Дата оприлюднення: 29.03.2023

 

УКРАЇНА

ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

24 березня 2023 року                                                               № 60

Про заходи щодо запобігання та
протидії масовим пожежам лісів,
торфовищ і сільськогосподарських
угідь на території сільської ради у
весняно-літній пожежонебезпечний період

Відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України, з метою запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь на території сільської ради у веснянолітній пожежонебезпечний період, керуючись статтею 38, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Виконавчим органам сільської ради, керівникам установ, організацій, агропромислових та сільськогосподарських підприємств, мисливських угідь усіх форм власності спільно з Рівненським районним управлінням ГУ ДСНС у Рівненській області:

1) провести детальний аналіз пожеж у природних екосистемах, які мали місце упродовж минулих років, та вжити відповідних організаційних протипожежних заходів щодо недопущення такого в майбутньому;

2) провести очищення лісових масивів, торфовищ і сільгоспугідь, у першу чергу тих, що прилягають до населених пунктів, від сухої рослинності;

3) створити та оновити мінералізовані смуги, протипожежні розриви, провести ремонт та будівництво пожежних водоймищ, пірсів для забору води пожежними автомобілями, доріг протипожежного призначення;

4) через засоби масової інформації активізувати роз’яснювальну роботу щодо заборони спалювання залишків сухої рослинності, сміття та необхідності розчищення від сухої трави і сухостою ділянок місцевості, що прилягають до населених пунктів, потенційно небезпечних об’єктів та уздовж доріг;

5) тимчасово обмежити у період надзвичайно високого класу пожежної небезпеки доступ населення у лісові масиви, а також в’їзду до них транспортних засобів.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів сільської ради Сергія Сайка.

 

Сільський голова                                                                        Сергій ПОЛІЩУК

 

 

Доповідь
про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь на території сільської ради у весняно-літній пожежонебезпечного період

За 12 місяців 2022 року у Рівненському районі зареєстровано 538 пожеж, що на 6,4 % менше ніж за аналогічний період 2020 року – 575 пожеж. На відкритих територіях у 2022 році зареєстровано 146 пожеж, що складає 27,1 % від загальної кількості пожеж за 2022 рік та на 7,3 % більше ніж за аналогічний період 2021 року – 136 пожеж.

Протягом 2022 року у Рівненському районі пожеж на сільськогосподарських угіддях не виникало. Разом з тим, зареєстровано 2 пожежі на території лісового фонду (26.03.2022 внаслідок низової пожежі на території Мащанського лісництва ДП «Костопільський лісгосп» вогнем знищено 0,9 га підстилки лісу; 30.12.2022 у лісі внаслідок пожежі вогнем пошкоджено неексплуатуючу господарську будівлю Верхівського лісництва Острозької лісогосподарської дільниці ДП «Дубенське лісове господарство») та 1 торф’яну пожежу (26.08.2022 поблизу с. Підгало, Березнівської громади, орієнтовна площа 1,9 Га).

З метою попередження виникнення пожеж в природних екосистемах, працівниками Рівненського районного управління спільно із Управлінням державного екологічного нагляду (контролю) у Рівненській області, та Національною поліцією постійно проводилися профілактичні рейди та патрулювання найбільш небезпечних у пожежонебезпечному відношенні місць, щодо дотримання населенням законодавства з питань попередження виникнення пожеж в екосистемах та виявлення порушників, які причетні до спалювання сухої рослинності.

Зокрема, протягом 2022 року проведено 269 пожежно-профілактичних відпрацювань (з них в лісах – 16), якими охоплено 1026 населених пункти.

Протягом 2022 року постійно проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота щодо заборони випалювання сухої рослинності через засоби масової інформації. Зокрема, працівниками управління під час пожежно-профілактичних відпрацювань розповсюджено 2375 листівок на протипожежну тематику. На сторінці Facebook Рівненського районного управління висвітлено 76 інформацій із застереженнями про заборону випалювання сухої рослинності.

За самовільне випалювання сухої рослинності на винних осіб складено 13 адміністративних протоколів за ст. 77-1 КУпАП (співробітниками ДСНС – 12, співробітниками екологічної служби – 1) та 48 адміністративних протоколів за ст. 152 КУпАП складено працівниками поліції.

На території Рівненського району розташовані 18 лісництв ДП «Костопільське лісове господарство», 8 лісництв ДП «Березнівське лісове господарство», 7 лісництв ДП «Соснівське лісове господарство» та 6 лісництв ДП «Дубенське лісове господарство».

На виконання наказу Рівненської районної військової адміністрації № 21 від 24.03.2022 «Про вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення протипожежного захисту населених пунктів та об’єктів, розміщених в межах лісових зон Рівненського району», інспекторським складом Рівненського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області спільно з створеними місцевими комісіями (мобільними рейдовими групами) було проведено обстеження 149 населених пунктів та 14 об’єктів, що розташовані в межах лісових зон, щодо стану їх протипожежного захисту (наявності та справності джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, наявності пристроїв для передавання звукових сигналів з метою оповіщення людей на випадок пожежі та їх евакуації, влаштування захисних протипожежних смуг, тощо), з оформленням та врученням відповідних актів щодо приведення їх до вимог Правил пожежної безпеки в Україні. Під час перевірок керівникам органів місцевого самоврядування (суб’єктів господарювання) надавалась методична допомога щодо їх повноважень і відповідальності за організацію пожежної безпеки та окремих питань цивільного захисту, організацію оповіщення та евакуації населення у випадку загрози поширення лісових пожеж на населені пункти і об’єкти.

З метою забезпечення пожежної безпеки у природних екосистемах у пожежонебезпечний період пожежно-рятувальними підрозділами Рівненського району цілодобово здійснювався моніторинг пожежної ситуації на території району та обмін інформацією про оперативну обстановку з метою виявлення і гасіння пожеж на ранніх стадіях та оперативного залучення сил та засобів служб цивільного захисту, підприємств, організацій, власників і орендарів земельних ділянок, торфовищ, лісокористувачів, а також волонтерів і місцевого населення.

Для вжиття невідкладних заходів щодо реагування на пожежі та загорання в природних екосистемах пожежно-рятувальними підрозділами Рівненського району здійснено оперативне реагування на всі пожежі і загоряння у природних екосистемах.