Дата оприлюднення 24.12.2024

ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я 

20 грудня  2024 року              с. Городок                                      № 276

Про проєкт бюджету Городоцької
сільської територіальної громади
на 2025 рік

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника фінансового відділу Городоцької сільської ради Ірини Іллюк про проєкт бюджету Городоцької сільської територіальної громади на 2025 рік, відповідно до Бюджетного кодексу України, інших чинних нормативно-правових актів з цих питань, керуючись статтями 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  виконавчий комітет сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Схвалити проєкт бюджет Городоцької сільської територіальної громади на 2025 рік в сумі 263307700,00 гривень.

2. Фінансовому відділу сільської ради подати проєкт рішення «Про бюджет Городоцької сільської територіальної громади на 2025 рік» на розгляд та затвердження сесії сільської ради.

3. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

Сільський голова                                                                         Сергій ПОЛІЩУК

ПРОЄКТ

 ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
Восьме скликання
(___________________________________ сесія)
Р І Ш Е Н Н Я 

___________2024   року           с. Городок                    № _______ 

Про бюджет Городоцької
сільської територіальної 
громади на 2025 рік
(17553000000)  Код бюджету»

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», Закону України «Про правовий режим воєнного стану», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року №252 «Деякі питання  формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись пунктом 23 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями сільської ради, сільська рада  

ВИРІШИЛА:

1. Визначити на 2025 рік :

доходи місцевого бюджету в сумі 263307700,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду місцевого бюджету у сумі 256217700,00 гривень,  доходи спеціального фонду місцевого бюджету в сумі 7090000,00 гривень, в тому числі бюджету розвитку 800000,00 гривень, згідно з додатком  1 цього рішення;

видатки  місцевого бюджету у сумі 263307700,00 гривень, у тому числі видатки загального фонду місцевого бюджету у сумі 242581875,00 гривень, видатки спеціального фонду місцевого  бюджету у сумі 20725825,00 гривень, згідно з додатком  3 цього рішення;

профіцит за загальним фондом місцевого бюджету у сумі 13635825,00 гривень, напрямком використання якого встановити кошти передані із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 13635825,00 гривень, згідно з додатком 2 цього рішення;

дефіцит за спеціальним фондом місцевого бюджету у сумі 13635825,00 гривень, джерелом покриття  якого встановити надходження коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 13635825,00 гривень, згідно з додатком  2 цього рішення;

оборотний залишок бюджетних коштів бюджету у розмірі 100000,00 гривень, що становить 0,04 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету на 2025 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами  згідно з додатком 3 до цього рішення в сумі 263307700,00 гривень.

3. Затвердити на 2025 рік міжбюджетні трансферти по бюджету згідно з додатком 4 до цього рішення з інших бюджетів у сумі 25017700,00 гривень, іншим бюджетам  у сумі 2080914,00 гривень.

4. Затвердити на 2025 рік розподіл видатків місцевого бюджету на реалізацію місцевих/регіональних  програм у сумі 65987839,00 гривень згідно з додатком 5  до цього рішення.

5. Затвердити на 2025 рік резервний фонд бюджету сільської територіальної громади у сумі 5967401,00 гривень що становить 2,5 відсотка видатків загального фонду бюджету. Виділення коштів з резервного фонду бюджету здійснювати відповідно до вимог «Положення про резервний фонд бюджету Городоцької сільської територіальної громади», затвердженого рішенням   сільської ради від 24 грудня 2020 року №34.

6. Установити, що у загальному фонді бюджету на 2025 рік:

а) до доходів загального фонду бюджету належать доходи, визначені статтями 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 96 та 101 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 69¹ та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України);

б) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України;

7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету на 2025 рік:

а) у частині доходів є надходження, визначені статтями 69¹ Бюджетного кодексу України;  

б) у частині фінансування є надходження, визначені статтею                                 15 Бюджетного кодексу України.

8. Установити, що у 2025 році кошти, отримані до спеціального фонду місцевого бюджету згідно з відповідними пунктами статті 69¹ Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 70 Бюджетного кодексу України

9. Відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду бюджету територіальної громади на 2025 рік за їх економічною структурою:

оплата праці працівників бюджетних установ;

нарахування на заробітну плату;

придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

забезпечення продуктами харчування;

оплата комунальних послуг та енергоносіїв;

соціальне забезпечення;

поточні трансферти місцевим бюджетам;

оплату енергосервісу.

10. Відповідно до підпункту 2 пункту 8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити фінансовому відділу в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету сільської територіальної громади на депозитах відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

11. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України дозволити фінансовому відділу отримувати позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету сільської територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

12. Головним розпорядникам коштів місцевого бюджету забезпечити:

1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;

2) здійснення  управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;

3) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;

4) доступність інформації про  бюджет територіальної громади відповідно до законодавства, а саме:

здійснення публічного представлення звіту та оприлюднення інформації про бюджет сільської територіальної громади за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2026 року;

оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;

5) взяття бюджетних зобов’язань, довгострокових зобов’язань за енергосервісом та здійснення витрат бюджету;

6) проведення у повному обсязі розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання.

13. Дозволити фінансовому відділу здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань у межах загального обсягу розпорядника коштів бюджету за економічною класифікацією видатків.

14. Надати право фінансовому відділу при внесенні змін та доповнень до бюджетної та відомчої класифікації приводити у відповідність до неї доходи, видатки і фінансування бюджету.

15. Керівникам бюджетних установ забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

16. Рішення набирає чинності з 1 січня 2025 року.

17. Додатки 1-5 до рішення є його невід’ємною частиною.

18. Відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України, відділу організаційного забезпечення, документообігу, інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та доступу до публічної інформації сільської ради забезпечити оприлюднення цього рішення у десятиденний строк з дня його прийняття на вебсайті сільської ради.

19. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку громади.

Сільський голова                                                                       Сергій ПОЛІЩУК

 

Пояснююча записка до проекту бюджету Городоцької сільської територіальної громади
на 2025 рік

За січень – жовтень 2024 року до загального фонду бюджету Городоцької сільської територіальної громади надійшло доходів на суму 226502506,50 гривень. По власних надходженнях планові призначення за звітний період виконано на 106,3 відсотків. Отримано власних надходжень на суму 185116247,50 гривень проти планових призначень на рік 208387902,0 гривень. Очікувані надходження за 2024 рік складуть 222253900 гривень. У структурі доходів найбільшу питому вагу мають надходження від податку на доходи фізичних осіб, які за 10 місяців 2024 року склали 117746918,60 гривень, або 63,6 відсотків в загальному обсязі доходів. Надходження земельного податку з юридичних осіб склали  8550482,58 гривень, або 20,8 відсотка від загального обсягу власних надходжень. Надходження єдиного податку за 10 місяців 2024 року становили 15152341,11 гривень. Надійшло неподаткових надходжень на суму 2483943,38 гривень. Поступлення від торгівлі підакцизними товарами становлять 3055505,92 гривень.

При прогнозуванні доходної частини бюджету територіальної громади на 2025 рік було враховано фактичне виконання доходної частини за результатами 10 місяців 2024 року з врахуванням зростання надходжень від заробітної плати по ПРАТ «РІВНЕАЗОТ» та збільшенням обсягу надходжень у зв’язку з відкриттям нового цеху на ТОзВ «Кроноспан Рівне». По земельному податку з юридичних осіб заплановано індексація платежів на індекс інфляції, який встановлюється урядом країни щорічно. Зростуть надходження земельного податку по ТОзВ «ВЕСТ ІНДАСТРІАЛ ПАРК», які розпочали платити земельний податок з юридичних осіб з вересня 2024 року. Встановлено рішенням сільської ради підвищену ставку земельного податку для фізичних осіб у п’ять разів. Збільшено ставку орендної плати за землю по ПРАТ «Рівнерибгосп». Протягом 2024 року укладено 49 договорів оренди земельних ділянок . Загальний обсяг доходів по власних надходженнях запланований в сумі 231200000,00 гривень, що на 10,9 відсотки більше планових призначень на звітний рік та на 4,0 відсотки більше очікуваного виконання у 2024 році. При цьому враховано, що до бюджету громади не плануються надходження з  ПДФО від військовослужбовців та працівників правоохоронних органів. Надходження по ПДФО від працівників бюджетної сфери заплановані з врахуванням розрахованого Міністерством фінансів України індексу інфляції на 2025 рік 11 відсотків, зміни мінімальної заробітної плати на плановий рік не передбачено.               

При формуванні державного бюджету проведено розрахунок  горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів.  Метою регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення відповідності повноважень на здійснення видатків, закріплених законодавчими актами за бюджетами, та фінансових ресурсів, які мають забезпечувати виконання цих повноважень. При розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів враховано індекс податкоспроможності місцевих бюджетів – коефіцієнт співвідношення обсягу надходжень ПДФО у розрахунку на 1 жителя до середнього значення по України. Під час здійснення розрахунку горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів на 2025 рік Міністерством фінансів України враховано для Городоцької сільської територіальної громади чисельність населення 10597 чоловік, при цьому наявна чисельність населення сільської ради за даними сільської ради складає біля 13000 чоловік. Надходження ПДФО за 2024 рік враховано в сумі 136703500 гривень. По розрахунках Міністерства враховані надходження на одного жителя  по громаді складуть 12721,3 гривень проти 4052,8 гривень в середньому по Україні та 4022,6 гривень в середньому по області. Внаслідок проведених розрахунків  обсяг реверсної дотації для громади в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» затверджено в сумі 42801500,00 гривень. В загальному обсязі бюджету територіальної громади враховано надходження коштів освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 23758900,00 гривень для забезпечення виплати заробітної плати педагогічним працівникам. Обсяг субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогам  інклюзивно-ресурсного центру заплановано в сумі 1258800,00 гривень. При цьому, розрахунок потреби на виплату заробітної плати передбачено в розрахунку на 8 місяців 2025 року.

До спеціального фонду бюджету очікується одержати 7090000,00 гривень Виходячи із фактичних надходжень 2024 року поступлення до  природоохоронного фонду передбачені в сумі 6165000,00 гривень. Власні надходження бюджетних установ заплановані в сумі 125000,00 гривень. Очікуються надходження до бюджету розвитку за рахунок поступлення  коштів від продажу земель несільськогосподарського призначення 800000,00 гривень.

Таким чином, обсяг доходної частини бюджету на 2025 рік становить всього 263307700,00 гривень, в тому числі: по загальному фонду бюджету   256217700,00 гривень,  по спеціальному фонду –7090000,00 гривень.              

Видаткова частина бюджету територіальної громади сформована виходячи з наявного фінансового ресурсу та першочергового фінансування бюджетних установ, територіальної оборони, здійснення заходів по благоустрою населених пунктів, вивезенню сміття, проведення ремонтів доріг.   Розрахунок видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери, визначений виходячи з діючої мінімальної заробітної плати в сумі 8000 гривень. Перший тарифний розряд ЄТС запланований з розрахунку 3195 гривень. Ріст оплати праці запланований з врахуванням розрахункового рівня інфляції. При здійсненні розрахунку показників видатків враховано збільшення вартості енергоносіїв з врахуванням цін, які склались станом на жовтень 2024 року та індекс інфляції протягом 2025 року. Загальний обсяг видаткової частини бюджету запланований в сумі 263307700,00 гривень. В тому числі по загальному фонду бюджету в сумі 242581875,00 гривень  В структурі видатків загального фонду бюджету на 2025 рік видатки на заробітну плату складають 32,4 відсотка. На розрахунки за спожиті енергоносії заплановано 14682300,00 гривень.

Видатки на утримання апарату управління та відділів сільської ради передбачені в бюджеті в сумі 51065260 гривень, що складає 19,4  відсотки в загальному обсязі доходів бюджету. В тому числі заплановані капітальні видатки в сумі 3800000,00 гривень на утеплення фасаду приміщення відділу освіти культури, молоді та спорту в с. Обарів та капітальний ремонт під’їзду до даного приміщення на суму 3500000,00 гривень .

Для забезпечення оприлюднення в засобах масової інформації рішень  сільської ради  та іншої діяльності  ради заплановано 70000 гривень.

На виконання статті 89 Бюджетного кодексу України передбачені видатки на комунальні послуги та на розрахунки за спожиті енергоносії для центру первинної медико-санітарної допомоги  в сумі 977000,00 гривень. Крім того на виконання  місцевої програмки підтримки діяльності  центру ПМСД  та її структурних підрозділів фельдшерсько-акушерських пунктів та  трьох лікарських амбулаторій в бюджеті громади враховані   кошти в сумі 3923000,00 гривень, із них на поточний ремонт  Городоцької ЛА передбачено 1500000,00 гривень, на капітальний ремонт фасаду Обарівської ЛА заплановано 1500000,00 гривень. На пільгові рецепти передбачено 160000,00 гривень та на забезпечення  виробами медичного призначення – 260000,00 гривень ( підгузки, катетери, тощо).

В бюджеті територіальної передбачено  видатки  на соціальний захист та соціальне забезпечення населення заплановані в сумі в сумі 7127000,00 гривень, в тому числі,  на пільги по послугах зв’язку 2000,00 гривень, на компенсацію послуг залізничного транспорту 5000,00 гривень, на надання матеріальної допомоги громадянам та виконання місцевих програм підтримки  жителів Городоцької сільської ради , які призвані на військову службу під час  мобілізації, уклали  контракт внаслідок  оголошення  рішення про мобілізацію та  (або) воєнного стану, прирівняних до них інших осіб, та членів їх сімей та на виплату матеріальної допомоги жителям, які потребують лікування, або знаходяться у складних життєвих ситуаціях – 6200000,00 гривень. На проведення заходів службою у справах дітей до Дня захисту дітей та до Дня Святого Миколая заплановано 70000,00 гривень. У зв’язку з продовженням дії воєнного стану  передбачені видатки на надання підтримки внутрішньо переміщеним особам в сумі 200000,00 гривень. На надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги заплановано 600000,00 гривень.

На заходи з територіальної оборони передбачені кошти в сумі 7000000,00 гривень.

На житлово-комунальне господарство заплановано 27000000,00, в тому числі  на забезпечення  вивезення сміття 3000000,00 гривень, на розрахунки за вуличне освітлення 6000000,00 гривень, на благоустрій території 18000000,00 гривень. На поточний ремонт та утримання доріг комунальної власності заплановані кошти в сумі 5000000,00 гривень.

За рахунок природоохоронних коштів планується проведення видатків на суму 6100000,00 гривень.

На виготовлення містобудівної документації передбачені кошти в сумі 459125,00 гривень. На заходи  з землеустрою заплановано 99000,00 гривень.

У проекті бюджету на 2025 рік на фінансування закладів освіти, культури, молоді та спорту  передбачено спрямувати з місцевого бюджету 103177500,00 гривень, з яких 57355505,00 гривень на виплату заробітної, 4945800,00 гривень на розрахунки за спожиті енергоносії. Протягом року плануються капітальні видатки в сумі 8676700,00 гривень.

У зв’язку із запланованою зміною структури закладів освіти та виведенням із складу Обарівського ліцею дошкільного підрозділу та створенням Обарівського дитячого дошкільного закладу в бюджеті на 2025 рік заплановані видатки в сумі 7876800,00 гривень , в тому числі на виплату заробітної плати – 4500000,00 гривень, на розрахунки за енергоносії -1033600,00 гривень., капітальні видатки – 50000,00 гривень.

На утримання шкіл сільської ради за рахунок місцевого бюджету  передбачено 37383500,00 гривень, в тому числі  заплановано на виплату заробітної плати  обслуговуючому персоналу, вихователям – 14813800,00 гривень, що на 10,0 відсотків більше ніж у попередньому році , на розрахунки за спожиті енергоносії заплановано 3066400,00 гривень. За рахунок коштів бюджету розвитку передбачені капітальні  видатки на суму 4927400,00 гривень. За рахунок освітньої субвенції з державного бюджету видатки заплановані  в сумі 23758900,00 гривень.

Видатки на функціонування позашкільного навчального закладу враховані кошти передбачені в сумі 27662000,00 гривень.  У 2025 році  на фінансування з бюджету територіальної громади школи естетичного виховання в с. Городок з філіями у с.Обарів та с. Бронники заплановані кошти  в сумі 7950800,00 гривень.   

На забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру за рахунок бюджету громади заплановано 411600,00 гривень.  Даним центром планується обслуговування дітей  5 громад. В процесі виконання бюджету будуть укладені угоди про співпрацю в даному питанні з усіма громадами, які передадуть субвенції на утримання даного центру пропорційно кількості дітей  рад, які у ньому обслуговуються.

На проведення молодіжних заходів  заплановано 50000,00 гривень.

Для забезпечення діяльності закладів культури передбачено 1230800,00 гривень.

В тому числі, на утримання бібліотек-2218800,00 гривень, із них на капітальні видатки по поповненню бібліотечних фондів 100000,00 гривень. Видатки на утримання клубних закладів передбачені в сумі 9888000,00 гривень, в тому числі по капітальних видатках в сумі 3099300,00 гривень, в тому числі на проведення капітальних ремонтів приміщень  будинку культури с. Обарів  та клубу в с. Метків. В планових призначеннях на 2025 рік по клубних закладах враховано 800000,00 гривень на поточне утримання установ по придбанню обладнання та інвентаря та на оплату послуг. На проведення культурно-масових заходів враховано 200000,00 гривень.

За рахунок коштів місцевого бюджету заплановано на заклади фізичної культури та спорту, проведення спортивно-масових заходів 2963000,00 гривень.

Обсяг міжбюджетних трансфертів визначений в сумі 2080914,00 гривень, на обслуговування жителів громади у стаціонарному відділені  КЗ “Центр надання соціальних послуг” Дядьковицької сільської ради та  на утримання соціальних  робітників , які здійснюють  надання соціальних послуг на території Городоцької сільської ради – 1343592,00 гривень. Для забезпечення збереження архівних фондів по ліквідованих підприємствах, установах та організаціях передбачена субвенція бюджету  Рівненської міської територіальної громади в сумі 305858,00 гривень.  На підвищення кваліфікації педагогічних працівників передано субвенцію Шпанівській сільській  територіальній громаді у сумі 300000,00 гривень та бюджету Клеванської селищної територіальної громади на харчування дітей нашої громади , які відвідують ДДЗ в селищі Оржів 1311464,00 гривень. Для вирішення питань, які не могли бути передбачені при формуванні бюджету, сформовано резервний фонд в сумі 6967401,00 гривень.

В складі бюджету громади на 2025 рік заплановано цільовий природоохоронний фонд в сумі 6100000,00 гривень. Розподіл видатків природоохоронного фонду буде здійснено відповідно затвердженого Порядку.

Видатки бюджету розвитку передбачені в сумі 14435825,00 гривень, в тому числі 800000,00 гривень за рахунок надходжень від продажу земель несільськогосподарського  призначення та  13635825,00 гривень  за рахунок коштів переданих із загального фонду бюджету.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» затверджено обсяг реверсної дотації в сумі 42801500,00 гривень.

Начальник фінансового відділу                                               Ірина ІЛЛЮК