- Структура
- Рада
- Виконавчий комітет
- Офіційні документи
- Публічна інформація
- Адмінпослуги
- Бюджет. Податки
- Регуляторна політика
- Освіта. Культура. Спорт
- Соціальний захист
- Інформація для ВПО
- Служба у справах дітей
- Медицина
- Містобудівна діяльність
- Аграріям
- Цивільний захист
- Військовий облік
- Воєнний стан
- Герої не вмирають
- «Центр пробації»
- Петиції
Дата оприлюденння 14.03.2025
ПРОЄКТ
Начальник відділу з питань цивільного
захисту, мобілізаційної та оборонної роботи
Кочура М.С.
ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Восьме скликання
(____________________ сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
___________2025 року с. Городок № ________
Про затверджження Програми
запобігання виникненню, ліквідації
наслідків надзвичайних ситуацій та
протидії пожежам у природних
екосистемах Городоцької сільської ради
на 2025-2027 роки
Відповідно до Законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Кодексу цивільного захисту України, з метою запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надійного протипожежного захисту населених пунктів громади та підвищення рівня безпеки населення при загрозі та виникненні пожеж, у тому числі в природних екосистемах, керуючись статтями 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку громади, сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Городоцької сільської ради на 2025-2027 роки (далі – Програма), що додається.
2. Фінансовому відділу сільської ради при формуванні та внесені змін до бюджету Городоцької сільської територіальної громади на відповідні роки передбачити видатки на виконання заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку громади.
Сільський голова Сергій ПОЛІЩУК
СХВАЛЕНО | ЗАТВЕРДЖЕНО _________________ №___ |
Програма
запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах
Городоцької сільської ради на 2025-2027 роки
I.Обґрунтування необхідності прийняття Програми
Згідно зі статтею 3 Конституції України життя та здоров’я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею. Безпека населення і територій, їх захищеність від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів є неодмінними умовами сталого розвитку суспільства.
Програму розроблено відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України і спрямовано на реалізацію державної політики у сфері захисту населення і територій громади від наслідків надзвичайних ситуацій; вдосконалення системи забезпечення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів; підрозділів і формувань цивільного захисту, місцевої та добровільної пожежної охорони, в тому числі в складі центрів безпеки; здійснення моніторингу, попередження та реагування на надзвичайні ситуації, пожежі, в тому числі в природних екосистемах; забезпечення пропаганди безпеки життєдіяльності населення сільської ради.
Реалізація Програми дасть змогу виконати комплекс заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій на території громади, забезпеченням пожежної безпеки, цивільного захисту та її ланок, створенню підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони (центрів безпеки) та вирішенню інших завдань розвитку цивільного захисту.
II.Мета Програми
Метою Програми є підвищення рівня захисту населення і територій громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в мирний час і в особливий період, запобігання виникненню можливих надзвичайних ситуацій, мінімізація їх наслідків, що дозволить у повному обсязі виконати завдання, пов’язані з рятуванням людей та збереженням довкілля.
III. Шляхи і способи розв’язання проблеми
Оптимальним варіантом розв’язання проблеми захисту населення і територій громади від надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру, а також пожеж, в тому числі в природних екосистемах, є реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій у разі їх виникнення шляхом системного здійснення першочергових заходів щодо попередження та ліквідації на ранніх стадіях з використанням ресурсів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших джерел, не заборонених законодавством.
IV.Заходи з виконання Програми
У рамках виконання Програми передбачається здійснити заходи щодо:
подальшого розвитку сил цивільного захисту та забезпечення їх сучасною технікою, матеріально-технічним оснащенням та обладнанням;
утримання в готовності до дій за призначенням та подальшого розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони, утворення центрів безпеки.
виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів;
забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на захист життя і здоров’я від надзвичайних ситуацій;
організації та здійснення запобіжних заходів на випадок виникнення масштабних пожеж, недопущення збільшення рівня надзвичайних ситуацій, створення передумов для локалізації та ліквідації;
пропаганди безпеки життєдіяльності населення сільської ради, створення інтерактивних класів пожежної безпеки;
вжиття інших комплексних та спеціальних заходів цивільного захисту.
Заходи Програми наведено у додатку 2 до Програми.
V. Очікуванні результати виконання Програми
Програма спрямована на зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та протидію пожежам у природних екосистемах, а також досягнення гарантованого рівня захисту населення і територій від їх наслідків, підтримку аварійно-рятувальної служби, створення правових, організаційно-економічних умов для її розвитку, формування механізму регулювання та координації, які б сприяли:
рятуванню людей, проведенню аварійно-рятувальних і технічних робіт;
підвищенню рівня готовності аварійно-рятувальних служб;
розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони, в тому числі у складі центрів безпеки.
Реалізація заходів Програми дасть змогу захистити населення і територію громади від надзвичайних ситуацій, пожеж, у тому числі в природних екосистемах, підвищити рівень готовності аварійно-рятувальних служб до дій за призначенням, мінімізувати наслідки, спричинені пожежами, терміново реагувати на них, проводити аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи, захистити навколишнє природне середовище та локалізувати зони впливу шкідливих і небезпечних факторів.
VІ.Фінансове забезпечення реалізації Програми
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Городоцької сільської територіальної громади, у межах наявних фінансових ресурсів, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством (додаток 1 до Програми).
VII. Контроль за ходом виконання Програми
Координацію дій виконавців Програми, контроль за станом її виконання, визначення порядку взаємного інформування (із зазначенням конкретних строків), звітування тощо здійснюють відділ з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи сільської ради та Рівненське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненський області (в межах повноважень).
Секретар сільської ради Людмила СПІВАК