- Структура
- Рада
- Виконавчий комітет
- Офіційні документи
- Публічна інформація
- Адмінпослуги
- Бюджет. Податки
- Регуляторна політика
- Освіта. Культура. Спорт
- Соціальний захист
- Інформація для ВПО
- Служба у справах дітей
- Медицина
- Містобудівна діяльність
- Аграріям
- Цивільний захист
- Військовий облік
- Воєнний стан
- Герої не вмирають
- «Центр пробації»
- Петиції
Дата оприлюднення 10.12.2024
ПРОЄКТ
Начальник відділу архітектури,
земельних відносин та
житлво-комунального господарства
Тетяна ОПАНАСИК
ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Восьме скликання
(____________________ сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
____________2024 року с. Городок № _____
Про внесення змін до рішення
сільської ради від 14 липня
2021 року № 596 «Про затвердження
Програми розроблення містобудівної
документації населених пунктів
Городоцької територіальної
громад на 2021-2025 роки»
Заслухавши інформацію начальника відділу архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства сільської ради Тетяни Опанасик, відповідно до пункту 42 статті 26, підпункту 6 пункту «а» частини першої статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 16, 17, 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статей 7, 8, 12 Закону України «Про основи містобудування», з метою реалізації довгострокової стратегії планування та забудови територій населених пунктів, для забезпечення сталого розвитку населених пунктів з урахуванням державних, громадських і приватних інтересів, визначення умов та обмежень використання територій та планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови територій населених пунктів, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань земельних відносин, планування території, охорони навколишнього середовища, екології та природокористування, сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення сільської ради від 14 липня 2021 року № 596 «Про затвердження Програми розроблення містобудівної документації населених пунктів Городоцької територіальної громад на 2021-2025 роки», виклавши Програму розроблення містобудівної документації населених пунктів Городоцької територіальної громад на 2021-2025 роки у редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань земельних відносин, планування території, охорони навколишнього середовища, екології та природокористування.
Сільський голова Сергій ПОЛІЩУК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення сільської ради
_____________ №______
ПРОГРАМА
розроблення містобудівної документації населених пунктів
Городоцької територіальної громади на 2021-2025 роки
Паспорт
Програми розроблення містобудівної документації населених пунктів Городоцької територіальної громади на 2021-2025 роки
1 | Ініціатор розроблення Програми | Відділ архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства Городоцької сільської ради |
2 | Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми | Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування» |
3 | Розробник Програми | Відділ архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства Городоцької сільської ради |
4 | Відповідальний виконавець Програми | Виконавчий комітет сільської ради |
5 | Термін реалізації програми | 2021 – 2025 рр. |
6 | Етапи виконання програми (для довгострокових програм) | 2021 рік – І-й етап 2022 рік – ІІ-й етап 2023 рік – ІІІ-й етап 2024 рік – ІV-й етап 2025 рік – V-й етап |
7 | Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми | Бюджет Городоцької сільської ради, залучені кошти |
8 | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, у тому числі: | 1922,507 тис. грн. |
8.1 | кошти бюджету сільської ради | 1922,507 тис. грн. |
Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Програма розроблення містобудівної документації населених пунктів Городоцької територіальної громади на 2021-2025 роки (далі – Програма) передбачає виконання вимог Законів України «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про стратегічну екологічну оцінку», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель».
Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» запроваджує інтеграцію землевпорядної та містобудівної документації та передбачає виготовлення громадами Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади. Даний Закон набирає чинності з 24 липня 2021 року.
Програма спрямована на забезпечення умов сталого містобудівного, економічного та соціального розвитку населених пунктів Городоцької сільської територіальної громади та вирішення проблемних питань стимулювання, розвитку, раціонального використання територій, визначення черговості і пріоритетної забудови, створення належних умов для життєзабезпечення, уточнення планувальної структури та просторової композиції забудови територій, пріоритетних та допустимих видів використання і забудови територій, збереження історико-культурного середовища.
В сучасних умовах зростає необхідність у плануванні територій, як ефективного засобу державного регулювання їх використання, що забезпечить взаємоузгодження у цій сфері інтересів приватних громадян суспільства та держави, галузей і адміністративно-територіальних одиниць.
Необхідність розроблення Програми обумовлена тим, що на даний час не всі населені пункти громади мають містобудівну документацію, а містобудівна документація деяких сіл потребує коригування та оновлення. Реалізація Програми має забезпечити вирішення питань планування, забудови та раціонального використання територій населених пунктів громади, створення повноцінного життєвого середовища, комплексного вирішення архітектурно-містобудівних проблем, інвестиційної діяльності фізичних та юридичних осіб, врахування законних приватних, громадських та державних інтересів під час проведення містобудівної діяльності.
Загальні положення
У цій Програмі наведені терміни вживаються у такому значенні:
містобудівна документація – затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій;
генеральний план населеного пункту – містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту;
схема планування території – містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території;
план зонування території (зонінг) – містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.
комплексний план просторового розвитку території територіальної громади – одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою.
стратегічна екологічна оцінка (СЕО) – це процедура визначення, опису та аналізу наслідків для довкілля та здоров’я населення від реалізації державних програм планування та розвитку.
Генеральний план населеного пункту – основний вид містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території.
Генеральний план є комплексним планувальним документом, обов’язковим для виконання. Його положення базуються на аналізі й прогнозуванні демографічних, соціально-економічних, природно-географічних, інженерно-технічних, екологічних, санітарно-гігієнічних, історико-культурних факторів і орієнтовані виключно на вирішення питань планування території населеного пункту.
Матеріали генерального плану вирішують основні, принципові питання з планування територій i не можуть бути використані замість спеціальних проектів, схем та програм розвитку галузей економіки, охорони навколишнього середовища та здоров’я населення, пам’яток iсторiї i культури, інженерного захисту i підготовки території, розвитку систем транспорту, безпеки та органiзацiї дорожнього руху, інженерного обладнання, тощо. При складанні зазначеної документації повинні враховуватися пропозиції вiдповiдних роздiлiв генерального плану.
Строк дії генеральних планів населених пунктів не обмежується. Зміни до генеральних планів населених пунктів можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п’ять років.
Необхідність розроблення генеральних планів населених пунктів Городоцької територіальної громади виникла у зв’язку з тим, що відповідно до пункту 3 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб.
Плани зонування розробляються з метою визначення умов та обмежень використання територій для містобудівних потреб у межах визначених зон, створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об’єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони та використання територій з особливим статусом у тому числі ландшафтів, об’єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів.
Згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівна документація розробляється на паперових і електронних носіях на оновленій картографічній основі в цифровій формі як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об’єктів будівництва для формування баз даних містобудівного кадастру з урахуванням даних державного земельного кадастру.
Планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами відповідно до повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» передбачає виготовлення громадами Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, який є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою.
Комплексний план просторового розвитку визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.
Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» передбачає обов`язкове проведення стратегічної екологічної оцінки. СЕО проводять під час розроблення відповідного документа державного планування до його затвердження.
Мета та завдання Програми
Головною метою Програми є розроблення містобудівної документації сучасного рівня для територій Городоцької територіальної громади для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку громади.
Завданнями Програми є:
обґрунтування майбутніх потреб та визначення переважних напрямів використання територій;
урахування державних, громадських і приватних інтересів під час планування забудови та іншого використання територій;
обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням та використання територій для містобудівних потреб;
забезпечення раціонального розселення і визначення напрямів сталого розвитку населених пунктів Городоцької територіальної громади;
визначення і раціональне розташування територій житлової та громадської забудови промислових, рекреаційних, природоохоронних територій і об’єктів;
обґрунтування та встановлення режиму раціонального використання земель та забудови територій, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність;
визначення, вилучення (викуп) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб на основі містобудівної документації в межах, визначених законом;
визначення територій, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, історико-культурну цінність, встановлення передбачених законодавством обмежень на їх планування, забудову та інше використання;
охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів;
регулювання забудови населених пунктів Городоцької територіальної громади та використання території.
Матеріали містобудівної документації використовуються як вихiднi дані при розробленні іншої планувальної документації та проектів забудови, місцевих правил використання i забудови території населеного пункту, iнвестицiйних програм i проектів, програм соціально-економічного розвитку, схем визначення земель населених пунктів для приватизації, планів земельно-господарського устрою населеного пункту, спеціальних проектів, схем i програм охорони навколишнього природного середовища та здоров’я населення, пам’яток історії i культури, інженерного захисту і підготовки території, комплексних схем транспорту, проектів та схем органiзацiї дорожнього руху, систем управління дорожнім рухом, схем розвитку систем інженерного обладнання i галузей міського господарства, виконанні грошової оцінки земель, створенні мiстобудiвного та земельного кадастрів, тощо.
Тобто, відсутність містобудівної документації не дозволяє належним чином здійснювати містобудівну діяльність на території Городоцької територіальної громади.
Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету територіальної громади. Окрім цього, фінансування робіт з розроблення Комплексний план просторового розвитку території, генеральних планів, планів зонування території населених пунктів Городоцької територіальної громади може здійснюватись за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Коригування Програми щодо фінансового забезпечення її реалізації проводиться згідно з остаточним рахунком коштів відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації.
Програмою визначаються необхідні обсяги фінансування проектно-вишукувальних робіт та черговості розробки містобудівної документації.
Всього на розроблення містобудівної документації з планування населених пунктів Городоцької територіальної громади протягом 2021-2025 років у бюджеті сільської ради необхідно передбачити орієнтовно 1725,08 тис. грн.
Орієнтовний кошторис робіт з розроблення містобудівної документації та топографічної основи генеральних планів наведено в додатку 1 до Програми.
Протягом 2023-2024 років на реалізацію програми було виділено 696 242,6 гривень.
Термін реалізації Програми при наявності фінансування складає 5 (п`ять) років.
Очікувана ефективність виконання Програми
В результаті реалізації Програми буде створена топографо-геодезична основа території населених пунктів громади та виготовлена містобудівна документація Городоцької територіальної громади.
Ефект від виконання Програми – підвищення соціально-економічної ефективності населених пунктів, поліпшення екологічних параметрів і збереження середовища, вдосконалення архітектурно-естетичних характеристик простору життєдіяльності населення, розроблення містобудівної документації населених пунктів.
Програмою передбачається налагодити дієвий контроль за дотриманням чинних законодавчих і нормативних актів у сфері містобудування, регулюванням забудови та використанням територій населених пунктів, врахування державних, громадських та приватних інтересів під час забудови територій на місцевому рівні, забезпечення доступної та повної інформації про наявність на території адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, які не надані у користування та можуть бути використані під забудову, а також інформацію щодо містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, залучення інвестицій у розвиток території Городоцької територіальної громади.
Додаток до Програми
Орієнтовний обсяг коштів, необхідних для розробки містобудівної документації на 2021-20225 рік
№ з/п | Перелік заходів програми | Джерела фінансування | Орієнтовні обсяги фінансування (вартість) тис.грн. |
1 | Внесення змін до генерального плану та плану зонування території с. Городок | Бюджет сільської ради, кошти юридичних та фізичних осіб, інших джерел, що не заборонені чинним законодавством | 696,243 |
2 | Розроблення генерального плану та плану зонування території с. Обарів | Бюджет сільської ради кошти юридичних та фізичних осіб, інших джерел, що не заборонені чинним законодавством | 482,081 |
4 | Розроблення генерального плану та плану зонування території с. Ставки | Бюджет сільської ради, кошти юридичних та фізичних осіб, інших джерел, що не заборонені чинним законодавством | 197,084 |
6 | Розроблення генерального плану та плану зонування території с. Бронники | Бюджет сільської ради, кошти юридичних та фізичних осіб, інших джерел, що не заборонені чинним законодавством | 190,987 |
8 | Розроблення генерального плану та плану зонування території с. Рогачів | Бюджет сільської ради, кошти юридичних та фізичних осіб, інших джерел, що не заборонені чинним законодавством | 156,112 |
9 | Інженерно-геодезичні вишукування для розробки містобудівної документації Комплексного плану просторового розвитку | Бюджет сільської ради, кошти юридичних та фізичних осіб, інших джерел, що не заборонені чинним законодавством | 200,0 |
Всього | 1922,507 |
Пояснення до додатку 1
Орієнтована вартість проектно-вишукувальних робіт вказана у цінах станом на грудень 2024 року без врахування уточнених індексів та показників визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт. Дійсна вартість проектно-вишукувальних робіт у кожному конкретному випадку буде встановлюватися проектною установою та замовником з урахуванням усіх особливостей та факторів, обумовлених станом розвитку, потреби в територіях міста або території на час виготовлення містобудівної документації.
Показники Програми, за необхідності, можуть коригуватися у випадках:
внесення змін до адміністративно-територіального устрою;
зміни меж населених пунктів Городоцької територіальної громади;
зміни індексів та показників визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт;
впливу зовнішніх факторів – змін економічних та соціальних умов, змін у законодавстві тощо.
Секретар сільської ради Людмила СПІВАК