- Структура
- Рада
- Виконавчий комітет
- Офіційні документи
- Публічна інформація
- Адмінпослуги
- Бюджет. Податки
- Регуляторна політика
- Освіта. Культура. Спорт
- Соціальний захист
- Інформація для ВПО
- Служба у справах дітей
- Медицина
- Містобудівна діяльність
- Аграріям
- Цивільний захист
- Військовий облік
- Воєнний стан
- Герої не вмирають
- «Центр пробації»
- Петиції
УКРАЇНА
ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОННУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
сільського голови
26 березня 2021 року № 21
Про постійно діючу Комісію
з питань охорони праці при
Городоцькій сільській раді
Керуючись статтею 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону праці», Кодексу законів про працю України, Типового положення про комісію з питань охорони праці підприємства, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 21 березня 2007 року № 55, з метою належної організації роботи з охорони праці, забезпечення заходів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності працівників та реалізації їх права на належні, безпечні і здорові умови праці у процесі трудової діяльності:
- Затвердити:
склад постійно діючої Комісії з питань охорони праці при Городоцькій сільській раді згідно із додатком № 1;
Положення про постійно діючу Комісію з питань охорони праці при Городоцькій сільській раді згідно із додатком № 2.
2. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Сергія САЙКА.
Сільський голова Сергій ПОЛІЩУК
Додаток 1
до розпорядження сільського
голови
26.03.2021 № 21
С К Л А Д
постійно діючої Комісії з питань охорони праці
при Городоцькій сільській раді
САЙКО Сергій | – | заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів сільської ради, уповноважена особа трудового колективу, голова Комісії |
КОЧУРА Микола
| – | спеціаліст з охорони праці та цивільного захисту відділу організаційного забезпечення, документообігу, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та доступу до публічної інформації сільської ради, секретар Комісії |
Члени Комісії: | ||
ПАНЧУК Тамара | – | спеціаліст-бухгалтер, в.о. начальника відділу бухгалтерського обліку, звітності та економіки сільської ради |
СПІВАК Людмила | – | секретар сільської ради |
ШЕРЕМЕТА Сергій | – | начальник відділу організаційного забезпечення, документообігу, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та доступу до публічної інформації сільської ради |
Додаток 2
до розпорядження сільського
голови
26.03.2021 № 21
ПОЛОЖЕННЯ
про постійно діючу Комісію з питань охорони праці
при Городоцькій сільській раді
1. Загальні положення
1.1. Положення про постійно діючу комісію з питань охорони праці при Городоцькій сільській раді (далі – Положення) розроблено на основі Типового положення про комісію з питань охорони праці підприємства, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки гірничого нагляду 21 березня 2007 року № 55.
1.2. Положення визначає основні завдання, права та організацію діяльності постійно діючої комісії з питань охорони праці при Городоцькій сільській раді (далі – Комісія), яка створюється за рішенням трудового колективу відповідно до статті 16 Закону України «Про охорону праці».
1.3. Комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом. Метою створення Комісії є забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких питань безпеки, гігієни праці та трудового процесу.
1.4. Рішення про доцільність створення Комісії, її кількісний та персональний склад приймається трудовим колективом на загальних зборах за поданням сільського голови.
За участі представників кожної сторони розробляється Положення про комісію з питань охорони праці, яке затверджується на загальних зборах трудового колективу.
1.5. Комісія формується на засадах рівного представництва осіб від сільського голови та трудового колективу.
1.6. Комісія у своїй діяльності керується Кодексом законів про працю України, Законами України «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», нормативно-правовими актами з охорони праці та цим Положенням.
1.7. Комісія діє на принципах взаємної поваги, довіри, рівноправності, відповідальності сторін за виконання ухвалених рішень і досягнутих домовленостей та обов’язкового додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.
- Завдання і права Комісії
2.1. Основними завданнями Комісії є:
– захист законних прав та інтересів працівників з охорони праці;
– підготовка на основі аналізу стану безпеки та умов праці рекомендацій сільському голові та працівникам щодо профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, практичної реалізації принципів державної політики в галузі охорони праці;
– узгодження через двосторонні консультації позицій сторін у вирішенні практичних питань у галузі охорони праці для забезпечення поєднання інтересів сільського голови та трудового колективу;
– висвітлення питань охорони праці у колективному договорі;
– захист прав та інтересів потерпілих працівників під час розгляду питань щодо призначення їм страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
2.2. Комісія має право:
– звертатись до сільського голови, трудового колективу з пропозиціями щодо регулювання відносин у сфері охорони праці;
– створювати робочі групи з числа членів Комісії для розробки узгоджених рішень з питань охорони праці із залученням працівників сільської ради, фахівців експертних організацій, служб охорони праці органів виконавчої влади, страхових експертів, технічних інспекторів праці профспілок (на договірних засадах між роботодавцем та відповідною організацією);
– одержувати від працівників сільської ради інформацію та мати доступ до документації, що є необхідною для виконання завдань, передбачених цим Положенням;
здійснювати контроль за дотриманням вимог законодавства з охорони праці безпосередньо на робочих місцях, забезпеченням працівників засобами колективного та індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами, та використанням санітарно-побутових приміщень тощо;
– ознайомлюватися з будь-якими матеріалами з охорони праці, аналізувати стан умов і безпеки праці в сільській раді, виконання відповідних програм і колективних договорів;
– вільного доступу приміщень сільської ради і обговорення з працівниками питань охорони праці;
– відповідно до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19 липня 2011 року № 11 приймати рішення про відсоток зменшення розміру одноразової допомоги потерпілому (але не більше ніж на 50%), якщо комісією з розслідування нещасного випадку встановлено, що ушкодження здоров’я працівника настало не тільки з вини роботодавця, а й унаслідок порушення потерпілим нормативно-правових актів з охорони праці.
- Організація роботи Комісії
3.1. Комісію очолює голова, який обирається загальними зборами (конференцією) трудового колективу. На засіданні Комісії обирається заступник голови та секретар Комісії.
Не допускається обирати головою Комісії роботодавця.
На посаду секретаря може бути обрана відповідальна особа за організацію роботи з охорони праці.
3.2. Члени Комісії виконують свої обов’язки на громадських засадах. У разі залучення до окремих перевірок вони можуть увільнятись від основної роботи із збереженням за ними середнього заробітку.
3.3. Комісія здійснює свою діяльність на основі планів, що розробляються на певний період (квартал, півріччя, рік) і затверджуються головою Комісії.
3.4. Комісія проводить засідання в міру необхідності.
3.5. Засідання Комісії вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів від кожної сторони.
Якщо під час голосування кількість голосів «за» та «проти» однакова, голова Комісії має право вирішального голосу.
3.6. Рішення Комісії оформлюється протоколом і має рекомендаційний характер.
У випадку незгоди сільського голови з рішенням Комісії він повинен надати протягом 5 днів з дня одержання зазначеного рішення письмове аргументоване пояснення.
3.7. Комісія раз на рік звітує про виконану роботу на загальних зборах трудового колективу.
3.8. Загальні збори трудового колективу мають право:
– вносити зміни до складу Комісії;
– розпустити Комісію у випадку визнання її діяльності незадовільною та провести нові вибори.