадських слухань;

5) інші особи тощо.

Стаття 15. Реєстрація учасників громадських слухань

  1. До початку громадських слухань проводиться реєстрація учасників громадських слухань. Незареєстровані особи не можуть брати участі у слуханнях з правом голосу.
  2. Для реєстрації особам необхідно пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу. У списку учасників громадських слухань зазначаються прізвища, імена, по батькові учасників, дата їх народження, адреса зареєстрованого місця проживання; назва документу, що підтверджує зазначену адресу, ставляться підписи зареєстрованих.
  3. Жителям, що мають право голосу, під час реєстрації видають мандати для голосування. Зразки мандатів затверджуються на засіданні організаційного комітету.

Стаття 16. Право голосу на громадських слуханнях

  1. Право голосу на громадських слуханнях мають жителі, яким виповнилось 14 років та які зареєстрували своє місце проживання на території територіальної громади де проводяться громадські слухання або фактичне місце проживання/перебування яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
  2. Інші особи можуть бути учасниками громадських слухань з правом дорадчого голосу.

Стаття 17. Початок громадських слухань

  1. На громадських слуханнях, як правило, головує секретар ради. Організаційний комітет серед своїх членів може обрати іншого головуючого, кандидатура якого має бути підтримана більшістю членів організаційного комітету. Секретар громадських слухань обирається на засіданні організаційного комітету із числа його членів. В окремих випадках може бути обрана інша кандидатура, яка не є членом організаційного комітету, але така кандидатура має бути підтримана більшістю членів організаційного комітету. На початку громадських слухань головуючим оголошується загальна кількість осіб, що беруть участь в громадських слуханнях, кількість осіб, які мають право голосу та порядок денний громадських слухань.
  2. Після відкриття громадських слухань присутніми шляхом відкритого голосування мандатами обирається лічильна комісія.
  3. Головуючий веде слухання, стежить за дотриманням на них порядку, підписує протокол громадських слухань. Якщо головуючий зловживає своїми правами, то учасники громадських слухань більшістю голосів можуть висловити йому недовіру й обрати нового.
  4. Секретар громадських слухань веде, підписує та передає у сільську раду протокол громадських слухань у порядку, передбаченому цим Положенням.
  5. Лічильна комісія підраховує голоси під час голосування, а також розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні, здійснює контроль за використанням мандатів для голосування.

Стаття 18. Порядок денний та регламент громадських слухань

  1. Кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. На вимогу учасника громадських слухань, який подає пропозицію, вона має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання заносяться (додаються) до протоколу.
  2. На початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань.
  3. Регламентом визначається час, відведений для звітів, доповідей (співдоповідей), виступів, запитань і відповідей тощо. Регламент слухань має обов’язково передбачати:

1) доповіді представника ініціатора громадських слухань, запрошених для цього депутатів чи посадових осіб органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій, діяльність яких стосується предмета громадських слухань;

2) виступи представників організаційного комітету та експертних груп (якщо вони створені), залучених фахівців;

3) час для запитань, виступів учасників громадських слухань і для прийняття рішення громадських слухань.

Як правило, визначається наступний регламент: при розгляді питань порядку денного надається час для виступу із доповіддю до 10 хв., співдоповіддю – до 5 хв., виступах в обговоренні – до 3 хв. Запропонований регламент може бути змінений шляхом голосування більшості учасників громадських слухань, що мають відповідні мандати.

  1. Загальний час проведення громадських слухань встановлюється їх регламентом у кожному конкретному випадку залежно від значущості предмета громадських слухань.
  2. Не допускаються розгляд на громадських слуханнях та прийняття рішень з питань, які не було внесено до порядку денного і про які не було повідомлено учасників громадських слухань.

Стаття 19. Порядок проведення громадських слухань

  1.  Головуючий відповідно до регламенту надає по черзі слово для виступу учасникам слухань. Усі отримують слово тільки з дозволу головуючого. Виступи учасників громадських слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватися інакше, ніж у порядку, визначеному цим Положенням та регламентом слухань.
  2. Головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується предмета слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками чи інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.
  3. Учасники громадських слухань повинні дотримуватися вимог цього Положення, затвердженого порядку денного та регламенту громадських слухань, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.
  4. У випадку порушення вимог цього Положення чи інших нормативно-правових актів більшістю голосів учасників громадських слухань може бути прийняте рішення про видалення порушника чи порушників з місця, де проводяться громадські слухання. При невиконанні рішення громадських слухань про видалення порушників до них можуть бути застосовані примусові заходи відповідно до чинного законодавства у зв’язку з порушенням порядку в громадському місці.
  5. Охорону й порядок під час проведення громадських слухань забезпечують сили поліції або добровільні громадські формування для охорони громадського порядку.

Стаття 20. Висвітлення перебігу громадських слухань

  1. Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі, може проводитися їх відеотрансляція та аудіозапис. Протокол громадських слухань розміщується на офіційному вебсайті ради впродовж 14 робочих днів після громадських слухань і має бути доступним для ознайомлення впродовж не менше 2-х років з моменту розміщення.
  2. Засоби масової інформації мають право вести пряму відео- чи радіотрансляцію.

Стаття 21. Прийняття рішення

  1. За результатами обговорення предмета громадських слухань простою більшістю голосів учасників з правом голосу ухвалюється рішення громадських слухань, про що зазначається в протоколі. 

Розділ V. ОФОРМЛЕННЯ ТА ВРАХУВАННЯ РІШЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 22. Протокол громадських слухань

  1. У ході громадських слухань складається протокол, який підписується головуючим і секретарем громадських слухань не пізніше трьох робочих днів після їх проведення та передається (надсилається) раді разом із супровідним листом.

Протокол має містити відомості про:

1) дата, час і місце проведення громадських слухань; 

2) загальна кількість учасників громадських слухань; 

3) кількість учасників громадських слухань, що мають право голосувати; 

4) порядок денний громадських слухань; 

5) рішення (пропозиції) громадських слухань, прийняті за результатами розгляду питань, та розподіл голосів «за», «проти», «утримався» під час прийняття відповідних рішень; 

6) інша інформація, передбачена цим Положенням або актами законодавства.

  1. Протокол оформляється згідно з Додатком 3 до цього Положення у трьох примірниках.
  2. Один примірник протоколу зберігається відповідальною особою ради. Другий примірник протоколу секретар громадських слухань передає ініціаторові не пізніше 14 робочих днів з дня проведення слухань. Третій – вивішується для ознайомлення в місці проведення громадських слухань не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення слухань і має бути доступним для ознайомлення впродовж не менше одного місяця. Крім того, сканкопія протоколу розміщується на офіційному вебсайті ради упродовж 14 робочих днів з дня проведення слухань і має бути доступна для ознайомлення не менше як 2-х років. Списки учасників громадських слухань оприлюднюються, при цьому вилучаються відомості про фізичну особу (персональна інформація).

Стаття 23. Розгляд рішень громадських слухань

  1. Пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення, внесені за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду з прийняттям відповідного рішення органами та посадовими особами місцевого самоврядування, до компетенції яких належить порушене питання, протягом 30 календарних днів з дня проведення громадських слухань. Рішення, прийняте за результатами розгляду пропозицій громадських слухань, підлягає оприлюдненню із зазначенням обґрунтування для врахування пропозиції чи вмотивованої відмови.
  2. Органи чи посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані запросити представників ініціатора громадських слухань до участі в розгляді пропозицій, внесених за результатами громадських слухань, з правом на виступ.
  3. Розгляд Городоцькою сільською радою пропозицій, внесених за результатами громадських слухань, здійснюється відповідно до закону і прийнятих відповідно до нього положень регламенту ради, що визначають порядок підготовки і розгляду питань порядку денного на сесії ради.
  4. За результатами розгляду органи та/або посадові особи місцевого самоврядування територіальної громади приймають одне з таких рішень:

– урахувати пропозицію, викладену в рішенні громадських слухань, – у цьому разі зазначаються конкретні заходи для її реалізації та відповідальні за виконання посадові особи;

– частково врахувати пропозицію, викладену в рішенні громадських слухань, – у цьому разі зазначаються підстави для прийняття такого рішення, заходи для реалізації врахованої пропозиції та відповідальні за виконання посадові особи;

відхилити пропозицію, викладену в рішенні громадських слухань, – у цьому разі зазначаються підстави для прийняття такого рішення.

Стаття 24. Оприлюднення рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

1.Рішення, прийняті за результатами розгляду пропозицій громадських слухань, підлягає оприлюдненню із зазначенням обґрунтування для врахування пропозиції чи вмотивованої відмови. Актуальна інформація про виконання  пропозицій громадських слухань надсилається ініціаторам громадських слухань, та розміщується на офіційному вебсайті ради.

Розділ VI. ОСКАРЖЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 25. Дії та бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, які можна оскаржити.

  1. Жителі громади мають право оскаржити будь-які дії чи бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, що порушують вимоги цього Положення, зокрема:

1) безпідставне повернення письмового повідомлення з ініціативою щодо проведення громадських слухань для усунення недоліків, не реєстрацію, невчасну реєстрацію або неправомірну відмову в реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань;

2) недотримання посадовими та службовими особами встановлених строків;

3) невидання головою розпорядження про заходи щодо підготовки слухань;

4) порушення вимог щодо оприлюднення інформації та документів, які стосуються ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів;

5) неналежне виконання обов’язків з підготовки та організації громадських слухань;

6) порушення порядку проведення громадських слухань;

7) неприйняття або невчасне прийняття рішення за результатами розгляду протоколу громадських слухань;

8) необґрунтовану відмову в урахуванні пропозицій громадських слухань;

9) інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги чинного законодавства.

Стаття 26.Визнання громадських слухань такими, що не відбулись

  1. Громадські слухання визнаються такими, що не відбулися, в таких випадках:

1) оголошення про проведення громадських слухань поширене з порушенням вимог, передбачених цим Положенням;

2) кількість посадових осіб місцевого самоврядування, виконавчих органів ради, комунальних підприємств, установ, організацій або юридичних осіб, діяльність яких є предметом громадських слухань, перевищує 50 відсотків учасників слухань, які мають право голосу.

  1. У випадку визнання громадських слухань такими, що не відбулися, голова може призначити повторні громадські слухання, а рішення органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийняті на основі розгляду їх результатів підлягають скасуванню або перегляду.

Секретар сільської ради                                                          Людмила СПІВАК

ДОДАТКИ ДО ПОЛОЖЕННЯ