Дата оприлюднення 10.02.2025

ЗВІТ
відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Городоцької сільської ради за 2024 рік

Мобілізаційна та оборонна робота

У Городоцькій сільській раді протягом 2024 року, як і у попередні роки вирішувалися першочергові питання оборонного характеру.

З метою забезпечення реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та виконання завдань з підготовки територіальної оборони Городоцькою сільською радою здійснено низку заходів.

Зокрема, у Городоцькій територіальній громаді прийнято та діють місцеві Програми спрямовані на підтримку Сил безпеки та оборони України, а саме:

Програма підготовки територіальної оборони та населення Городоцької сільської територіальної громади до участі в русі національного спротиву на 2023-2025 роки. У рамках Програми у 2024 році, на підвищення обороноздатності України виділено – 602 300, 00 грн.

Програма із забезпечення квадрокоптерами цивільного призначення та їх комплектуючими, оптико-електронними приладами, засобами радіоелектронної боротьби та іншими засобами цивільного захисту військових частин Збройних Сил України, підрозділів Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, територіальної оборони, добровольчого формування територіальної громади та правоохоронних органів на 2024-2025 роки. У рамках Програми у 2024 році, на придбання квадрокоптерів виділено – 25 000 000, 00 грн.

У 2024 році двічі на засіданнях виконавчого комітету заслуховувалися питання щодо стану виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади в галузі оборонної роботи.

Станом на 31 грудня 2024 року на військовому обліку в Городоцькій сільській раді перебуває – 1030 військовозобов’язаних, в тому числі офіцерів – 55 чол., військовозобов’язаних рядового та сержантського складу – 1221 чол., жінок – 93 та 442 призовників.

У березні 2024 року згідно розпорядження голови районної державної адміністрації була проведена приписка громадян України 2007 року народження до призовної дільниці до Рівненського Об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки по Городоцькій сільській раді.

Здійснюються звернення до поліції щодо  розшуку військовозобов’язаних, які ухиляються від виконання військового обов’язку.

На виконання Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» призвано на службу до Збройних Сил України – 346 військовозобов’язаних, які проживають на території сільської ради. Також, на обліку в сільській раді перебуває – 290 учасників бойових дій, 11 інвалідів війни, та 35 сімей загиблих воїнів.

На території сільської ради розміщені 90 підприємств, установ та  організацій. Проводиться звірка облікових карток первинного обліку військовозобов’язаних з картками Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з підприємствами. Згідно розпоряджень Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки постійно здійснюється оповіщення військовозобов’язаних які підлягають мобілізації, та для уточнення облікових даних.

Працівниками сільської ради здійснюються відповідні заходи щодо військово-патріотичного виховання населення. Зокрема, проводиться роз’яснювальна робота серед військовозобов’язаних щодо відповідальності за ухиляння від служби у Збройних Силах України.

Постійно здійснюється контроль за персонально-первинним та військовим обліком призовників, оповіщенням, збором документів, необхідних для оформлення особових справ призовників та доставки юнаків на призовну дільницю.

Організація та ведення військового обліку відповідає вимогам керівних документів. Документація відпрацьована згідно методичних рекомендацій Рівненського районного територіального центру комплектування та  соціальної підтримки та постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487. Картотека побудована згідно зі схемою, затвердженою військовим комісаром. Функціональні обов’язки адміністрації пункту збору і відправки ресурсів сільської ради на час мобілізації доведені до посадових осіб. 

Цивільний захист населення

З метою  попередження виникнення надзвичайних ситуацій  природного та техногенного характеру на території територіальної громади.

Упродовж 2024 року проведено 6 засідань Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Городоцької сільської ради, на яких розглянуто 13 питань, зокрема: щодо стану пожежної безпеки в громаді, готовності до проведення сезону безпеки на водних об’єктах, про забезпечення укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту в умовах воєнного стану, про стан готовності сільської ради, дорожніх, організацій до дій під час несприятливих погодних умов в зимовий період 2024-2025 років та інші питання.

Для належного забезпечення проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації на території громади діє комісія з питань евакуації Городоцької сільської ради.

Забезпечено протягом 2024 року проходження підготовки слухачів Городоцької сільської ради у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області: за планом 22 осіб пройшли навчання 24 осіб.

Відділом з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи сільської ради систематично проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо дотримання заходів пожежної безпеки. Зокрема, протягом 2024 року організовано розміщення плакатів з текстами застережень на об’єктах з масовим перебуванням людей, соціально-побутових, медичних, закладах освіти та культури на території громади.

На виконання Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та забезпечення організації заходів пожежної, техногенної безпеки Городоцької сільської ради на 2021-2025 роки 3 державному пожежно-рятувальному загону Головного управління ДСНС України у Рівненській області для придбання паливно-мастильних матеріалів та спеціального захисного одягу рятувальників з бюджету сільської ради виділено 150 000 гривень.