
Як підготуватися до опалювального сезону
Сподіваємось на краще, готуємось до будь-якого розвитку подій.
Як зазначив Премʼєр-міністр Денис Шмигаль, цей опалювальний сезон без перебільшення стане найскладнішим в історії незалежної України. Він прогнозує складне, але стабільне проходження цього опалювального сезону.
Необхідні запаси енергоносіїв є, водночас існує реальна загроза атак по критичній інфраструктурі.
Одним із важливих заходів підготовки є проведення побутової термомодернізації власниками квартир та індивідуальних будинків. Саме первинні заходи дозволять зменшити втрати теплової енергії та створити оптимальний мікроклімат в оселях.
Головний ризик — це терористичні акти росії проти критичної інфраструктури.
Так, станом на 2 вересня уражені 334 об’єкти критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, 10 ТЕЦ та 2 ТЕС.
Уряд оперативно реагує на такі виклики. Він уже виділив фінансування на відновлення Чернігівської, Охтирської та Кременчуцької ТЕЦ. У разі потреби — буде терміново виділяти кошти на інші об’єкти та потреби.
Уряд із Держбюджету виділив 1,4 млрд грн — кошти на придбання котлів, генераторів та іншого локального обладнання для термінового відновлення теплопостачання.
Уряд готується до будь-якого розвитку подій.
11 вересня російські війська завдали удару по одній із найбільших ТЕЦ в Україні — Харківській ТЕЦ-5.
Більша частина області та міста Харків перебували без електроенергії. 14 вересня — підступний удар по Кривому Рогу. Загроза затоплення частини міста.
Усе це підтверджує наміри ворога бити по цивільних інфраструктурних об’єктах.
Тож маємо всі разом готуватися до можливої атаки у будь-якому куточку України. Антикризові плани будуть передбачати всі можливі сценарії.
Але кожен громадянин має теж підготувати свою домівку як до зими, так і надзвичайних ситуацій.
Підготовлені мають бути всі, на всіх рівнях: від міністрів, мерів та керівників держпідприємств — до особисто кожного громадянина.

