- Структура
- Рада
- Виконавчий комітет
- Офіційні документи
- Публічна інформація
- Адмінпослуги
- Бюджет. Податки
- Регуляторна політика
- Освіта. Культура. Спорт
- Соціальний захист
- Інформація для ВПО
- Служба у справах дітей
- Медицина
- Містобудівна діяльність
- Аграріям
- Цивільний захист
- Військовий облік
- Воєнний стан
- Герої не вмирають
- «Центр пробації»
- Петиції
Дата оприлюднення: 29.03.2023
УКРАЇНА
ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
24 березня 2023 року № 59
Про забезпечення пожежної,
техногенної безпеки та цивільного
захисту у культових об’єктах (церкви,
молитовні будинки)
Відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України, заслухавши інформацію члена виконавчого комітету, начальника 2 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Рівненській області Олега Жовтка про стан забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту культових об’єктів, керуючись статтею 38, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Інформацію члена виконавчого комітету, начальника 2 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Рівненській області Олега Жовтка про стан забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту культових об’єктів взяти до відома.
2. Рекомендувати керівникам релігійних конфесій забезпечити:
1) виконання протипожежних заходів у культових спорудах, передбачених приписами органів державного пожежного нагляду;
2) своєчасне очищення територій культових споруд від накопичення листя, залишків сухої рослинності, побутових відходів;
3) під час відвідування громадянами культових споруд проводити їх інформування щодо заборони спалювання залишків сухої рослинності та дотримання вимог пожежної безпеки у побуті;
4) укриття обслуговуючого персоналу та відвідувачів культових споруд у фонді захисних споруд цивільного захисту (сховище, протирадіаційне укриття, споруди подвійного призначення, найпростіше укриття).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів сільської ради Сергія Сайка.
Сільський голова Сергій ПОЛІЩУК
Додаток
до рішення виконавчого
комітету сільської ради
24.03.2023 № 59
Доповідь
про стан забезпеченню пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту у культових об’єктах (церкви, молитовні будинки)
Рівненське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області інформує, що з початку року на території Рівненського району виникло “87” пожеж, на яких загинуло “3” людини та знищено матеріальних цінностей на мільйони гривень.
Щороку на території України виникають пожежі у культових спорудах, в наслідок яких матеріальні втрати доповнюються духовними втратами цілих верст населення.
На території Городоцької сільської ради розташовано 10 культових споруд.
Рівненським районним управлінням ГУ ДСНС України у Рівненській області постійно вживаються заходи щодо забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту вказаної категорії об’єктів, а саме:
проводились планові (позапланові) перевірки культових споруд на території громади, за результатами яких вручались Акти та Приписи про усунення виявлених недоліків;
проводились пожежно-профілактичні відпрацювання із залученням аварійно-рятувальної техніки.
Варто вказати, що у релігійних установах проводиться робота по приведенню їх до належного протипожежного стану: призначені відповідальні особи за протипожежний стан об’єктів; розроблені інструкції по дотриманню вимог пожежної безпеки; приміщення культових закладів забезпечуються знаками безпеки та доукомплектовуються первинними засобами пожежогасіння.
Разом з тим, на об’єктах з року в рік приписи державного пожежного нагляду виконуються не в повному обсязі, що призводить до наявності порушень вимог правил пожежної безпеки, а саме:
– не всі об’єкти обладнані автоматичною пожежною сигналізацією;
– не проводяться профілактичні огляди та заміри опору ізоляції електромереж та ревізії блискавкозахисту зі складанням відповідних документів;
– не на всіх об’єктах відповідальні особи за протипожежний стан проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки з отриманням відповідних посвідчень;
– не проводиться вогнезахист дерев’яних конструкцій будівель (крім будівель V ступеня вогнестійкості);
– не проводиться технічне обслуговування усіх наявних вогнегасників.
Відповідно до статей 51 та 55 Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс) забезпечення пожежної та техногенної безпеки суб’єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб’єктів господарювання, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки (статті 20 Кодексу).
Також, слід зазначити, що за недотримання вимог чинного законодавства у сфері техногенної і пожежної безпеки, цивільного захисту, передбачена адміністративна відповідальність ( ст. 175 КУпАП штраф від 3400 до 5100 грн.).
У випадку виникнення пожежі, внаслідок якої заподіяно шкоду здоров’ю людей або їх загибелі чи майнову шкоду у великому розмірі, передбачена кримінальна відповідальність.