Дата оприлюднення 19.12.2025

 ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Восьме скликання

(____________________ сесія)

Р І Ш Е Н Н Я 

19 грудня 2025   року              с. Городок                                    № 1/56 

Про бюджет Городоцької
сільської територіальної 
громади на 2026 рік
(17553000000) Код бюджету»

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», Закону України «Про правовий режим воєнного стану», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року №252 «Деякі питання  формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись пунктом 23 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями сільської ради, сільська рада 

ВИРІШИЛА:

1. Визначити на 2026 рік :

доходи місцевого бюджету в сумі 279490850,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду місцевого бюджету у сумі 27232585,00 гривень,  доходи спеціального фонду місцевого бюджету в сумі 7165000,00 гривень, згідно з додатком  1 цього рішення;

видатки  місцевого бюджету у сумі 279490850,00 гривень, у тому числі видатки загального фонду місцевого бюджету у сумі 268363623,00 гривень, видатки спеціального фонду місцевого  бюджету у сумі 11127227,00 гривень, згідно з додатком  3 до цього рішення;

профіцит за загальним фондом місцевого бюджету у сумі 3962227,00 гривень, напрямком використання якого встановити кошти передані із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 3962227,00 гривень, згідно з додатком 2 до цього рішення;

дефіцит за спеціальним фондом місцевого бюджету у сумі 3962227,00 гривень, джерелом покриття  якого встановити надходження коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 3962227,00 гривень, згідно з додатком  2 до  цього рішення;

оборотний залишок бюджетних коштів бюджету у розмірі 100000,00 гривень, що становить 0,04 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом;

 резервний фонд бюджету сільської територіальної громади у сумі 5296920,00 гривень, що становить 1,9 відсотка видатків загального фонду бюджету.

Виділення коштів з резервного фонду бюджету здійснювати  відповідно до вимог «Положення  про резервний фонд бюджету Городоцької сільської територіальної громади», затвердженого рішенням   сільської ради від 24 грудня 2020 року №34.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами  згідно з додатком 3 до цього рішення в сумі 279490850,00 гривень.

3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти по бюджету згідно з додатком 4 до цього рішення з інших бюджетів у сумі 7698100,00 гривень, іншим бюджетам  у сумі 49626072,00 гривень.

4. Затвердити  на 2026 рік обсяг публічних  інвестицій у розрізі публічних інвестиційних  проєктів та програм публічних інвестицій у сумі 3462227,00 гривень, згідно з додатком  5  до цього рішення;

5. Затвердити на 2026 рік розподіл видатків місцевого бюджету на реалізацію місцевих/регіональних  програм у сумі 78302839,00 гривень, згідно з додатком 6  до цього рішення.

6. Установити, що у загальному фонді бюджету на 2026 рік:

а) до доходів загального фонду бюджету належать доходи, визначені статтями 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 96 та 101 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 69¹ та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України);

б) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України;

7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету на 2026 рік:

а) у частині доходів є надходження, визначені статтями 69¹ Бюджетного кодексу України; 

б) у частині фінансування є надходження, визначені статтею                                 15 Бюджетного кодексу України.

8. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду місцевого бюджету згідно з відповідними пунктами статті 69¹ Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 70 Бюджетного кодексу України.

9. Відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду бюджету територіальної громади на 2026 рік за їх економічною структурою:

оплата праці працівників бюджетних установ;

нарахування на заробітну плату;

придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

забезпечення продуктами харчування;

оплата комунальних послуг та енергоносіїв;

соціальне забезпечення;

поточні трансферти місцевим бюджетам;

оплату енергосервісу.

10. Відповідно до підпункту 2 пункту 8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити фінансовому відділу в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету сільської територіальної громади на депозитах відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України, або придбання цінних паперів емітованих сільською радою, з подальшим поверненням таких коштів до кінця  поточного  бюджетного  періоду, а також шляхом придбання державних цінних паперів відповідно до статті 16 Бюджетного кодексу України.

11. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України дозволити фінансовому відділу отримувати позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету сільської територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

12. Головним розпорядникам коштів місцевого бюджету забезпечити:

1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;

2) здійснення  управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;

3) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;

4) доступність інформації про  бюджет територіальної громади відповідно до законодавства, а саме:

здійснення публічного представлення звіту та оприлюднення інформації про бюджет сільської територіальної громади за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2027 року;

оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;

5) взяття бюджетних зобов’язань, довгострокових зобов’язань за енергосервісом та здійснення витрат бюджету;

6) проведення у повному обсязі розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів , затверджених в кошторисі.

13. Дозволити фінансовому відділу здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань у межах загального обсягу розпорядника коштів бюджету.

14. Надати право фінансовому відділу при внесенні змін та доповнень до бюджетної та відомчої класифікації приводити у відповідність до неї доходи, видатки і фінансування бюджету.

15. Керівникам бюджетних установ забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

16. Рішення набирає чинності з 1 січня 2026 року.

17. Додатки 1-6 до рішення є його невід’ємною частиною.

18. Відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України, відділу організаційного забезпечення, документообігу, інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та доступу до публічної інформації сільської ради забезпечити оприлюднення цього рішення у десятиденний строк з дня його прийняття на вебсайті сільської ради.

19. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку громади.

Сільський голова                                                                       Сергій ПОЛІЩУК

ДОДАТКИ ДО ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

Пояснююча    записка
до проекту бюджету Городоцької сільської територіальної громади
на 2025 рік

За січень – листопад 2025 року до загального фонду  бюджету Городоцької сільської територіальної громади надійшло доходів на суму 282789099,77 гривень.  По власних надходженнях планові призначення за звітний період виконано на 100,5 відсотків. Отримано  власних надходжень на суму 229983696,77 гривень  проти планових призначень на рік 248780574,00 гривень. Очікувані надходження за 2025  рік складуть 250891305 гривень.  У структурі доходів найбільшу питому вагу мають надходження від податку на доходи фізичних осіб, які за 11 місяців 2025 року склали 147798315,00 гривень, або 64,3 відсотків в загальному обсязі доходів. Надходження земельного  податку  з юридичних осіб склали  48773630,81 гривень , або  21,2 відсотка від загального обсягу власних надходжень. Надходження єдиного податку за 11 місяців 2025 року становили 20419312,08  гривень. Надійшло неподаткових надходжень на суму 1834186,36 гривень. Поступлення від торгівлі підакцизними товарами становлять 5246206,23 гривень.

        При прогнозуванні доходної частини бюджету територіальної громади на 2026 рік було враховано фактичне виконання доходної частини   за результатами  11 місяців 2025 року з врахуванням зростання  надходжень від зміни мінімальної заробітної плати на 8,1 відсотки. Планується збільшення надходжень  від заробітної плати по ПРАТ «РІВНЕАЗОТ» та обсягу надходжень по ТОзВ «Короноспан Рівне». По земельному податку з юридичних осіб заплановано індексація платежів на індекс інфляції, який встановлюється  урядом країни щорічно.   Протягом 2025 року укладено 13 договорів оренди земельних ділянок .   Загальний обсяг доходів по власних надходженнях запланований в сумі 264627750,00 гривень, що на 6,4 відсотки більше планових призначень на звітний рік та на 5,5 відсотки більше очікуваного виконання  у 2025 році. При цьому враховано, що до бюджету громади не плануються надходження з  ПДФО від військовослужбовців та працівників правоохоронних органів. Надходження по ПДФО від працівників бюджетної сфери  заплановані з врахуванням  разрахованого Міністерством фінансів України індексу інфляції на 2025 рік  9,5 відсотків, мінімальна заробітна плата  запланована у розмірі 8647 гривень, перший тарифний розряд ЄТС в- 3470 гривень. Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць в середньому запланований в розмірі 3209 гривень. Зарахування податку на доходи фізичних осіб передбачено в розмірі 64 відсотки до місцевих бюджетів.

           При формуванні  державного бюджету проведено розрахунок  горизонтального  вирівнювання місцевих бюджетів.  Метою регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення відповідності повноважень на здійснення видатків, закріплених законодавчими актами за бюджетами, та фінансових ресурсів, які мають забезпечувати виконання цих повноважень. При розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів враховано індекс податкоспроможності місцевих бюджетів – коефіцієнт співвідношення обсягу надходжень ПДФО у розрахунку на 1 жителя до середнього значення по України.  Під час здійснення розрахунку горизонтального вирівнювання податкоспроможності  місцевих  бюджетів на 2026 рік Міністерством фінансів України враховано для бюджетів місцевого самоврядування очікуванні надходженнями у 2025 році податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України, з урахуванням вимог абзацу першого пункту 60 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України. При розрахунку показників горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування на 2026 рік для визначення кількості населення використовується чисельність наявного населення за даними Державної служби статистики України та кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб за інформацією Міністерства соціальної політики, сім’ї та єдності України. Внаслідок проведених розрахунків  обсяг реверсної дотації  для громади в проекті Закону  України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» затверджено в сумі 46769800,00 гривень. Обсяг додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації затверджено в сумі 7698100,00 гривень. Міжбюджетні трансферти на забезпечення освітнього процесу  та здійснення доплат педагогічним працівникам буде здійснено Кабінетом Міністрів України та Міністерством освіти та науки України та буде включено до бюджету територіальної громади по мірі надходження.

До спеціального фонду  бюджету очікується одержати   7165000,00 гривень. Виходячи із фактичних надходжень 2025 року поступлення до  природоохоронного фонду передбачені в сумі 6915000,00 гривень. Власні надходження бюджетних установ заплановані в сумі 250000,00 гривень.

Видаткова частина бюджету територіальної громади сформована виходячи з наявного фінансового ресурсу та першочергового фінансування бюджетних установ, територіальної оборони, здійснення заходів по благоустрою населених пунктів, вивезенню сміття, проведення ремонтів доріг.   Розрахунок видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери, визначений виходячи з діючої мінімальної заробітної плати в сумі 8647 гривень. Перший тарифний розряд ЄТС запланований з розрахунку 3209 гривень. Ріст оплати праці запланований з врахуванням розрахункового рівня інфляції.  При здійсненні розрахунку показників видатків враховано збільшення вартості енергоносіїв з врахуванням цін, які склались станом на листопад 2025 року та індекс інфляції протягом 2026 року. Загальний обсяг видаткової частини бюджету запланований в сумі 279490850,00 гривень. В тому числі по загальному фонду бюджету в сумі 268363623,00 гривень  В структурі видатків загального фонду бюджету на 2026 рік видатки на заробітну плату складають 89964776,00 гривень , або 33,5 відсотка. На розрахунки за спожиті енергоносії заплановано 12498850,00 гривень.

Видатки на утримання апарату управління  та відділів сільської ради передбачені   в бюджеті в сумі 53470226,00 гривень , що складає 19,1  відсотки в загальному обсязі доходів бюджету. В тому числі заплановані капітальні видатки в сумі 1690000,00 гривень в тому числі на капітальний ремонт підїзду до даного приміщення на суму 1500000,00 гривень .

Для забезпечення  оприлюднення в засобах масової інформації рішень  сільської ради, представницькі цілі та на забезпечення  іншої діяльності  ради заплановано 150000 гривень.

           На виконання статті 89 Бюджетного кодексу України  та виконання Програми розвитку та фінансової підтримки комунального  некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Медичний простір» Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області на 2025-2027 роки передбачені видатки в сумі 4401000,00 гривень , в тому числі 1500000,00 гривень на капітальний ремонт  приміщень Городоцької лікарської амбулаторії. На забезпечення медикаментами пільгових категорій населення заплановані кошти в сумі 900000,00  гривень.

В бюджеті територіальної передбачено  видатки  на соціальний захист та соціальне забезпечення населення заплановані в сумі в сумі 9404455,00 гривень, в тому  числі    на компенсацію послуг залізничного транспорту 5000,00 гривень, на надання матеріальної допомоги  громадянам та виконання місцевих програм підтримки  жителів  Городоцької сільської ради , які  призвані на військову службу під час  мобілізації, уклали  контракт внаслідок  оголошення  рішення про мобілізацію та  (або) воєнного стану, прирівняних до них  інших осіб, та членів їх сімей та на виплату матеріальної допомоги жителям, які потребують лікування, або знаходяться у складних життєвих ситуаціях- 6200000,00 гривень. На проведення заходів службою у справах дітей до Дня захисту дітей та до Дня Святого Миколая заплановано 90000,00 гривень. У зв’язку з продовженням дії воєнного стану  передбачені видатки на надання підтримки внутрішньо переміщеним особам в сумі 200000,00 гривень. На надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги заплановано 650000,00 гривень. З  січня 2026 року планується відкриття Центру надання соціальних послуг  видатки на забезпечення його діяльності передбачені в сумі 2259455,00 гривень.

На заходи з територіальної оборони передбачені кошти в сумі 2000000,00 гривень.

На житлово-комунальне господарство заплановано 27000000,00 гривень, в тому числі  на забезпечення  вивезення сміття 3500000,00 гривень, на розрахунки за вуличне освітлення 5500000,00 гривень, на благоустрій території 18000000,00 гривень.   На  утримання доріг комунальної власності заплановані кошти в сумі 6531112,00 гривень.

За рахунок природоохоронних коштів планується проведення видатків на суму 66915000,00 гривень.

На виготовлення містобудівної документації передбачені кошти в сумі 500000,00 гривень. На заходи  з землеустрою заплановано 99000,00 гривень.

В межах затвердженого  портфеля публічних інвестицій сільської ради планується на 2026 рік виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво приміщення ветеранського простору в сумі 450000,00 гривень та приміщення центру безпеки в сумі 360000,00 гривень.

У проекті   бюджету на 2026 рік на фінансування закладів освіти, культури, молоді та спорту  передбачено спрямувати з місцевого бюджету 119301565,0 гривень, з яких 52589000,00 гривень на виплату заробітної, 6331350,00 гривень на розрахунки за спожиті енергоносії. Протягом року плануються капітальні видатки в сумі 20932773,00 гривень. Видатки на здійснення публічних інвестиційних проєктів заплановано в сумі 2652227,00 гривень. В тому числі на забезпечення публічного інвестиційного проєкту  співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» передбачено 150000,00 гривень,  на співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти 2502227,00 гривень.

 В бюджеті громади на 2026 рік на  забезпечення діяльності дошкільних закладів заплановано 21664000,00 гривень. В повному обсязі заплановані кошти на виплату заробітної плати в сумі 12850000,00 гривень та розрахунки за спожиті енергоносії в сумі 1251000,00 гривень. В обсязі заробітної плати передбачені видатки на встановлення доплат до заробітної плати педагогічним працівникам, які прийняті додатково сільською радою. Видатки розвитку по дошкільних закладах  заплановані в сумі 755000,00 гривень. По спеціальному фонду за рахунок батьківської плати передбачені видатки в сумі 180000,00 гривень.

На утримання шкіл сільської ради за рахунок місцевого бюджету  передбачено 50561513,00 гривень, в тому числі  заплановано на виплату заробітної плати  обслуговуючому персоналу, вихователям – 15827000,00 гривень, на розрахунки за спожиті енергоносії заплановано 3933500,00 гривень. В межах запланованих коштів, відповідно до рішень сільської ради на виконання місцевих програм, проводиться харчування усіх дітей пільгових категорій та дітей військовослужбовців, які захищають Україну. За рахунок коштів бюджету передбачені капітальні  видатки на суму 13287773,00 гривень. За рахунок даних коштів заплановано проведення робіт по благоустрою території Карпилівської гімназії, Городоцького та Обарівського ліцею, частковий ремонт даху Обарівського ліцею. На придбання обладнання та прадметів довгострокового користування передбачені кошти в сумі 1490000,00 гривень.

Видатки на  функціонування позашкільного навчального закладу враховані кошти передбачені в сумі 2730000,00 гривень.  У 2026 році  на фінансування з бюджету територіальної громади школи естетичного виховання в с. Городок з філіями у с.Обарів та с. Бронники заплановані кошти  в сумі 6698200,00 гривень.   

На забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру за рахунок бюджету громади заплановано 586775,00 гривень.  Даним центром планується обслуговування дітей  5 громад. В процесі виконання бюджету будуть укладені угоди про співпрацю в даному питанні з усіма громадами, які передадуть субвенції на утримання даного центру пропорційно кількості дітей  рад, які у ньому обслуговуються.

На проведення молодіжних заходів  заплановано 50000,00 гривень.

Для забезпечення діяльності закладів культури передбачено 16299850,00 гривень. В тому числі на виплату заробітної плати 6950000,00 гривень, на  розрахунки за спожиті енергоносії- 590350,00 гривень.

В тому числі на утримання бібліотек враховано 2512350,00 гривень, із них на капітальні видатки та на  поповнення бібліотечних фондів 200000,00 гривень. Видатки на утримання клубних закладів передбачені видатки в сумі 13637500,00 гривень, в тому числі по капітальних видатках в сумі 4450000 гривень,  і враховано видатки на проведення капітальних ремонтів приміщень  будинку культури с.Обарів  та клубу в с. Ставки. На проведення культурно-масових заходів враховано 150000,00 гривень.

За рахунок коштів місцевого бюджету заплановано на заклади фізичної культури та спорту, проведення спортивно-масових заходів 3670000,00 гривень.

Обсяг міжбюджетних трансфертів визначений в сумі 2856272,00 гривень, на обслуговування жителів громади у стаціонарному відділені  КЗ “Центр надання соціальних послуг” Дядьковицької сільської ради 622332,00 гривень. Для забезпечення збереження архівних фондів по ліквідованих підприємствах, установах та організаціях передбачена субвенція бюджету  Рівненської міської територіальної громади в сумі 305858,00 гривень.  На підвищення кваліфікації педагогічних працівників передано субвенцію Шпанівській сільській  територіальній громаді у сумі 300000,00 гривень та бюджету Клеванської селищної територіальної громади на харчування дітей нашої громади , які відвідують ДДЗ в селищі Оржів 800000,00 гривень. Планується передати обласному бюджету кошті в сумі 614080,00 гривень на інтернатні заклади та 200000,00 гривень на проведення реабілітації (абілітації)  осіб з інвалідністю, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та  Захисниць України, ветеранів війни, Захисників і Захисниць, осіб, які отримали поранення, були в полоні, внутрішньо переміщених осіб, які  в КЗ Рівненський  обласний центр комплексної реабілітації” Рівненської обласної ради.

 Для вирішення питань, які не могли бути передбачені при формуванні бюджету, сформовано резервний фонд в сумі 5296920,00 гривень.

В складі бюджету громади на 2026 рік заплановано цільовий природоохоронний фонд в сумі 6915000,00 гривень. Розподіл видатків природоохоронного фонду буде здійснено відповідно затвердженого Порядку.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» затверджено обсяг реверсної дотації в сумі 46769800,00 гривень.

 

Начальник фінансового відділу                                                             Ірина ІЛЛЮК