- Структура
- Рада
- Виконавчий комітет
- Офіційні документи
- Публічна інформація
- Адмінпослуги
- Бюджет. Податки
- Регуляторна політика
- Освіта. Культура. Спорт
- Соціальний захист
- Інформація для ВПО
- Служба у справах дітей
- Медицина
- Містобудівна діяльність
- Аграріям
- Цивільний захист
- Військовий облік
- Воєнний стан
- Герої не вмирають
- «Центр пробації»
- Петиції
Дата оприлюднення 26.09.2023
УКРАЇНА
ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Восьме скликання
(Двадцять шоста чергова сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
22 вересня 2023 року № 1394
Про затвердження Програми
протидії захворюванню на туберкульоз
на території Городоцької сільської ради
на 2023-2025 роки
Відповідно до статті 8 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями сільської ради, сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму протидії захворюванню на туберкульоз на території Городоцької сільської ради на 2023-2025 роки, що додається.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку громади.
Сільський голова Сергій ПОЛІЩУК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Городоцької
сільської ради
22.09.2023 № 1394
Програма протидії захворюванню на туберкульоз на території
Городоцької сільської ради на 2023-2025 роки
Обґрунтування необхідності прийняття Програми
Поширення туберкульозу становить загрозу для здоров’я населення на території Городоцької територіальної громади, є однією з причин втрати працездатності, причиною інвалідності та смертності населення, свідчить про проблеми бідності, соціальної нерівності та потребує постійного збільшення обсягу видатків з бюджету територіальної громади та держави.
Реєструються випадки майже невиліковного туберкульозу з розширеною медикаментозною резистентністю, кількість яких стрімко збільшується. Особливу небезпеку становить поєднання мультирезистентного туберкульозу з ВІЛ-інфекцією серед уразливих до ВІЛ-інфекції груп населення.
Як свідчить досвід, що для усунення проблем, пов’язаних з туберкульозом, необхідно забезпечити реалізацію заходів у сфері профілактики, своєчасного виявлення та лікування хворих шляхом об’єднання зусиль органів державної влади та Городоцької територіальної громади.
Мета програми
Метою програми є поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення кількості хворих на туберкульоз, зниження рівня захворюваності та смертності від нього, (туберкульоз \ ВІЛ-інфекція), темпів поширення мультирезистентного туберкульозу шляхом реалізації заходів, що ґрунтуються на принципах забезпечення загального та рівного доступу населення до високоякісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.
Шляхи та способи розв’язання проблеми
На сьогодні існує кілька варіантів розв’язання проблеми.
Перший варіант передбачає здійснення закупівлі високовартісного обладнання та препаратів для своєчасного діагностування та лікування хворих на туберкульоз, у тому числі мультирезистентний, та контролю за станом захворювання на туберкульоз із застосуванням механізму контрольованого лікування за коротким курсом під безпосереднім наглядом медичних працівників, адаптованого до національної системи протидії туберкульозу та особливостей його епідемії.
Другий, оптимальний варіант, передбачає формування нових елементів системи протидії захворюванню на туберкульоз, зокрема запровадження комплексного підходу до протидії епідемії туберкульозу шляхом підвищення ефективності стратегії, спрямованої на її зупинення. Зазначена стратегія розроблена ВООЗ та реалізується у країнах, в яких зареєстровано високий рівень захворюваності на туберкульоз.
Розв’язання проблеми можливе шляхом виконання протягом 2023-2025 років таких завдань:
реформування системи надання протитуберкульозної допомоги, зокрема максимальне наближення медичних послуг до хворого, інтеграція надання медичної допомоги, що забезпечить доступ населення до послуг з діагностики, лікування туберкульозу та догляду за хворими;
запровадження здійснення протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню захворювання на туберкульоз у закладах охорони здоров’я, місцях довгострокового перебування осіб і проживання хворих на туберкульоз;
забезпечення розвитку системи амбулаторної допомоги;
удосконалення механізму надання індивідуальної протитуберкульозної допомоги;
безперебійне забезпечення протитуберкульозної служби, яка здійснює лікування хворих на туберкульоз, лікарськими засобами для патогенетичного лікування в амбулаторних умовах;
підвищення якості контрольованого лікування туберкульозу в системі первинної медичної допомоги;
забезпечення узгодженого функціонування систем протидії туберкульозу та ВІЛ\СНІДу стосовно виявлення випадків захворювання на туберкульоз, своєчасного діагностування мультирезистентного туберкульозу, розширення профілактичного лікування латентної туберкульозної інфекції у осіб,що живуть з ВІЛ\СНІДом;
залучення громадських організацій до активної участі у протидії захворюванню на туберкульоз, забезпечення захисту населення, що має обмежений доступ до медичної допомоги, формування у суспільстві толерантного ставлення до осіб, хворих на туберкульоз і ВІЛ-інфікованих осіб та запобігання їх дискримінації в системі закладів охорони здоров’я;
підвищення рівня інформованості населення з питань запобігання захворюванню на туберкульоз шляхом проведення лекцій, бесід, розповсюдження соціальної реклами.
Перелік завдань та заходів Програми протидії захворюванню на туберкульоз на території Городоцької сільської ради наведено в додатку до Програми.
Очікувані результати виконання програми
Виконання програми дасть змогу:
обмежити поширення туберкульозу і знизити рівень захворюваності на туберкульоз та смертності від нього;
запобігти поширенню мультирезистентного туберкульозу;
сформувати толерантне відношення до осіб з груп ризику та хворих на туберкульоз;
забезпечити проведення скринінгових обстежень з метою раннього виявлення туберкульозу;
створити координаційну раду з питань боротьби з туберкульозом;
забезпечити своєчасне виявлення хворих на туберкульоз;
забезпечити повне одужання хворих, яким вперше встановлено діагноз туберкульоз;
зменшити кількість хворих, які лікуються повторно та перервали курс лікування.
Фінансове забезпечення
Фінансування Програми здійснюватиметься у межах коштів, що передбачаються з місцевого бюджету та інших джерел фінансування не заборонених законодавством. Обсяг фінансування Програми з місцевого бюджету визначається щороку, виходячи з конкретних завдань та наявних коштів.