Професійна медична спільнота закликає українців щепитися від COVID-19, щоб вберегти життя та подолати пандемію

Професійні медичні об’єднання України закликають громадян вакцинуватися проти COVID-19, щоб вберегти життя та зупинити пандемію. Таке звернення на своєму сайті опублікувала Українська федерація професійних медичних об’єднань.

Медики підкреслюють, що усі вакцини, доступні українцям, ефективно захищають від важкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті від інфекції, викликаної будь-якими штамами SARS-CoV-2.

“Вакцини ніколи не були і не стануть ліками. Вакцинація дає єдину гарантію – якщо ви захворієте, то хвороба пройде легше, нанесе меншу шкоду вашому організму і не забере ваше життя”, – підкреслюється у зверненні.

За словами лікарів, першочергово щепитися та захиститися від COVID-19 мають люди з груп ризику. Це літні люди та люди із супутніми хворобами, як от бронхіальна астма, серцево-судинні, онкологічні, аутоімунні захворюваннями, діабет чи ВІЛ. Таким людям життєво необхідна вакцинація від  COVID-19.

“Пандемія COVID-19 ще далека від завершення, але вакцини – це аргумент людства, який міняє правила гри. Власне, вакцинація може зупинити цю хворобу: для формування колективного імунітету, завдяки якому, населення буде захищено від легкої передачі SARS-CoV-2 необхідно довести рівень вакцинації до 70-80%”, – зазначається у зверненні.

Більше інформації про вакцини та про те, як записатися на щеплення від COVID-19, можна знайти на moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov та vaccination.covid19.gov.ua.

Довідково:

Українську федерацію професійних медичних об’єднань було засновано у 1998 році. Тоді вона мала назву Федерація громадських медичних об’єднань України. У серпні 2020 року на її основі було створено нову модернізовану організацію, яка об’єднала понад 40 професійних медичних асоціацій для участі в розробленні та впровадженні єдиних стандартів надання медичної допомоги, соціального захисту медичних працівників, розвитку медичної науки, практики та освіти та у вирішенні інших питань охорони здоров’я.