
До уваги мешканців територіальної громади!
Рівненське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформує, що у 2021 році при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) об’єктів водопостачання, закладів освіти та охорони здоров’я проводився лабораторний контроль за показниками якості та безпечності питної води із джерел централізованого та децентралізованого водопостачання.
За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, всього було відібрано та досліджено 400 проб питної води за санітарно- хімічними показниками, невідповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 було встановлено у 144 пробах (36%). Перевищення реєструвались по вмісту каламутності, жорсткості, амонію, заліза, у тому числі у 10 пробах води було встановлено перевищення вмісту нітратів у досліджених пробах. Невідповідність проб питної води по вмісту нітратів реєструвалась із джерел централізованого водопостачання у Дубенському районі, локальних водопроводів закладів освіти та оздоровлення Радивилівського району, із джерел децентралізованого водопостачання (індивідуальних криниць) Рівненського та Гощанського районів.
За мікробіологічним показниками досліджено 400 проб питної води, невідповідність вимогам державного стандарту було встановлено у 30 (7,5%) пробах по вмісту загальних колі форм.
Перевищення вмісту нітратів у питній воді є небезпечними для дітей до трьох років, осіб похилого віку, хворих на анемію, людей із захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи та можуть бути причиною розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії.
Згідно рекомендацій Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, з метою профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь, у тому числі водно-нітратної метгемоглобінемії, повʼязаних зі споживанням питної води, яка не відповідає вимогам ДСанПіН, виконавчий комітет Городоцької сільської ради рекомендує:
1. Не допускати вживання для потреб харчування питну воду із колодязів (криниць, свердловин), у яких вміст нітратів перевищує гігієнічні норми (50,0 мг/дм3), а також не використовувати для приготування сумішей у дитячому харчуванні.
2. Використовувати для споживання воду із джерел централізованого водопостачання лише гарантованої якості, а для харчування дітей віком до 3- х років бутильовану воду, яка має позитивний висновок державної санітарно- епідеміологічної експертизи.
3. Проводити своєчасне очищення та дезінфекцію криниць та колодязів, утримувати їх у належному санітарно – технічному стані, а саме забезпечити наявність:
– глиняного замка навколо глибиною 2 м. та шириною 1 м.;
– відмостки з кам’яним або цегляним мощенням у радіусі 2м. з
нахилом 0,1 м.;
– встановити огорожу у радіусі 2 м. для обмеження доступу тварин
та птахів;
– встановити щільне накриття криниць та колодязів, з метою унеможливлення потрапляння атмосферних опадів, листя, гілок дерев та інших предметів;
4. Можливі джерела забруднення (купи гною, вигрібні ями, мінеральні добрива та надвірні вбиральні) розміщувати на відстані не менше 20 метрів від джерел водопостачання.
5. Утримувати громадські криниці у належному санітарно-технічному стані та проводити періодичний лабораторний контроль за показниками якості і безпечності.

