- Структура
- Рада
- Виконавчий комітет
- Офіційні документи
- Публічна інформація
- Адмінпослуги
- Бюджет. Податки
- Регуляторна політика
- Освіта. Культура. Спорт
- Соціальний захист
- Інформація для ВПО
- Служба у справах дітей
- Медицина
- Містобудівна діяльність
- Аграріям
- Цивільний захист
- Військовий облік
- Воєнний стан
- Герої не вмирають
- «Центр пробації»
- Петиції
Дата оприлюднення 16.01.2024
Звіт за 2023 рік
відділу соціального захисту населення та захисту прав дітей
Соціальний захист населення – одна з головних функцій, яка має виконуватися завжди і за будь-яких обставин на користь непрацездатних, пенсіонерів, одиноких, ветеранів Великої Вітчизняної війни, а сьогодні Захисників та Захисниць, які боронять нашу країну. Саме ці прошарки населення належать до категорії бідних, найбільш вразливих і особливо потребують допомоги.
Завдання відділу соціального захисту населення та захисту прав дітей – наблизити соціальні послуги до людей, зробити їх якісними, своєчасно надавати підтримку та допомогу, не залишивши без уваги жодного жителя громади.
Відділом соціального захисту населення та захисту прав дітей сільської ради постійно ведеться і моніториться база даних пільгової категорії населення.
На території Городоцької сільської ради зареєстровано 12975 громадян, які проживають у 12 населених пунктах Городоцької сільської ради. З них:
156 осіб з інвалідністю;
71 дитина з інвалідністю;
148 учасників бойових дій;
10 вдів ветеранів;
3 реабілітованих особи;
5 сімей військовослужбовців зниклих безвісти;
17 членів сімей загиблих захисників (у т.ч. 3 особи з числа ВПО);
17 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
285 багатодітних сімей (в яких проживає 1066 дітей);
784 внутрішньо переміщених особи прибули до Городоцької ТГ у період дії на території України воєнного стану. Станом на сьогодні проживає 97 внутрішньо переміщених особи.
Відділом соціального захисту населення та захисту прав дітей ефективно впроваджена робота Програмних комплексів «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). З метою організації виконання функцій з надання адміністративних послуг соціального характеру особам, які проживають на території Городоцької сільської ради налагоджено обмін електронними реєстрами передачі особових справ до управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації та Головного управління Пенсійного Фонду України в Рівненській області.
Протягом 2023 року прийнято, опрацьовано та передано до управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації та Головного управління Пенсійного Фонду України в Рівненській області 1177 електронних справ, з яких 655 – на призначення усіх видів державних допомог 291 – на отримання житлових субсидій, 231 – на отримання пільг.
Щомісячно нараховується компенсація на безоплатне тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб для 8 домогосподарств, які розмістили в себе 32 внутрішньо переміщені особи на загальну суму – 210836,00 гривень.
Організовано призначення і виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Наразі виплату отримують 21 особа. Сума видатків з місцевого бюджету для виплати компенсації за звітний період становить 363315,00 гривень. Виплата проводиться вчасно та без будь-якої заборгованості.
За звітний період працівниками відділу було прийнято 45 заяви від осіб з інвалідністю щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Всі заяви з пакетом необхідних документів передано на опрацювання до Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів захищеними каналами зв’язку.
Підготовлено клопотання та зібрано необхідний пакет документів до департаменту соціальної політики Рівненської обласної державної адміністрації на поселення до інтернатних установ 2 осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. На сьогодні в інтернатних закладах області на обслуговуванні знаходиться 11 осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.
КЗ «Центр надання соціальних послуг» Дядьковицької сільської ради забезпечує надання соціальних послуг жителям громади, які того потребують, а саме: стаціонарний догляд, догляд вдома, натуральна допомога:
стаціонарний догляд – 4 особи;
догляд вдома – 17 осіб;
натуральна допомога – 17 осіб.
Сума видатків з місцевого бюджету на оплату надання соціальних послуг КЗ «Центр надання соціальних послуг» Дядьковицької сільської ради становить майже 1 302 000 гривень.
Підготовлено та зібрано пакет документів для направлення 14 осіб з інвалідністю на реабілітацію до КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації» РОР.
Для 9 дітей з інвалідністю було зібрано та оформлено пакет документів на проходження реабілітації у реабілітаційних центрах.
14 дітей, які потребують особливої уваги направлено на оздоровлення та відпочинок до дитячих оздоровчих таборів, серед яких 5 відпочивали за кордоном.
Рішенням виконавчого комітету Городоцької сільської ради від 25 лютого 2021 року № 21 створено опікунську раду з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування). За звітний період було проведено 3 засідання опікунської ради, на яких розглядалися питання щодо надання подань Рівненському районному суду про:
звільнення від повноважень опікуна над недієздатною особою;
доцільність призначення опікуна над недієздатною особою.
Також проводились заходи в межах повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильство за ознакою статті, забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків. Ведеться реєстрація спеціальних карток обліку факту вчинення насильства в сім’ї, які опрацьовуються і в подальшому проводиться робота з сім’ями чи особами, відносно яких вчинено насильство.
Підготовлено клопотання та зібрано необхідний пакет документів для присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 5 жінкам – жителям громади.
Рішенням виконавчого комітету Городоцької сільської ради від 24 березня 2023 року № 64 створено комісію з питань надання соціальних послуг жителям Городоцької сільської ради. На комісіях розглядається питання про звільнення від плати за надання соціальних послуг.
Підготовлено звіти про хід виконання Програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення за 2021-2022 роки та про хід виконання соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі за 2021-2022 роки.
З сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, зі сім’ями, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків постійно проводяться профілактичні роботи та обстеження їх матеріально-побутових умов проживання, здійснюється оцінка потреб сім’ї/особи, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Протягом звітного періоду надійшло 54 повідомлення про дитину, сім’ю/особу, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Під соціальним супроводом перебуває 3 сім’ї, де виховується 5 дітей. В ході соціального супроводу членам сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах було надано соціальні послуги інформаційно-консультативного характеру.
Відділом соціального захисту населення та захисту прав дітей за звітний період надано 157 консультацій з різних питань, що стосуються соціального захисту населення.
Проведено та видано 258 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.
Рішенням сесії Городоцької сільської ради затверджено Програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верст населення на 2021-2023 роки. Дана програма спрямована на покращення соціального обслуговування, захисту та матеріального становища найбільш соціально незахищених жителів громади.
З метою поліпшення матеріально-побутових умов проживання жителів громади, за рахунок коштів з місцевого бюджету у звітному періоді було надано матеріальну допомогу на загальну суму 2 529 700 гривень.
На виконання листів Міністерства соціальної політики, департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації та інших установ забезпечено подання щоденних, щотижневих, щомісячних, щоквартальних, що піврічних та одноразових інформацій.
Начальник відділу
соціального захисту населення
та захисту прав дітей сільської ради Олена МОНІНА