- Структура
- Рада
- Виконавчий комітет
- Офіційні документи
- Публічна інформація
- Адмінпослуги
- Бюджет. Податки
- Регуляторна політика
- Освіта. Культура. Спорт
- Соціальний захист
- Інформація для ВПО
- Служба у справах дітей
- Медицина
- Містобудівна діяльність
- Аграріям
- Цивільний захист
- Військовий облік
- Воєнний стан
- Герої не вмирають
- «Центр пробації»
- Петиції
УКРАЇНА
ГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
27 квітня 2021 року № 58
Про схвалення
Програми розвитку земельних відносин
і охорони земель на території
Городоцької сільської ради
на 2021-2022 роки
Відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 12, 209 Земельного кодексу України, статті 12 Закону України «Про охорону земель», статей 19, 67 Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про оцінку земель», з метою забезпечення ефективного використання земельного фонду території сільської ради і ефективного використання коштів, що спрямовуються на виконання робіт з розвитку земельних відносин та охорони земель, виконавчий комітет –
ВИРІШИВ:
1. Схвалити Програму розвитку земельних відносин і охорони земель на території Городоцької сільської ради на 2021-2022 роки (додається).
2. Подати на розгляд та затвердження Програму на чергову сесію сільської ради в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Сергія САЙКА.
Сільський голова Сергій ПОЛІЩУК
Додаток
від 27.04.2021 № 58
Програма
розвитку земельних відносин і охорони земель на території Городоцької сільської ради на 2021-2022 роки
1. Паспорт Програми
1. | Ініціатор розроблення Програми | Відділ архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства |
2. | Розробник Програми | Відділ архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства |
3. | Відповідальний виконавець Програми | Виконавчий комітет сільської ради, Відділ архітектури, земельних відносин та житлово-комунального господарства |
4. | Учасники Програми | Виконавчі органи ради, організації, особи, що можуть бути розробниками документації із землеустрою та оцінки земель відповідно до чинного законодавства України |
5. | Термін реалізації Програми | 2021 – 2022 роки |
6. | Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми | сільський бюджет, кошти підприємств, установ, організацій та громадян та інші джерела, які не заборонені чинним законодавством. |
7. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми в 2021 – 2022 роках, усього, тис. грн: | 943 |
2. Загальна частина
Головні положення Програми розвитку земельних відносин, раціонального використання та охорони земель на території Городоцької сільської ради на 2021 – 2022 роки (далі – Програми) спрямовані на забезпечення стабільного та ефективного функціонування економіки, орієнтованої на задоволення потреб громади, розвиток суб’єктів фінансової діяльності, розроблення інвестиційних програм та експортних потреб в продукції рослинництва і продуктах його переробки, промисловості, упровадження досягнень науково-технічного прогресу і ефективної підприємницької діяльності.
Основними законодавчими актами для розробки Програми є Земельний кодекс України, Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону земель», «Про землеустрій», «Про державний земельний кадастр», «Про регулювання містобудівної діяльності».
Загальна площа території Городоцької сільської ради – 13172,77 га, з них: для будівництва та обслуговування житлового будинку – 1349,62 га; для ведення особистого селянського господарства – 694,83, земельні частки (паї) – 5151,17 га; землі промисловості становлять – 1162,93 га та землі запасу – 3708,85 га. Площа лісового фонду на території громади становить – 993,77 га.
3. Мета Програми
Основною метою Програми є:
– реалізація основних напрямів державної земельної політики; удосконалення земельних відносин та створення сприятливих умов для комплексно-ресурсного і еколого-ландшафтного розвитку землекористування сільських територій, розв’язання екологічних та соціальних проблем села, розвиток високоефективного конкурентоспроможного сільськогосподарського землекористування, збереження природних та культурних цінностей ландшафтів;
– здійснення заходів щодо створення ефективного управління земельними ресурсами, раціонального використання та охорони земель, розвитку ринку землі та ведення Державного земельного кадастру;
– забезпечення ефективного використання земельних ресурсів, створення оптимальних умов для суттєвого збільшення соціального, інвестиційного і виробничого потенціалів землі, зростання її економічної цінності.
4. Основні проблемні питання у галузі раціонального використання та охорони земельних ресурсів
Враховуючи незавершеність розробки нормативно-правових актів, передбачених Земельним Кодексом України та неналежне фінансове забезпечення заходів земельної реформи можна виокремити основні проблемні питання в галузі раціонального використання та охорони земель. Першочерговим завданням є оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів, що поліпшить топографо-геодезичне забезпечення, яке є основним картографічним ресурсом для ведення Державного земельного кадастру, моніторингу використання та охорони земель, містобудування, проведення нормативно грошової оцінки населених пунктів
Згідно з нормами законодавства кожні 5-7 років необхідно проводити оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.
З метою збереження родючого шару ґрунтів і запобігання економічним збиткам необхідно проводити заходи з охорони земель.
Згідно п.2 статті 209 Земельного кодексу України кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.
Проведення значних обсягів вищезгаданих землевпорядних робіт потребують відповідного фінансування. Вивчення сучасного стану плати за землю свідчить про те, що кошти спрямовуються на погашення бюджетних боргів та на інші цілі не пов’язані з вирішенням питань охорони земель.
За цих умов потрібен ефективний організаційно-економічний механізм реалізації основних вимог реформування земельних відносин у встановлені строки, а також їх фінансове забезпечення за рахунок місцевих бюджетів та коштів землекористувачів і землевласників. Проблемні питання можна вирішити шляхом розроблення і виконання програм.
5. Завдання Програми
Основними пріоритетними завданнями Програми є:
– наповнення бази даних Державного земельного кадастру;
– проведення повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів відповідно до статей 13 та 18 Закону України «Про оцінку земель»;
– проведення інвентаризації земель усіх форм власності, забезпечення планово-картографічним матеріалом та індексними картами, введення інноваційного механізму управління землями державної та комунальної власності, посвідчення прав на землю державними та комунальними підприємствами, установами, організаціями;
– інвентаризація топографо-геодезичних, інших документів, які містять топографо-геодезичні та картографічні дані;
– проведення заходів з охорони земель, консервації деградованих, малопродуктивних, техногенно-забруднених угідь, їх рекультивація та поліпшення;
– оновлення планово-картографічних матеріалів;
– інформаційний супровід у регіональних засобах масової інформації заходів, які проводитимуться Держгеокадастром щодо ефективного механізму розвитку земельних відносин;
– контроль за якістю виконання робіт із землеустрою;
– організаційний супровід виготовлення схем землеустрою та техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;
– виготовлення топографо-геодезичних та картографічних матеріалів тощо.
6. Фінансове забезпечення програми
Фінансове забезпечення заходів, передбачених Програмою здійснюється за рахунок сільського бюджету у межах наявних фінансових ресурсів, коштів спеціального фонду місцевого бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, коштів юридичних та фізичних осіб та інших джерел, які не заборонені чинним законодавством. Ресурсне забезпечення Програми наведено у таблиці 1.
Таблиця 1. Аналіз фінансового забезпечення програми
№ | Заходи, необхідні для реалізації програми | Виконавець | Всього коштів, тис. грн | у тому числі по роках, тис. грн | Джерела фінансування | |
2021 | 2022 | |||||
1. | Виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів | Суб’єкт, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно закону | 300 | 150 | 150 | Сільський бюджет |
2. | Виготовлення документації із землеустрою (в т. ч. проведення наукових, науково-дослідних та проектно-пошукових робіт) | Суб’єкт, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно закону | 100 | 50 | 50 | Сільський бюджет |
3. | Проведення інвентаризації земель населених пунктів | Суб’єкт, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно закону | 150 | 75 | 75 | Сільський бюджет |
4. | Комплекс робіт землевпорядних, землеоціночних з підготовки земельних ділянок несільсько- | Суб’єкт, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно закону | 100 | 50 | 50 | Сільський бюджет |
5. | Проведення нормативно грошової оцінки населених пунктів | Суб’єкт, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно закону | 293 | 146,5 | 146,5 | Сільський бюджет |
Всього | – | 943 | 471,5 | 471,5 | – |
7. Механізм забезпечення реалізації програми
Основними напрямками і механізмами, за допомогою яких можна в найкоротші строки досягти зазначених цілей та докорінно поліпшити охорону земельних ресурсів, слід вважати:
– поглиблення процесів реформування земельних відносин з урахуванням набутого досвіду та соціально-економічних умов сьогодення;
– найшвидше закінчення земельно-кадастрових робіт, що є базою для повного, об’єктивного та оперативного обліку земель з метою врегулювання їх правового статусу, повного і своєчасного оподаткування та розвитку ринку земель (інвентаризація та грошова оцінка земель, розмежування земель державної та комунальної власності, встановлення меж населених пунктів тощо).
Позитивний ефект від реалізації передбачених заходів буде більшим і настане раніше тільки за умови їх своєчасного виконання, що в свою чергу , залежить від повного та своєчасного їх фінансування на всіх рівнях.
Основним замовником – координатором у реалізації заходів Програми є Городоцька сільська рада. Заходи Програми реалізуються замовником – координатором шляхом організації робіт і розподілу їх серед виконавців згідно з виділеними коштами місцевого бюджету.
8. Очікувані результати від виконання заходів
Виконавши передбачені заходи Городоцька сільська рада зможе:
– підвищити ефективність використання земельних ділянок;
– збільшити надходження до місцевого бюджету плати за землю за рахунок проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів;
– вдосконалити моніторинг на землях в межах населених пунктів;
– упорядкувати адміністративно-територіальний поділ, вирішити питання забудови, раціонального використання земель населених пунктів, справедливого оподаткування, контролю за використанням та охороною земель;
– створити інформаційну базу для ведення державного земельного кадастру, регулювання земельних відносин, раціонального використання і охорони земельних ресурсів, ефективного та об’єктивного оподаткування.
Виходячи з перспективи розвитку правової бази, основних напрямків державної політики у сфері регулювання земельних відносин, стратегічних цілей у реалізації заходів за наявності коштів на проведення земельної реформи, а також удосконалення земельних відносин спрямоване на закріплення конституційного права громадян та юридичних осіб щодо набуття і реалізації права власності на земельні ділянки під контролем органів виконавчої влади та місцевого самоврядування реалізація Програми дозволить створити умови для удосконалення ведення державного земельного кадастру, гарантування прав власності на землю, забезпечить земельно-кадастровою інформацією органи державної влади та місцевого самоврядування усіх землекористувачів.
Керуючий справами виконавчого комітету
сільської ради Марія ЯКИМЧУК