Городоцька громада долучилася до проєкту «Вихователь безпеки»

Меморандум про співпрацю та партнерство з питань безпеки в освітньому середовищі підписали поліцейські, рятувальники, освітяни та голова Городоцької територіальної громади.
Проєкт впроваджується завдяки ініціативи МВС, Нацполіції України у співпраці з іншими відомствами та міжнародними партнерами.
«Подбати про безпекове середовище і забезпечити його — це основне, що ми маємо зробити сьогодні для нашого майбутнього — наших дітей, — зазначив начальник ГУНП в Рівненській області Олександр Ганжа. – Відрадно, що на території Рівненської області у партнерстві з громадами реалізовується ряд безпекових ініціатив. Однією із них і став проєкт «вихователь безпеки», покликаний забезпечити захист освітян, батьків та учнів шляхом ефективної комунікації та зворотного зв’язку».
На сьогодні проєкт вже діє у Вирівській, Гощанській та Семидубській ТГ та зарекомендував себе позитивно: в закладах, де присутній спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі, зменшилися негативні прояви серед учнів як під час навчального процесу, так і в побуті.
«Створення безпечного дитячого середовища має бути, як ніколи в пріоритеті, як органів місцевого самоврядування, так і органів державної влади. Тому ми долучаємося до даного проєкту, і докладемо зусиль щодо його найшвидшого впровадження в нашій громаді.», – розповів Городоцький сільський голова Сергій Поліщук.
До слова, спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі відбирає комісія у складі представників тергромади, після чого він проходить відповідне навчання. На нього покладаються обов’язки щодо контролю за правопорядком учасників освітнього процесу, проведення просвітницьких заходів щодо правил безпеки, зокрема пожежної та мінної, правил поведінки в суспільстві, алгоритму дій під час небезпечних ситуацій, запобігання, виявлення та припинення в межах компетенції правопорушень в учнівському середовищі тощо.